Most sebevrahů

Most sebevrahů https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500738/bmid_most-sebevrahu-S4G-500738.jpg 3 176 67

Lenina sestra, dvojče, se zabila skokem z mostu. Jenže Lena této oficiální policejní verzi nevěří a je odhodlaná udělat cokoli, aby odhalila pravdu. A tak se rozhodne setkat se s policistou, který údajně nalezl mrtvé tělo. Ovšem na jeho líčení něco nesedí. A jakmile se začnou vyjasňovat poslední hodiny života její sestry, změní se Lenino pátrání v trýznivý, neúprosný boj o vlastní život – boj, který prověří vše, co si myslela, že kdy věděla o ní, a především o sobě samé... Most sebevrahů je novým strhujícím psychologickým thrillerem talentovaného Taylora Adamse, autora akčních bestsellerů Není úniku a Na dostřel.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Hairpin Bridge , 2021

ivetdos
26.02.2023 4 z 5

Thrillery čtu málo, takže nemám velké srovnání, ale Adams je moje sázka na jistotu, když na tento žánr dostanu chuť. U této knihy jsem měla problém jen ke konci s překombinovaností. Už to autor natahoval až příliš, jinak spokojenost :) Thriller u kterého jsem vypla hlavu a jen se nechala unášet dějem…

Elsasbooks
26.02.2023 3 z 5

Kniha byla hodně čtivá, ale ten příběh mi přišel dost přitažený za vlasy. Za mě zatím nejslabší knížka od autora.

Marluksa
05.02.2023 3 z 5

Po fascinujícím úvodu přišlo trochu zklamání a rozpaky.
Jednak nemám v oblibě retrospektivní pohled prolínající se s přítomností, mnoho fontů najednou, a po prvotním záchvěvu dokonalosti o autorově umu jsem nabyla pocit, že druhá polovina knihy byla snad vytvářena jaksi za pochodu. Jakoby autor sám do posledního okamžiku nevěděl co si s postavami počít, aby čtenáře zaujal. Chvílemi nuda, chvílemi přehršel neuvěřitelných a často se opakujících momentů.
"Klišé americké horor story"
Pro mě dostačující počet postav, děj mírně předvídatelný.
Chválím množství dialogů, ty úplně miluju. Hezky přímo k věci. Žádné "udusané" odstavce. Naštěstí absence zbytečné omáčky.
Vskutku jsem čekala víc, protože prvních pár desítek stran jsem si myslela, že tohle bude naprostá pecka. Bohužel nebyla.
I tak ale můžu doporučit, určitě se najde nějaký "thrilleromilovník", kterého kniha nadchne.

PetikH2O
03.02.2023 5 z 5

Ač měla Lena až moc z prdele kliku, tak se mi to fakt líbilo. Taky bych chtěla mít takovou kuráž a být cílevědomá.

knihomolkaL
30.01.2023 3 z 5

Skutečné hodnocení dávám tři a půl hvězdičky.
Jsem trochu na rozpacích, jak hodnotit. Bylo to napínavé, ale až ke konci, zhruba tak do dvou třetin jsem se docela nudila, strašlivě se to táhlo. To vygradované napětí a sekundové načasování akcí v závěru to trochu zachránilo. Už důvod, který si autor vymyslel pro to, aby Ray honil Cambry - totiž, že viděla nějaké čtyři ohníčky - je hodně přitažený za vlasy. No prostě tentokrát jsem nebyla nijak uchvácená.

Lexi7892
26.01.2023 1 z 5

Po dvou týdnech přesouvám knihu do nedočtených. To se fakt nedá. Podle anotace zněl příběh fajn, z mostu sebevrahů se ale stal most, kde na sebe půl knížky míří zbraní tři lidi. Nuda. Zajímá mě jak to dopadne, ale ne na úkor nucení se do čtení pořád toho samého.

ThePeace135
24.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Tolik jsem se na novou knihu Taylora Adamse těšila, až jsem byla zklamaná. Po naprosto famózním Není úniku, kterým si mě autor naprosto dostal a zařadil se mezi mé oblíbené autory, přišlo trochu slabší Na dostřel, které v originálu bylo autorovou prvotinou, což bylo trochu znát. Nic to ale neměnilo na tom, že to mělo švih a spád a bylo to akcí nabité od první do poslední věty, což je jedna z autorových předností a dobře ji využil i v Mostu sebevrahů. Bohužel mi tady ale nesedla hlavní hrdinka, která mě neskutečně rozčilovala už od samého začátku a místo abych jí fandila a okusovala si nehty nedočkavostí, jak to bude dál, přála jsem si jediné... aby ho už zastřelila a šla domů. V předchozích dvou knihách mě autor bavil svými zvraty i překvapivými konci, ale tady už mi to přišlo až moc. Domlácení, prostřílení lidé, co stejně žijí dál a fungují prakticky normálně... no nevím... za mě rozhodně nejslabší autorova kniha, ale určitě tím nezatracuji vyjímečný styl Adamsova psaní a další jeho knihu si mile ráda přečtu.

derminator
23.01.2023 5 z 5

Most sebevrahu, kniha která vám nedovolí ji odložit, připadáte si jako v kině a očekáváte jak to celé dopadne. Protože napětí tady opravdu nechybí. Taylor Adams potvrzuje že patří v současné době mezi špičku krimi autorů. Kniha si zaslouží plných 95%.

Patapuf
13.01.2023 4 z 5

tak tohle bylo zajímavý.... vím, že autor umí.... četl jsme jeho předchozí knihy a super.... ale tady jsem se v tom ztratil.... hlavně v tom vyprávění Leniny sestry... zdálo se mi že to autor zbytečně překombinoval.... nějak jsem netušil co si vysnila a co se skutečně stalo.... jinak by to byl plný počet....

