Motiv koní

Motiv koní https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162928/mid_motiv-koni-2jI-162928.jpg 4 227 29

Charles Todd je anglický malíř, známý portréty dostihových koní. Především je to ale muž se smyslem pro spravedlnost. Vražda Reginy Stuartové, manželky jeho bratrance Donalda, která se, jak to vypadá, připlete do cesty zlodějům, a požár v domě bohaté vdovy Maisie jej proto nemohou nechat chladným zvlášť když se následné policejní vyšetřování zaměří pouze na nervově se hroutícího Donalda. S přáteli Jikem a Sárou se proto pouští do pátrání na vlastní pěst, jež je přivede na stopu skupiny padělatelů obrazů a nesmlouvavých podvodníku velkého kalibru. Záhy je jasné, že střet je nevyhnutelný... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

In the Frame , 1976

soukroma
07.12.2023 4 z 5

(SPOILER) Podle všeho jsem četla před sedmi lety, ale vůbec si ji nepamatuji... Nové čtení mne pozitivně překvapilo svižností a negativně brutalitou skrývající se za obchodem s padělanými obrazy. Příjemný byl výlet do Austrálie: Sydney, Melbourne, Alice Springs, a aspoň na doslech australský národní dostih (koně a dostihy byli tentokrát hodně na okraji, spíš jen na plátně). Hlavní hrdina z toho všeho se zdravou kůží tedy nevyšel, ale je mladý a silný a zotavuje se... Pocit zadostiučinění z rozbití mezinárodního gangu mu k tomu určitě jen prospěje.

Luigi1
29.07.2023 4 z 5

Dalo se číst aniž by to čtenáře nějak unavovalo

petrarka72
28.07.2023 4 z 5

Ano, tohle je detektivní klasika. Oproti jiným francisovkám zběsilé tempo, větší porce humoru - špičkování mezi Jikem a Toddem je fajn - a pocta Austrálii.

Bar16
23.04.2023 4 z 5

Moc příjemné čtení na večer. Je to mé seznámení s autorem a vím, že jeho knihy budu dál vyhledávat nejen proto, že sama jsem milovnice anglických plnokrevníků a dostihů. Musím se přiznat, že kvůli tomu jsem se trochu styděla, že jsem od autora ještě nic nečetla.

Kakho-Oto
14.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Velmi svižný a napínavý detektivní román odehrávající se v Anglii, Austrálii a na Novém Zélandě. Charles Todd, jeho kamarád Jik Cassevettes a jeho manželka Sára stojí proti mocnému gangu, který prodává obrazy či jejich zdařilé kopie a poté si vše násilím bere zpět, přitom krade jiné cennosti, podpaluje domy či vraždí. Toddovi jde o život ve vyprahlém městě Alice Springs a na novozélandském pobřeží, zatímco manželská dvojice čelí největší hrozbě ve svém hotelovém pokoji v Melbourne. S pomocí policistů z Austrálie a Anglie je poměrně rychle dosaženo vítězství nad nic se neštítícími zločinci. Z pěti románů Dicka Francise, které jsem zatím četl, považuji za jednoznačně lepší pouze „Nervy“, zatímco „Chladná zrada“ je o poznání horší než „Motiv koní“.

Noisette73
20.08.2022 5 z 5

Skvělá kniha, vedlejší téma je umění, obrazy, malířství a fungování galerií, plus rady jak rozpoznat falsifikáty. Zajímavá a navíc se velmi svižně četla.

Turlogh
02.03.2022 4 z 5

Povedený román od známého autora detektivek z dostihového prostředí, tentokráte maličko odlišný od ostatních páně Francisových detektivek. Hlavním hrdinou je opět rytíř bez bázně a hany, který jsou odvahou, vytrvalostí a lstivostí nakonec dostane bandu darebáku za mříže. Howgh.

willy9203
09.02.2022 4 z 5

Tentokrát jsou v příběhu koně hodně v pozadí - skoro bych řekl, že jen formálně. Zápletka opět zajímavá a děj napínavý. Hlavní hrdina byl ale na můj vkus až moc nesmrtelný.

daniel1895
26.07.2021 3 z 5

Tak trochu atypická francisovka. Zhruba polovina se nepříjemně táhla, pak ale přišel zlom a děj jel jako po másle. Jediným minusem je až přílišná přímočarost

Jaruš7
03.04.2021 5 z 5

Audiokniha v příjemném poutavém poslechu.

