Molly

Molly https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485132/bmid_molly-wdc-485132.jpg 4 212 64

Připoutejte se a připravte se na zběsilou jízdu plnou emocí, jakou jste ještě nezažili! Molly si v životě prošla peklem. Matka jí zemřela, otec skončil ve vězení a ona tak vyrůstala v dětských domovech a náhradních rodinách. Teď je dospělá a chce si už jen užívat. Šlápnout na plyn a zběsile uhánět černou nocí s Robsonem – kamarádem z děcáku a nejbližším člověkem na světě. Je se svým životem spokojená, dokud nepotká Viktora Tuliho. Syn někdejšího partnera jejího otce je dnes majitelem velké firmy. Je klidný a spořádaný… dokud mu do života nevstoupí ona. Příležitostná zlodějka a respektovaný podnikatel – není divu, že jejich vztahu nikdo nepřeje. Viktor je ovšem připraven o svou Molly bojovat. Jsou však mezi nimi nevyjasněná tajemství z minulosti… Dokáže mu Molly důvěřovat?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Molly , 2020

Knihomolka97
27.04.2022 5 z 5

Anotace slibuje velkou jízdu plnou emocí a taková jízda to opravdu je. Příběh mě pohltil od úplného začátku až do konce.
Je to jiné, žhavé, romantické, originální! Polské autorky to opravdu umí.
Molly, protivná Molly mě padla do oka okamžitě. Po dlouhé době tu nemáme bad boye, ale badass girl. Dívku, co žije na hraně a muže, který žije naopak spořádáný život. Dokonalé protiklady.
Viktor, Vikoušek úžasný muž se srdcem na správném místě. Narozdíl od svého otce, který se mi hnusil.
Od prvního setkání to mezi nimi jiskří a jejich rozvíjející se vztah musí projít nejednou zkouškou. Nemají to vůbec lehké.
Viktor skrývá tajemství z minulosti, které je poměrně hned jasné, nicméně mi to vůbec nevadilo.
V příběhu vystupují další důležité postavy, třeba Robson, nejlepší kamarád Molly, kterého musím zmínit. Jeho jsem střídavě nesnášela a měla ráda. Molly jsem chápala, ale...
Posledních 100 stran jsem zhtla jako malinu, prožila nejeden šok a také jednu část probrečela. :D Byl to vážně mazec a na úplném konci ve mě i chvíli zatrnulo.

nela3812
27.04.2022 5 z 5

Příběh je jedna jízda od samého začátku, na kterou nasednete a nebudete chtít vystoupit (někdy téměř doslova).

Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, originální a pro ostrá slova nejdou daleko. Nemohu říct, že bych si je zamilovala všechny, to ne. Robsona jsem chtěla přetáhnout pánví po hlavě už od prvních stran...čím ten chlap přemýšlel, to fakt nevím...

Ale! Chemie mezi Mooly a Vikem mi to Robsonovo chování vynahradila. Napětí a sexuální vzrušení by se mezi nimi dalo krájet.

Celý příběh je postaven na tajemství Viktora, které bylo hodně předvídatelné, ale autorka to do příběhu skvěle zapracovala a propojila snad téměř vše do jednoho celku. Vše do sebe krásně zapadlo a bylo to opravdu promyšlené! Ve výsledku mi tedy ta předvídatelnost vůbec nevadila a příběh jsem si užila.

V závěru nám autorka vyrazila dech. Epilog obvykle bývá jen dovyprávěním příběhu a odhalení budoucnosti, kdy chce autor navést naše myšlenky svým směrem...Ale tady? Tady nás autorka napínala a překvapovala do poslední strany a posledního slova. Na posledních stranách bylo tolik napětí, že by to klidně vyvážilo předchozích 300 stran.

Celý příběh má neuvěřitelný spád a je vyprávěn originálním stylem. Autorka si nebere servítky se slovní zásobou ani s pocity čtenáře...

Tohle dílo od polské autorky jsem si užila od začátku do konce a troufám si říct, že si získá i čtenáře, kteří tento žánr nečtou!

5/5 ⭐️

Považujete se za slušné řidiče nebo jste piráti silnic?

bookbug_cz
27.04.2022 4 z 5

Formování člověka je hrozně těžká věc a z velké části začíná už v útlém dětství, kdy dítě přebírá vzory ze svého domova – od rodičů, z prostředí ve kterém vyrůstá. A tady v této knize je to jasně ukázáno právě na Molly, která svoje dětství prožila v náhradních rodinách, matka jí zemřela a otec si za svůj domov vybral vězeňské zařízení.

Molly je divoženka. Neskutečná střela bez životních cílů, která svůj život spíš přežívá, než aby ho sama žila. Přežívá v jednom bytě se svým prvním klukem, se kterým ji pojí už jen přátelství. S Robsonem se potkala v dětském domově, takže ji s ním pojí i pocit, jak život nehraje fér. Tahle holka nemá klidnou noc a krade auta.

Jednou v noci v baru potkává Viktora Tuliho a postupně se s ním sblíží tak, jak by to nikdy nečekala. Zamilovanost střídá vztek a vztek střídá zamilovanost. Viktor je majitelem velké firmy, jeho život má řád, je plný životních cílů a na Molly má vzpomínky z dětství. Dívka ho učaruje, její divokost se mu překvapivě líbí, ale na druhou stranu mu je líto, jak se svým životem hazarduje. Jejich vzájemný vztah je jako na horské dráze, spíš tedy ze strany Molly hodně vášnivý, s tím, že se do jejich životů vkrádá i jakési tajemství z minulosti.

Musím uznat, že kniha je velmi čtivá. Tak nějak jsem si zvykla na to, že polské autorky mají svůj specifický styl psaní, je občas dost hrubý a hovorový jazyk je prakticky v každém odstavci. Tady v tomto jsem se necítila úplně komfortně, asi bych tu četnost hovorových slov oželela.

Nicméně příběh Molly je atraktivní v tom, že je ze života. Možná si ani neuvědomujeme, kolik takových zbloudilých duší kolem nás žije, jak se plácají ve velkém světě plném příležitostí, které neumí pořádně využít. Jestli to Molly nakonec zvládne otočit tím lepším směrem, to už musíte zjistit sami. Každopádně zde zažijete ty správné emoce.

MaláKnihomolka
27.04.2022 5 z 5

Tohle byla opravdu jízda pro někoho, kdo jako já má zkušenost hlavně s německými autorkami, jejichž příběhy jsou většinou milé, ač hlavní postavy mívají nějaký vážný problém. Ovšem zjišťuji, že polské autorky jdou více do hloubky, nebojí se ukázat stinné stránky života a používají více sprosté výrazy. Tudíž ne každému čtenáři sednou, co si budeme. Mně se příběh Molly líbil moc, čtení mě bavilo a stránky mi ubývaly před očima pokaždé, co jsem se ke knize vrátila. Molly to v životě neměla lehké, nevyrostla z ní čistá bílá lilie, ale i tak jsem si ji oblíbila. Viktor byl zpočátku docela slušňák, Robson mě štval, ale musím říct že ke konci mi ho bylo vážně líto.
Když už jsem u toho konce, ten mě emočně dostal, měla jsem na krajíčku, což pochopíte až si knihu taky přečtete. Doufám, že dáte Molly šanci, protože autorka má talent a byla by škoda kdyby u nás nevyšly další její knihy. Kdyby vás zajímaly mé pocity při čtení či citáty z knihy, najdete je ve výběru stories, který mám na profilu na ig.

4,5/5 ⭐️

2022  80%Molly