Čindi

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Při běžné průzkumné misi zkoumající neutronovou hvězdu zachytí kosmické plavidlo Akademie signál odvysílaný v neznámém jazyce. Ještě než loď z oblasti odletí, vypustí několik satelitů, aby signál našly - a případně odhalily jeho původ. O pět let později jeden ze satelitů na signál konečně narazí. Kontaktní společnost, skupina bohatých nadšenců, kteří financují výzkum existence mimozemského života, se domnívá, že vysílání je mimozemského původu. Společnost poskytne Akademii kosmickou loď, která se vydává na výpravu, jejímž cílem je vypátrat zdroj signálu. Loď pilotuje kapitánka Priscilla "Hutch" Hutchinsová. Hutch a její posádka sledují signál přes nespočet hvězd, od jedné planety ke druhé, ale nacházejí jen hádanky a smrtící překvapení. V planetární soustavě daleko za hranicemi dosavadního zkoumání pak naleznou neznámý objekt. Obrovský, zlověstný a tajemný. A může skrývat odpověď na otázky nejenom Kontaktní společnosti, ale všech, kteří kdy zvedli oči k obloze a zamysleli se nad tím, jestli jsme sami... zdroj - Baronet Pozor vyjde 17.03 2010...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29588/cindi-29588.jpg 4.226
Série:

Motory Boha 3.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Baronet
Originální název:

Chindi, 2002


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Čindi

petr_
22.01.2020

Než-li se příběh trochu rozjede tak to trvá ale konec je dobrý. Jenom by mě zajímalo, zda si budoucí kosmonauté budou moci dovolit tolik improvizací a jestli budou s dobrým koncem, i když v knize některé příhody dobře nekončily.
Zajímavá je technologie použití nanorobotů v příběhu i když zde zavání čarodějnictvím, kdy nanoroboti sestaví nový satelit.

kalache
05.11.2013

..prokousat se začátkem a pak to jde....i když, všechno už tady bylo....


Herodes
11.08.2013

Nápad jako "Setkání s Rámou" od A.C.Clarka. Zatímco v Clarkovi se nic neděje, tak zde příběh postupně graduje.

Tanker
14.07.2013

Celkom dobrá zábava, má to v sebe šmrnc A. C. Clarka. Ale do najvyššieho hodnotenia mám niekoľko výhrad:
- mimozemšťania sú príliš ľudský (teda pripisuje sa im ľudské chovanie a motivácie, výnimkou je "Raj")
- hlavné postavy sú neuveriteľný amatéri a až detinský (ja, ja, ja tam musím byť...! Prvý!)
- niektoré technické riešenia sú pritiahnuté za vlasy, to by človek neprežil