Podvody a ziskuchtivost jsou po celém světě lákavé.
Motivy koní na plátnech jsou leckdy legendami jejiž cena je jměním, ale i důkazní indicií.

Jedna z mála bez krutosti.

martisko3
11.02.2021 5 z 5

Málo dostihů i koní, ale na příběhu to nic neubírá, naopak se mi moc líbí námět knihy i děj, který se téměř celý odehrává v Austrálii. Propracovaná zápletka.

janina66
17.12.2020 3 z 5

Kdysi jsem četla knihu, a sice už dvakrát. Tenkrát se mi líbila, i když se netýká dostihů. Je ovšem málo akční. Tentokrát jsem poslouchala audio a bohužel se mi to moc nelíbilo. Kniha daleko svižnější.

Vidlička
20.11.2020 4 z 5

Málo koní, málo Anglie, proto jedna dolů, ale opět mnoho Dicka, jeho fantastického vykreslení postav a hlavního hrdiny, a jeho úžasně charakteristicky úsporného stylu.

BooksLoverAnn8
15.10.2020 5 z 5

Trošku jsem se bála, že když se děj a hlavní hrdina tolik neodehrává v dostihovém světě, že mě to nebude moc bavit...
teď už ale vím, že jsem se mýlila!
Kniha mě velice bavila a přečetla jsem ji opravdu rychle. Opět nechybělo dobrodružství, napětí, smutné, ale i veselé momenty.
Kniha se mi četla moc dobře.
Doporučuji!

michaela3542
22.03.2020 5 z 5

Hlavní hrdinou tentokrát není žádný žokej, ale malíř obrazů koní, který narazí na podvodníky a jde mu i o život.

Hoshi
12.01.2020 4 z 5

Po knize jsem náhodně sáhla kvůli ČV a ejhle, už jsem jí jednou četla a tenkrát mě příběh evidentně neoslovil a knihu jsem odložila - ta ztracená záložka. Tentokrát to bylo jiné. Příběh se čte dobře, rychle ubíhá, jen Todd je superhrdila s notnou dávkou štěstí.. Nevím nevím, jestli by tohle vše absolvoval i v reálném životě bez větší újmy, ale jsem spokojená.

Jara 56
18.06.2019 4 z 5

líbilo, Francis nezklame ani u moře :-D

Jana K
30.05.2019 3 z 5

Za mě trošku slabší a méně akční, než je u ostatních Francisovek zvykem. Tentokrát je hlavním hrdinou malíř koní Charles Todd, který se vydává pátrat po zločincích až do daleké Austrálie a na Nový Zéland. Změna prostředí je sice příjemná, ale celý děj mi připadá velmi zjednodušený, málo propracovaný a jak už tady někdo zmínil v komentáři pode mnou, vše zkrátka vychází tak jak má a policie se vzmůže tak akorát přihlížet, jak to za ně superhrdina vše jednoduše vyřešil.
Spolu s Charlesem a jeho přáteli navštívíme i slavný Melbourne Cup, ale většina času uplyne po nejrůznějších galeriích a toto prostředí mi není příliš blízké. Nicméně se alespoň blíže seznámíme s anglickým malířem koní Alfredem Munningsem, jehož díla také mimo jiné v knize vystupují.

pingu1
03.03.2019 5 z 5

Pro změnu malíř koní :-) Příjemné čtení, pěkná zápletka :-)

ivoiro
29.10.2018 3 z 5

Celkem příjemný příběh, ktedý neurazí.

Dick Francis (p)
britská, 1920 - 2010