Modrý dům

Modrý dům https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249738/bmid_modry-dum-6um-249738.jpg 4 353 115

Příběh se odehrává na samotě, v modrém domě, kde se na Vánoce setkává velká rodina. Postupně se před námi odvíjejí nejen osudy, ale i charaktery lidí, které spojuje charismatická a silná osobnost - jejich matka. Staré paní je sedmasedmdesát let, oplývá moudrostí a láskou, a přestože svoje děti miluje, vidí i jejich nedostatky a slabosti. Příběhy členů jedné rodiny se odkrývají v průběhu tří svátečních dnů. Někdy opravdu stačí tak málo času, aby se toho v životě tolik změnilo...... celý text

popeluška
01.09.2016 5 z 5

Tak tato kniha byla krásné pohlazení po duši......překrásná kniha.... vřele doporučuji :-)

itu
10.04.2016

nádherná kniha, jímavý rodinný příběh, kterýse klidně někde mohl odehrát - za mě 100%

fruitbueno
09.04.2016 4 z 5

Krásné, laskavé a klidné čtení o rodinných vztazích, vazbě k rodnému místu, tradicím a úctě ke starším. Bětuška, vypravěčka a nejstarší člen rodiny, působí nadlidsky a i celé vyprávění je místy až snové. Pěkné čtení o tom, jací my lidé jsme či umíme být.

Šánka
30.01.2016 4 z 5

Krásná knížka, která mně připomněla nedávné Vánoce a zahřála u srdce. Příběh je vyprávěný starou a moudrou paní, která svojí láskou a pochopením pro slabosti členů rodiny ji celou spojuje. Další milé, odpočinkové čtení od této autorky.

polly43
02.11.2015 4 z 5

Nejprve jsem se do knihy nemohla začíst,ale potom jsem se zase nemohla odtrhnout,hezké počteníčko.

marli58
29.10.2015 4 z 5

Příjemné čtení s atmosférou vánoc. Místy se dotkla i mých osobních vzpomínek.

Marci70
29.09.2015 5 z 5

Krásné čtení!

Leniiis
29.07.2015 5 z 5

Jako vždycky krásná knížka!! :-) Některý věci až moc přeslazený a nereálný, ale proč ne? Je to knížka a knížka někdy taková být prostě musí.

Alíček13
09.04.2015 5 z 5

Moc pěkná knížka, kolem vánoc většinou neodolám a přečtu

Peace
09.01.2015 3 z 5

"Zvláštní, že se některé věci nemění. Zůstávají v nás napořád, i když si to vůbec neuvědomujeme. Svým způsobem až do smrti zůstáváme dětmi."

Tato kniha zůstávala jedinou, ze starších knih autorky, které jsem neměla přečtené. Nějak mě nelákala, ani nevím proč - konkrétní důvod nebyl. Konečně jsem svůj osobní rest splnila a po knize sáhla. Nebyla špatná, řekla bych, takové průměrné autorčino dílko. Doporučila bych ji číst na Vánoce, protože tím podtrhnete sálající atmosféru.
Co mi trošku na knize vadilo a co si neodpustím vytknout, jsou životní setkání některých hrdinů knihy - okatou "náhodou" se všichni se všemi znali, což mi zavánělo prvky telenovely a bralo mi tak uvěřitelnost celého příběhu.

Michi.01
21.12.2014 5 z 5

Překrásná kniha s vánoční atmosférou a zajímavým příběhem jedné velké rodiny. Některé situace jsou opravdu celkem nereálné, ale příběhu to na kráse rozhodně neubírá. Určitě se ke knize i v budoucnu vrátím.

alnahu
02.12.2014 5 z 5

Velmi krásný , působivý příběh ,jedné velké rodiny ,kterou spojuje ,svojí moudrostí stará paní. Rodina se schází každoročně o vánocích na samotě v Modrém domě, kde řeší společně své životní problémy. Staré paní je sedmasedmdesát a oplývá moudrostí a láskou ke všem svým dětem a vnoučatům i přesto že vidí jejich nedostatky. Krásné čtení, právě o Vánočních svátcích.

mischapida
28.11.2014 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších. Nemyslela jsem na- v některých situacích- nereálnost příběhu a hezky jsem si ho užila. Vžít se do pohody příběhu nebyl žádný problém. Na navození pohody se k ní s chutí vrátím.

verci
15.11.2014 5 z 5

Pěkná oddechovka.

raty
24.10.2014 4 z 5

Velmi milé, oddychové čtení. V reálném životě asi nemožné, prostě jsem to brala jako pohádku na odreagování.

ina77
22.08.2014 5 z 5

Nádhera,nejdříve jsem ji pořád odkládala a potom za jeden den přečetla.
Bylo mi jako by jsem byla součástí rodiny a byla tam taky.Nádherná oddychovka a milé pohlazení.

amysa
14.07.2014 4 z 5

Moje úplně první knížka od Táni a nebylo to špatné, zkrátka takové milé, příjemné a oddechové čtení. Ta rodinná vánoční pohoda na mě z knížky úplně dýchala a ani naprosto jasná a předvídatelná linka mi vůbec nevadila. Jediné, co bych asi knížce vytkla a co mě tedy rušilo hodně, to je asi ne příliš zdařilý překlad knížky a velká chybovost v textu. Špatných tvarů slova jseš tam bylo opravdu nepočítaně... Každopádně až si budu chtít přečíst zase nějakou nenáročnou jednohubku, určitě zkusím sáhnout i po další knížce této autorky.

Alča I.
25.06.2014 4 z 5

Rodinný vánoční příběh ze života. Spád příběhu. Dobré

Li@
04.04.2014 2 z 5

Ne. Toto byla pro mě špatná volba. Připomínalo mi to Babičku. Příliš nereálných situací na jedné stránce, respektive příliš nereálných reakcí na možné životní situace. Prostě nějak jsem tomu nevěřila.

kiková
29.03.2014 2 z 5

takova spatne napsana pohadka.Nic se nedelo.Jen vypraveni.Mohla byt napsana lepe.

Vánoce rodina babička laskavost

2011  82%Dva životy