Moje dětství na draka

Moje dětství na draka https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379633/bmid_moje-detstvi-na-draka-ota-379633.jpg 4 43 40

Jaké bylo dětství v roce 1973? Sladká vzpomínka pro rodiče, rozpustilý příběh pro jejich děti… Vitacit, Pedro, hlasatelky v televizi, tranďáky i úžeh kvůli mrkváčům! Jestlipak si ještě pamatujte na tu počeštěnou zkratku CCCP, ve které figuroval car a carevna? A jak si s takovou delikátností poradil Šárčin tatínek - kutil, umělec, sem tam nervák a topič myší?... celý text

Radek55
16.03.2019 5 z 5

Krásná knížka,kterou jsem přečetl za jednu noc,protože se jinak prostě nedalo.☺????

Lidka048
13.02.2019

Co ke knížce dodat?Vrátila jsem se mého dětství a Šárko,všechno jsem to s tebou prožívala z novu,až na to ,že moji rodiče se nerozvedly,ale jinak jako přes kopírák.Už jsem ti psala,že jsem knížku přečetla jedním zátahem,za jeden den.Knížka koluje po mích kamarádkách a sklízí velký úspěch ,hodně v ní vidí sebe za mlada.Díky za jeden den krásného čtení a"hoď zase něco do placu".Už se těším.Přeji lehkou ruku připsaní .Ludmila.

KarelTeplice
10.12.2018

No super.... Přečetl jsem ji na jeden - no, na dva zátahy a tak z cca 2/3 je to jako o mém mládí. Asi se pokusím napsat něco podobného. Knížka Šárky má tu vlastnost, že :
1) poskytuje čtenáři dobrou náladu a 2) a je velmi pravdivá.
Těším se na druhou její "soudružku".
Ahoj. Karel

ivka510
10.12.2018 5 z 5

Velmi dekuji za tak uzasnou knihu.Cetli jsme ji cela rodina i dcerka ze 7.tridy.Doporucili jsme ji pratelum a ti ji objednali.Kniha a pribeh je uzasny,p.spisovatelka ma nadherny az svetovy talent.Tato kniha by mela byt zfilmovana.Je plna emoci,vse se cte jednim dechem a pohladi po dusi i po srdci.Moc prosime o druhy dil ci cokoliv od pani autorky.Umi nadherne a procitene psat.O tuto knihu je i zajem v zahranici.Bylo by moc dobre,kdyby sla prelozit do cizich jazyku.Pratele z ciziny maji mensi deti a ti neumi cesky.Tak nadherna kniha si zaslouzi byt vsude,toto tvrdi i pratele.Vratila nas zpet,zastavil se cas a zaroven nas moc obohatila.Je to nase TOP kniha,zvlaste v teto dobe.Ruzne sekce,myslenky i uryvky v nas zustanou navzdy.Pritom chceme at je kniha vsude i ve skolach i kde se da.Velmi psychicky pomaha a ,,otevira oci,,.Prosime,at pani spisovatelka pise dal a vic a vic,ma i na svetovou uroven.Tesime se a cekame,milujici ctenarka a spol.

Diddy
03.12.2018 4 z 5

Milá vzpomínka na časy minulé. Místy trochu smutné, nostalgické a jinde zase veselé a plně optimismu. Dětství z pohledu malé Šárky je příjemná jednohubka, od které se jen těžko odchází a na konci jsem byl nejvíc zklamán z toho, že se nedozvím, co se dělo dál.

lokomotiva885
09.10.2018

S lehce chápajícím pocitem jsem se začetla do knížky,která má kořeny v Mostě,kde jsem vyrůstala.Vše mi bylo jakoby blízké,v lečems jsem viděla sebe jako kdybych šla...Knížka je psaná duší dítěte a tomu se dá dobře rozumět. Ano,tak a tak to tehdy bývalo - i ve výchově,každá doba nese své. Šárko,děkuji Ti za tu knížku,budu se k ní vracet a nořit se do těch míst,časů a patálií...Stala se totiž kouskem mě samotné.A zároven Ti děkuji,že i přes ne příliš radostné a pozitivní dětství jsi nezahořkla,ba naopak se umíš se vším dobře poprat,být štastná a nadšená,nemáš problém rozdávat smích a dobrou náladu.Závěrem - knížka je osobitá i formátem a písmem a tím unikátní.

MiroslavKutík
03.10.2018 5 z 5

Ano moc krasná kniha a tak začnu od konce.

