Most přes navždy

Most přes navždy https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/628/bmid_most-pres-navzdy-659673b65cf71.jpg 4 326 43

Autor o knize: "Tato kniha je příběhem o rytíři, který umíral, a princezně, která mu zachránila život. Je to příběh o kráse a netvorech, o kouzlech a pevnostech, o silách smrti, které jsou zdánlivé, a silách života, které jsou skutečné. Je to vyprávění o jednom dobrodružství, které je podle mě v každé době tím nejdůležitějším"... celý text

Literatura světová Romány Biografie a memoáry
Vydáno: , Synergie

The Bridge Across Forever , 1984

C.lementine
09.11.2016

Kniha se mi ze začátku a stejně tak i na konci zdála... No, zkrátka moc perfektní. Peníze nepeníze, všechno funguje, krásně si tu spolu filosofujeme, přecházíme do jiných těl, bojujeme za náš les, svou myslí dosáhneme úplně všecho, co chceme, opouštíme Hollywood, abychom šli do pouště... Všechno je to tak nějak perfektní, umělé. Nebo třeba ještě nejsem dostatečně vyspělá, abych tomu porozuměla. I to je možné. Na druhou stranu mě velmi zasáhla Richardova bitva se sebou samým. Chvíle, kdy měl pocit, že jeho svoboda je důležitější než cokoliv jiného a že je potřeba se v některých situacích vzdát něčeho, aby mohlo přijít něco podobného. Líbil se mi popis fází, kterými si jejich vztah s Leslií, možnosti, ve kterých je možné rozvíjet vztah stále dál a dál. Minimálně mi to dalo naději do budoucna. :-)
Asociace: Hrad v Pyrenejích

lenka70
19.10.2016 5 z 5

Překrásná knížka.....

Aladinka89
26.07.2016 4 z 5

Miluji knihy, které jako by jen vypráví příběh o jedné lásce, a přesto říkají mnohem víc. Popisují celý svět a život každého jedince z perspektivy, které se lidstvo bude muset asi ještě dlouho učit. Perspektivy, ve které láska není jen slovo a krása není jen symetrie.

Anitka.KM
07.04.2016 5 z 5

Moudrá kniha o Lásce, kde každý, kdo hledá i najde, kde nic není přímočaré, tak jako ani v životě není.... Četla jsem už vícekrát v průběhu let a moc se mi líbí stále, pokaždé v ní najdu něco nového mezi řádky. A jako třešnička na dortu pro mě - její název " Most přes navždy" mě naprosto uchvacuje...

ziriant
14.03.2016 4 z 5

Ač se knize nedá upřít kouzlo (jak se píše i kdesi níže), neměla jsem z ní úplně příjemný pocit. Možná je to tím, že jsem zrovna spíše ve fázi Richardova mladšího já. Možná je to i tím, že myslím, že to není jen životní fáze. Ale to se uvidí za pár (desítek) let. Každopádně z knihy jsem si vzala své a donutila mě přemýšlet i na těch místech, kde jsem s ní spíše (nebo často i razantně) nesouhlasila. Nebudu říkat, že je to "pěkný příběh", ale je to dobrý příběh a dobrá kniha s momenty, které ukonejší, a s jinými, které zvednou ze židle.

amenta
03.02.2016 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih o partnerství co znám. A dodneška mám husí kůži z představení, kdy vystupoval jako Richard B. Rosner a jako Leslie T.Fišerová.

qwill
29.01.2016 5 z 5

nádherná knížka, srovnatelná s Rackem..... Velmi mě zaujalo, jak Leslie přibližovala Richardovi dílo jeho praprapraděčka - J.S.Bacha. Také jsem zkoušel poslouchat jinak....

Ale uvedu aspoň jednu ukázku, něco mi to připomíná......

Leslie byla ponořena do stránky 300. Četla něco z Knihy o pasivní solární energii: rozšířené profesionální vydání.
Já jsem zavřel Historii revolveru, odložil knihu na kupu Přečteno a vzal nejvrchnější svazek z hromady K přečtení.
Jak o nás knihy vypovídají, pomyslel jsem si. U Leslieiny postele: Sebrané básně od E. E. Cummingse, Souhrnná zpráva pro prezidenta, Abraham Lincoln Carla Sandburga, Jednorožci, které jsem poznal, Tento bezčasový moment, Nahnuté roky, Baryšnikov při práci, Američtí filmoví ředitelé, 2087.
U mně: Tančící mistři Wu Li, Povídky Raye Bradburyho, Letcovo dobrodružství, Vodnářské spiknutí, Mnohosvětová interpretace kvantové mechaniky, Západní jedlé rostliny.
Když jsem chtěl někomu rychle porozumět, stačilo se jen podívat na jeho poličku s knihami.

