Moře klidu

Moře klidu https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215829/mid_more-klidu-215829.jpg 4 872 872

Osamělý kluk. Citově křehká holka. A zázračná síla druhých šancí. Dva a půl roku. Tolik času uplynulo od té hrozné tragédie. Po ní už nic nebylo jako dřív. I z Nastyi Kashnikové zbyl jen stín holky, kterou byla před tím. Teď je rozhodnuta nechat temnou minulost za sebou a držet si všechny lidi...

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: ekniha ?

The Sea of Tranquility , 2012

IvcaK98
06.04.2014 5 z 5

Moje bezpostřední reakce reakce na dočtení knížky byla taková, že jsem si ji pročítala ještě další týden (a upřímně, táhne se to doteď). Jestli tohle není důkaz o kvalitě, pak už nevím co. Nejde o to, jestli takových knížek byly napsány desítky (byly), ani o to, že je to romantika jako blázen, která mi většinou nesedí (teď trochu kecám, někdy je to přesně to, co potřebuji). Je to o tom, že nějaký svazek papíru, vymyšlený od začátku až do konce a bezpochyby na několikrát upravovaný ve mě probudil natolik silnou reakci, že mě nezajímá pravdivost ani uvěřitelnost knížky, ani že žádný Nastya ani Josh ve skutečnosti neexistují. Pro mě jsou to skutečné osoby, skutečná garáž, lavečka i židle, které sice nikde na světě nenajdete, ale zkuste si tvrdit, že nejsou. Protože ony jsou. Sama nevím kde, jak a proč, ale prostě odmítám uvěřit, že žádný Josh, Sluníčko ani Drew není. Ne, prostě ne.

Vendidi
06.04.2014 5 z 5

Zrovna jsem knihu přečetla a je to jedna z nejlepších knih, jakou jsem četla!!! Vřele doporučuji!!!

mikaella
02.04.2014 5 z 5

Kniha se mi moooc libila...

NikaMirka
02.04.2014 5 z 5

Silný příběh o dvou mladých lidech, kteří zásahem osudu předčasně dospěli. Můj sen, abych našla knihu, která by pro mě znamenala tolik co STMÍVÁNÍ, se stal skutečností. Teď mám ještě větší touhu, najít knihu, která by se vyrovnala této.

Shanny
19.03.2014 5 z 5

Tak tohle byla síla, emotivní, pesimistické a při tom krásné. Přesně ten typ knihy, kterou když dočtete, tak vás napadne jen WOW.

marsel
13.03.2014 5 z 5

Super knížka.

veronka29
12.03.2014 5 z 5

Knížku s podobným dějem jsem asi ještě nečetla a nemyslela jsem´, že by mně mohla chytnout, ale od první chvíle mě tato kniha zaujala. Je skvěle napsaná s velmi dobrým dějem.

hrubik
12.03.2014 5 z 5

Perfektní knížka, při jejímž čtení se u mě vystřídaly snad všechny emoce. Hodně silný příběh a velmi dobře napsaný.

Brainy
06.03.2014 5 z 5

Knížka mě velice překvapila. Čekala jsem, že to bude další napodobeniny Stmívání. Místo toho je to reálný, uvěřitelný, upřímný a citlivý příběh dvou solitérů. Oba měli strach si k sobě někoho pustit a zároveň to chtěli. Líbilo se mi, že se kniha obešla bez zbytečných klišé, sebelítostných výstupů či záchvatů sebeobětování. Doufám, že autorka v dalších knihách nesklouzne ke stereotypům a zůstane výjmečná.

Brambram
01.03.2014 5 z 5

Každý z nás občas nadává na osud, že mu zrovna nerozdal pro danou chvíli dobré karty. Josh a Nastya mají ty karty rozdané sakra špatně a už dlouho. Oba pevně věří v Boha, jen jsi jsou jistí , že Bůh je prostě nenávidí. Josh se bojí někoho milovat aby ho neztratil, Nastya se bojí někoho milovat aby náhodou nemiloval někdo i jí, protože si to nezaslouží. Oba mají pocit, že nic pěkného v životě je už nečeká a zvažují, jestli samotný život má smysl. Postupně přichází na to, že žít jen ze vzteku není dlouhodobě možné a že jsou schopni odpustit. Všem okolo, osudu, nepřátelům. Bohužel je čeká největší zkouška, naučit se jak odpustit sám sobě, zvednout se a jít dál.