Před poslední věta knihy:
"Na každém konci je krásné to, že něco nového muže začít. "
Takže asi tak Šarko chtělo by to pokračovaní druhé knihy.

Kniha je úžasně napsána a je to nenáročné a humorné čtení ..
Všem Doporučují....

Týňák388
19.09.2018

Po dlouhé době sem musím i já přidat co si o této knize myslím ;-) Moc mě pobavila,přiblížila k dětství autorky,kterou znám ne sice moc dobře,ale působí na mě velice mile,lidsky a tak na mě vlastně zapůsobila i její knize,prostě lidsky.Je to nenáročná kniha,kterou jsem po letech přelouskala za víkend a určitě si přečtu strašně ráda její pokračování ;-)

DericCaster
09.09.2018 4 z 5

Celkem příjemná oddychovka. Knížka je vcelku vtipná a připomene předrevoluční dobu. Kniha je psaná z pohledu dospívající dívky a tak myslím, že více osloví právě dívky a ženy. Ale určitě ji mohu pro odlehčení dopručit všem.

irena3984
21.08.2018 5 z 5

Dostala se mi do rukou kniha od skvělé spisovatelky a blogerky Šárky Rosové Váňové, která byla věnována celé naší rodině samotnou autorkou. Při čtení knihy jsem se velmi nasmála, jelikož její otec kamarádil s otcem mým, takže jsem si všechny příběhy ztělesnila do reality. Musím říct, že knížka je skvěle napsaná, čtivá a velmi realisticky popisuje tehdejší dobu krutého chemického a hornického severu. Směle doporučuji a přeji autorce mnoho štěstí při psaní dalších řádků některé z jejích dalších knih. Irena Monhartová

libor107
15.08.2018

ve mně vyvolala kniha krásný pocit z dětství, protože jsem měl trochu podobný život, ale musím říct, že moje "dětství bylo na draka šťastné"....... přemýšlel jsem, jaké by to bylo, kdybych tehdy měl všechno a nic nemusel a celé prázdniny se válel někde doma u bazénu........to bych asi fakt neměl na co vzpomínat s láskou a žádné zkušenosti a v tom je ta knížka ve,mi cenná.........velmi krásná knížka, moc děkuji za ni......fakt dobrá i pro školáky

knihovniceS
01.08.2018 5 z 5

Právě čtu Moje dětství na draka a skvěle se bavím. Jistě znáte od Poláčka „Bylo nás pět“ nebo od Ireny Douskové Hrdý Budžes. „Moje dětství na draka“ je psáno v podobném duchu, je to vtipné vzpomínání na dobu „Husákových dětí“, na dětství a dospívání Šárky se všemi radostmi, „strastmi“ i lumpárničkami jedné príma holky. Nebudu nic prozrazovat. Škoda, že knihu má málo knihoven a dá se koupit jen v nakladatelství nebo přímo u autorky – viz FB https://www.facebook.com/mojedetstvinadraka/

jitka025
25.07.2018

Skvělá knížka! Přečetla jsem jí jedním dechem, práce nepráce, četla jsem asi do 3 do rána :-D .Kniha je psaná dětskýma očima malé Šárky a proto se dobře čte i dětem.
Už dlouho mě žádná kniha nechytla jako tato, je v ní skvěle a vtipně popsaná doba minulého režimu a člověk si tak zavzpomíná na své dětství :-) .
Všem na potkání vřele doporučuji a bylo by super, kdyby byla dostupná k každém knihkupectví :-) . Všude je plno knih různých zahraničních autorů a dobré české autory člověk skoro nenajde.
Doufám, že Šárka Rosová Váňová bude i nadále psát knihy v této vtipné formě a my jako čtenáři docílíme, že její knihy budou k sehnání na všech pultech knihkupectví.
Děkuji Šárko za krásný čas u Tvé knížky a přeji Ti hodně úspěchů ve všem, do čeho se pustíš,hodně dalších spokojených čtenářů a těším se na další knihy :-)