Malanika
28.01.2016 5 z 5

Kdybychom se všichni nechali touto knihou inspirovat, bude 95% populace žít singl, přesto mě Leslie ujistila, že samota je rozhodně lepší volba, než špatný vztah. Každý, kdo tuší, že láska je svoboda, nikoliv jen touha, nebo potřeba vlastnit, bude tímto příběhem ohromen. A to tušení nabývá každou stránkou ostřejších obrysů. Číst Richarda Bacha, je jako vstupovat do svého vnitřního já. Najednou Vám některé věci zapadají. Zažíváte to, co jste dosud jen tušili a byli jste zmatení, protože Vaše okolí má jiné normy. Tohle je kniha o odvaze odevzdání. Kolik z nás neudělalo kdysi v minulosti něco, na co nemělo dost odvahy, co bylo tak silné, že nám dodnes nedá klidu. Co už do konce dnů zůstane otazníkem: a stačilo jen jediné, poslechnout intuici a jít do toho s rizikem, že budu za blázna, nebo budu směšný, či dokonce odmítnutý. Že to bude příliš bolet? Proč se bát a nejít do všeho naplno, jediné co můžeme ztratit je důstojnost a hrdost - vyslance Ega, neboli rozumu. Buď budeme rozumní a nebo šťastní - tak šup, vyberte si!

Jana71
19.01.2016 3 z 5

Hledání čisté lásky...Bohužel mě neoslovil autorův styl psaní, knihu jsem dočetla jen s velkým úsilím :-)

marcela8717
11.01.2016 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knížek, které jsem kdy četla :-)

Papajap
08.01.2016 5 z 5

Četla jsem už podruhé a opět jsem z ní nadšená :-)

Janka7
05.08.2015 5 z 5

Richard Bach píše o svém životním příběhu s Leslie. Dojemný silný příběh lásky, inspirující a povzbuzující, že taková láska je možná....

nemer
21.05.2015

Nevím, zda bych tuto knihu dnes ještě četla a zda by skutečně tvořila "Most přes navždy". V dospívání jsem si jí velice cenila (víc než Racka) a považovala ji za inspirativní, ale protože s léty ztrácíme sny, touhy i naděje, je docela dobře možné, že jsem z ní "vyrostla" a už bych tohoto autora číst nedokázala. Kdo ví.

LordSnape
04.05.2015 5 z 5

Nikdy bych nevěřil, že zrovna Richard Bach bude se mnou tak spřízněn. Není to od něj první kniha, co jsem četl, ale přesto mě dostala. Ani ne tak formou nebo myšlenkou, ale prostě tím jak vnímal svět, jak hledal cosi v davu a co stále nepřicházelo i to, jak se snažit nebýt svázán vztahy mezi lidmi anebo prací, aby následně zjistil, že nejsou pouta jako pouta, a že některé závazky nejsou jen na škodu. Soucítil jsem s Richardem na jeho cestě za štěstím a porozuměním a naprosto ho chápu i tiše závidím, že má (měl) člověka jako Leslie.

Vítr
04.05.2014 5 z 5

Tato kniha na mě silně zapůsobila, dosti ovlivnila a proměnila mne i moje vztahy. Je to sice dávno, ale dobře si pamatuji kdy a kde jsem jí četl. Měl jsem z ní dobrý pocit - povznesený :-)

RenataP
04.11.2013

Měla by být povinnou četbou pro každého, aby si vážil lásky.

Skjaninka
09.06.2013 5 z 5

Trochu náročnejší príbeh o láske. Vlastne dva príbehy geniálne prepojené, kde sa Richard a Leslie (vlastne ich druhé Ja) stretávajú v paralerných svetoch. Kniha, ktorá vás presvedčí o tom, že skutočná a dokonalá láska existuje. "Jediná věc, na níž záleží na konci pobytu zde na zemi je, jak nádherně jsme milovali, jaká byla hodnota naší lásky."

KubenJan
30.01.2013 5 z 5

Každé dílo v sobě nese myšlenky a názory svého tvůrce, aby je sdělilo světu. Nad významem sdělení, jenž má do světa vysílat právě tato kniha, nepochybuji byť ani na vteřinu. Pro mne je jasným poselstvím idejí a hlavně víry v lásku čistou a pravou a na její vliv. Musím dodat, že jsem měl místy problémy, se s hlavní postavou románu sžít, kniha však má své nepopiratelné kouzlo. Jsem velmi rád, že jsem se k této knize dostal.

tonda0
16.12.2012 2 z 5

Tak nevím, spisovatelův jazyk a styl vyprávění mne moc neoslovil a do dočtení jsem se musel nutit. Autobiografická kniha, kde v první půlce vyjadřuje svůj odmítavý postoj k závazkům a manželství, aby v druhé půli otočil.

RenataP
29.07.2012

Pro mě byla tato kniha také silným a důvěrným poučením. Možná popisuje nejkrásnější možnou formu lásky. Hodně jsem nad touto knihou přemýšlela, šla mi až do srdce a uronila jsem nejednu slzu dojetí.