Zvláštním způsobem psaná kniha, zvláštní příběh od kterého se neodtrhnete. Právem dávám pět hvězd.

Péťa11
28.02.2014 5 z 5

Musím říct, že jsem snad takovouhle knížku nečetla. Je strašně emotivní, nedovedu si představit, že by se něco podobného stalo mě. Dokonce i na konci mi ukápla slza, jak prozracovala Joshovi co vyděla když umřela.... Opravdu doporučuju

Ptacatko
24.02.2014 5 z 5

Když jsem začala číst,chtěla jsem přestat,ale přemýšlela jsem nad tím a nedalo mi to.Po pár kapitolách už jsem se nemohla odtrhnout. Naprosto skvělý příběh, strhující,zábavný... Kniha mi dlouho utkví v hlavě. Doporučuji.

Efka.J
20.02.2014 5 z 5

Nádherná a nesmírně emotivní kniha. Příběh který mě vtáhl při první větě a nepustil až do konce :) Nádherná a zaslouží si plný počet hvězdiček ...

simca144
18.02.2014 5 z 5

Skvělý příběh :)

Lucka.79
16.02.2014 5 z 5

Od knihy jsem čekala trošku něco jiného, ale ve skutečnosti to je ještě lepší než očekávané .... příběh dvou mladých lidí, se kterými se osud nepěkně zahrál a kteří své emoce skrývají pod maskou lhostejnosti a uzavřeni svému okolí .... krásně napsané, kniha se mi moc líbila a mohu jen doporučit

AndreaP.
13.02.2014 5 z 5

Silný příběh nabitý emocemi, kniha nad kterou prostě člověk musí přemýšlet. Dvě hlavní postavy, dva mladí lidé, kterým osud více vzal než dal, a kterým už nezáleží na životě. Můžou si vzájemně pomoci? Detailně propracovaná charakteristika postav jak Nastyii, tak Joshe, jejichž vyprávění se pravidelně střídá. Skvěle napsaná kniha s netypickým námětem, která je velmi čtivá, děj má spád, prostě vás chytí a nepustí. Dávám plných pět hvězdiček.

muchomurka
07.02.2014 5 z 5

Tahle knížka mi bude dlouho ležet v hlavě. Hrozně moc se mi líbil nápad, že nemluví, pak že mluví jenom s Joshem. Sice jsem Nastyu občas nechápala, mrzelo mně, jak se zachovala k Joshovi, stejně jako on jsem teda nepochopila proč ho tak zranila. Ta poslední čtvrtina byla divná, mě se moc nelíbila, ale musím říct, že tam seděla, že kdyby to bylo napsáno jinak, asi by to nebylo ono. A jsem ráda, že to dopadlo dobře. Moc jsem se bála, že nedopadne, nebo to autorka nechá otevřené ve stylu "domyslete si, jak to dopadlo", ale naštěstí ne :-) Jsem nespokojeně spokojená...

koplik
03.02.2014 5 z 5

Krásná knížka. Přiběh se mi moc líbil. Čtivě napsané. Prostě mi sedla.

Desire_Lydon
03.02.2014 5 z 5

Krásný a hlavně silný příběh. Oba dva hlavní hrdinové byli skvělí, hlavně se chovali jako lidé. Nebyli dokonalí, protože život k nim byl krutý. Víc jsem si teda oblíbila Joshe, s Nastyou to bylo trochu těžší, ale nakonec jsem si jí taky oblíbila. Celý příběh na mě působil dojmem, že se to skutečně stalo. Prostě byl realistický. Je to jeden z těch příběhů, které ve vás vyvolají silné emoce a donutí vás se nad něčím zamyslet. Rozhodně stojí za přečtení :)

JajaAP
02.02.2014 5 z 5

Další skvělý a silný příběh. Mám moc ráda tyhle emocemi našláplé příběhy, kdy vás autor donutí ukápnout i nejednu slzu a příběh Joshe a Emilie za přečtení rozhodně stál.