jiruz
14.07.2018 5 z 5

Šárčino dětství bylo skutečně místy na draka, ale když se na ně čtenář dívá s odstupem jejíma dětskýma očima, vidí v něm hlavně to pozitivní, úsměvné i dojemné.
Lidi, mezi kterými Šárka za totality vyrůstala, nebyli zrovna ztělesněním dušínovského dobra, přesto si s nimi autorka nevyřizuje účty, ale píše o nich věcně, s pokorou a úctou. Na druhou stranu si je ani neidealizuje, takže z jejích vzpomínek nekape přeslazená melancholie. V knížce prostě žádnou Babičku Boženy Němcové nenajdete. A je to dobře. Vždyť už tatínek Oty Pavla říkal: „Fajnový lidi stojí za hovno.“ :-)
Knížku tvoří krátké, takřka uzavřené kapitoly, které spojuje bolavé hledání spřízněné duše a lásky. Svůj ostrov jistoty nachází malá Šárka v hudbě. Stejně jako kdysi já se i ona tetelí například nad elpíčkem Time od ELO. (Jo, to se to tenkrát snilo a utíkalo z nevlídné reality. A funguje to trochu i dneska.)
Šárčiny zápisky o jejím poněkud drsnějším dětství podané se srdcem na dlani a hlavně s humorem rozhodně stojí za přečtení. Je to velmi povedená exkurze do života i myšlenek dospívající dívky, ale i do časů totality.

Valérie928
13.07.2018 5 z 5

Úžasná kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Doporučuji, vrátila mě do dětství. Velice mě ale mrzí, že není k dostání na pultech knihkupectví. Doporučila jsem ji známým a oni, na moji radu, si ji šli koupit. A bohužel, nikde. Jsou to lidé starší generace, tak se s internetem nekamarádí a nemají ji prý ani v půjčovnách knih. Tak nevím. Takových kvalitních českých knih vychází ale nedostupné jsou jako banány za socialismu.

aja-alik3282
06.07.2018 5 z 5

Koupila jsem knihu synovi a neteři a než jí dostanou tak jsem si ji za dva večery sama přečetla.Opravu chválím a doporučuji přečíst celé rodině.Jsem mamka čtyř dětí a věřím že si ji přečtou andílci mojí a budou mýt na rtech úsměv jako já.Za mně knížka se moc povedla je krásně napsaná a obrázky, fotografie jsou úžasné.Osud mě seznámil s autorkou je to skvělá ženská ve všech směrech.Šárko, těším se na další knížku od tebe.Alča

Fišmi
06.07.2018 5 z 5

Právě jsem dočetla knihu od Šárky Rosové Váňové "Moje dětství na draka" a musím ji pochválit. (Šárku i knihu). Konečně příjemné čtení od české autorky, kde se nevraždí, nekrade, nepodvádí a člověk si u čtení odpočine a zvedne si náladu. Myslela jsem, že knihu daruji dál, ale ne. Nechám si jí, ale jako dárek objednám aspoň dva kousky. Doufám, že autorka už pracuje na dalším díle o osudech dospívající Šárky. Knihkupectví jsou plná zahraničních autorů a to mě neláká. Velice ráda čtu české autory a ještě když je to pravdivý příběh, tak t je pro mne to pravé ořechové.

indian123
24.06.2018

Šárko, kniha je moc hezky napsaná, ale mě zas až tak radostná nepřijde , hlavně to, že jsi neměla žádné kamarády, no a je tam toho více , ale každý máme nějaké smutné vzpomínky :-( je vidět, že jsi velmi pozitivní člověk, protože ani takové dětství na draka, tě nijak nepoložilo a neubralo ti na kladném přístupu k životu :-) přeji ti vše jen a jen dobré a radost ze života , mám tě ráda :-)

gea3304
19.06.2018 5 z 5

Knihu jsem pŕečetla jedním dechem. Když pŕišel epilog, bylo mi moc líto, že nemá dalších dvěstě stran.

jesterka62
13.06.2018 5 z 5

Malá Šárka se s námi dělí o svoje dětství, první krůčky ve školce až po ty velké kroky na internát. Příběh je situován do 70. let minulého století, kdy malá slečna prožívala krásné příběhy se svými vrstevníky, s babi a dědou, které bezmezně milovala. Samozřejmě je tu plno příběhů, které prožila se svými rodiči. Jsou to chvilky štěstí a radosti, ale i chvilky smutku. Nicméně všechno tohle patří k životu.

Autorka knihy, Šárka Rosová Váňová, je moderátorka a bloggerka. Má na svém kontě spoustu blogů a tohle je její knižní prvotina v tištěné verzi.

Byla jsem u zrodu knihy a mohu ji jen doporučit. Je psaná velmi čtivou formou a celý příběh svou laskavostí a humorem pohladí po duši každého, bez rozdílu věku.