Mihal27
08.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Úplne pohodové čítanie ktoré neskutočne moc bavilo a nenechalo ma odložiť knižku. Ano možno trochu cez čiaru ale mne to vôbec nevadilo ba naopak ma to viac a viac bavilo. Lena bola neskutočná premôcť dvoch chlapov a navyše jeden bol policajt. Na všetko (skoro) bola pripravená. Na každej stránke sa niečo dialo a páčilo sa mi štýl písania a aj to ako vyrozprávala príbeh Cambry. Pekný thriler. Vyskúšam ja iné knihy od Taylora Adamsa.

"Když procháziš peklem , nezastavuj se".

"Proč ...proč jsi to udelala?"
Divnej pocit v žaludku, řekla málem.

Martiiiik
07.01.2023 4 z 5

Tu jsem se rozhodovala, zda tři nebo čtyři hvězdičky, ale nakonec za vcelku neobvyklou kompozici jsem se rozhodla pro víc.. :-) a na tu strukturu díla si člověk musí chvíli zvykat.. Lena, blog, Ray-Ray, Cambry, která je mrtvá a Lena se snaží odhadnout, co vlastně mohla cítit a na co myslet.. Most sebevrahů, Hairpin, o kterém kolují duchařské historky..
Ale upřímně to bylo hodně přitažené za vlasy.. Lena, která si myslí, že Cambry byla zabita a tak si dá s potenciálním vrahem schůzku na místě Cambryiny smrti, mimo signál, na míle daleko od civilizace, s kazeťákem, na který nahrává jejich rozhovor.. Stane se přesně očekávané, policista nemá šanci s o dvě hlavy menší holčinou poloviční váhy.. :-D Ale dobře, hodně přes čáru, ale budiž.. ale ten konec tomu opravdu nasadil korunu.. :-D jinak se tu Lena dost opakuje, vrací se k některým věcem.. a rozsáhlý popis honičky v autech, to jsem měla trochu chuť přeskočit..
Mě se autorova první kniha líbila víc, ale jsem ráda, že jsem si tuhle přečetla, nicméně vracet se k ní už určitě nebudu.. Ale rozhodně ji nezatracuji :-)

Majuš333
06.01.2023 5 z 5

'VŠECHNY TVÉ CESTY VEDOU SEM.'

Áno, bolo to pritiahnuté za vlasy, akčňák krížený s kovbojkou, ale zožrala som celý príbeh aj s navijakom za par hodín...
'Není úniku' ma proste nebavilo, ale 'Most sebevrahů' u mňa zabodoval na plnej čiare :)
A stále si kladiem tú istú otázku: "Kto z hlavných hrdinov bol vlastne najväčší šialenec?"

'Na mostě Hairpin nedochází jen k prolínání minulosti s přítomností. Také života se smrtí.'

Ajuszka
05.01.2023 2 z 5

Od Taylora Adamse mám knihy ráda a na tu jsem se vyloženě těšila. O to větší bylo mé zklamání, neboť tuto knihu hodnotím jako nejslabší z autorových knih.

Děj je vleklý, místy i trochu zmatený.
Snad se s příští knihou zase vyšvihne.

veronika0269
04.01.2023 2 z 5

Moje druhá kniha od autora. Nebavilo me to, hodně jsem přeskakovala. Strašně zdlouhavé popisy honičky v autě, rozhovoru na mostě...

klarkys
02.01.2023 4 z 5

Mě Adams prostě baví! Píše thrillery, kterých je všude plno, ale on je umí tak nějak jinak;-)

A i když Most sebevrahů kvalitou trochu pokulhává za knihou Není úniku, akční a napínavý je tak, že jsem ho přečetla na jeden zátah.

Šebestová3
02.01.2023 2 z 5

Není úniku byla skvělá kniha....Na dostřel už mě teda nebavilo a Most sebevrahů stejně tak. Vystavěné jsou ty příběhy stejně: krátký časový úsek, jedno místo...ale to budování napětí a šílené zvraty, kterých docílil v knize Není úniku, ty už se prostě zopakovat zatim nepovedlo...

Veru81
30.12.2022 3 z 5

Zajímavé je, že se děj odehrává opět na jednom místě :) nicméně, zvratově je příběh neskutečně bohatý - na mě možná až moc, už jsem se těšila, až to prostě nějak dopadne...

ddkk
27.12.2022 3 z 5

Jsem trochu v rozpacích. Nová Adamsova kniha je napsána trochu neobvykle, děj se neustále vrací do stejných bodů podle toho, kdo ze zúčastněných se k němu právě vyjadřuje. Chvílemi to bylo matoucí, ale po určité době jsem si zvykla a čím více se příběh blížil konečnému vyústění, tím více jsem byla napjatá. Autor, i když nezabíhá do detailů, poměrně brzy prozradí, kdo je skutečným zločincem a co se asi stalo. Přesto je kniha napínavá až do samotného konce, který, navíc, je docela překvapivý.

kalinkacz
25.12.2022 4 z 5

Po několika letech konečně vyšla novinka od Taylora Adamse - autora skvělých thrillerů Není úniku a Na dostřel!
Námět Mostu sebevrahů je hodně originální a první polovina je poměrně dost dialogová, taková hra na kočku a na myš a moc mě bavila. Druhá polovina je pak plná akce!
Čtení jsem si vážně užila, jen jsem moc nevěřila tomu konci, ale rozhodně pokud máte rádi thrillery a napětí, tak budete spokojení.

Pitbullka
25.12.2022 3 z 5

Svižné, hodně zvratů. Některé věci mi přišly nelogické, některé se omýlaly stále dokola. Musím přiznat, že cestu k hlavní postavě jsem si příliš nenašla.

sebevražda kriminální thrillery

Taylor Adams