Modrá

Modrá
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270607/bmid_modra-RKD-270607.jpg 4 415 415

„Co se stane, když je pravda unášena vlnami pryč z našeho dosahu…“ Poklidný výlet na moři? Ani náhodou! Koupání v průzračné vodě a popíjení tropických koktejlů se až příliš brzy promění ve zlověstnou noční můru… Lana a její nejlepší kamarádka Kitty se vydají hledat svobodu a dobrodružství. Jejich sen volně cestovat se jim splní, když získají možnost plavit se na Modré – jachtě, která pluje z Filipín na Nový Zéland. Spolu se svými novými přáteli rychle podlehnou kouzlu vzdálených ostrovů a divokých večírků na jachtě. Z ráje se ale brzy stává peklo – Lana a Kitty zjišťují, že každý na palubě má nějaké tajemství, a navíc jeden z jejich nových přátel po jedné hádce záhadně zmizí... Nebezpečné vlny nedůvěry a lží ohrožují nezávazné letní dobrodružství na lodi, někteří se však svého vysněného ráje nehodlají jen tak vzdát… a to za jakoukoli cenu!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The blue , 2015

ydnac
27.03.2023 5 z 5

ÚTĚK Z REALITY

Mají svobodu, neřeší kariéru, neřeší oblečení, jen si užívají na jachtě jménem Modrá.
Její posádka občas někoho přibere, občas někdo vystoupí (když mu dojdou např.peníze).
Šnorchlují, koupou se, popíjejí, loví ryby.
Lana a Kitty utekly od svých životů a na Modrou nastoupily.
Zpočátku to byla zábava, ale nečekaný zvrat všechno změnil.

Moje druhá kniha od této autorky a opět super :-)
Napětí , vztahy, tajemství.
Doporučuji :-)

mi-380
15.03.2023 4 z 5

Pohodová parta na jachtě - jako ve škole: náhoda je svede dohromady, vztahy se lehce navazují a pak zase smutně rozpadají nedůvěrou a podezřením. Každý něco tají, poklidná atmosféra cesty, která má být zároveň i cíl, se mění. Autorka poutavě popsala postupný přechod modrého, prosluněného nebe do temné bouře. Na moři, ve vztazích, v činech. Podivná zmizení, katastrofa, smrt (žádný spoiler, to víme už od začátku).
Překvapení před koncem.
A ještě jedno PŘEKVAPENÍ na poslední straně.
80 % (zatím 353 hodnocení s průměrem 85 %).

Danilla
13.02.2023 3 z 5

Kniha se četla dobře, v postavách se čtenář neztrácí ale proste to není kniha, po které bych sáhla i podruhé. Hlavní hrdinka Lana mě rozčilovala svou sobeckostí, že existuje jen její pravda a nic víc.

Ulrika
16.01.2023 5 z 5

Skvele napsané, nic příběhu nechybělo. Moc se mi líbí styl psaní L. Clarke. Moje druhá kniha od autorky a ještě lepší dojmy než z knihy Poslední nádech. Napětí až do konce, který opravdu prekvapil,takže hurá na další autorcinu knihu

Pavlína2019
06.10.2022 2 z 5

Není to úplně špatný příběh, ale nic extra a hlavně bych ho zkrátila.
Je konci, ač se blížilo rozuzlení, mě to vyloženě nebavilo.

Strašně mě štvala hromada překlepů a sloh, to se vážně nepovedlo.

Přečtěte si hodnocení od:
kackahracka,
shrnuje to výstižně.

Ovšem spoustě čtenářů se kniha naopak líbila, takže přečtěte a posuďte sami...

Arev122
08.09.2022 4 z 5

Napínavý děj se strhující zápletkou, který mě vtahl do děje. Zpočátku to byla bezstarostná plavba mladých lidí, ale časem na uzavřeném prostoru jachty ožívají emoce jednotlivých členů posádky a plavba se promění ve zlý sen.

Allla9
30.08.2022 5 z 5

Zajímavě napsané. Líbilo se mi, a jakou láskou je popisovaná příroda, moře ... a jak autorka dokáže stupňovat napětí. Přečtu se od ní i ostatní knihy.

Micha-Él
24.07.2022 5 z 5

Zpočátku jsem ke knize přistupovala jako k thrilleru, ale ono je to spíš dobrodružné drama. V každém případě jsem naprosto nadšená! Bylo to napínavé, spoustu tajemství, romantika, takový příjemný koktejl, obzvlášť v tomto letním počasí. Zaprvé autorku chválím za originální nápad zasadit děj na jachtu mezi několik přátel. A zadruhé za autentický popis atmosféry, díky níž jsem měla pocit, že prožívám ty krásné i méně hezké okamžiky s hrdiny. Zkrátka to bylo fantastické, nemám co vytknout :)

Youn@n
30.05.2022 5 z 5

Nemám co vytknout.. autorku jsem neznala a dle hodnocení jsem si právě tuto knihu vybrala. Kniha byla moc krásná.. vžila jsem se do života a svobody hrdinů knihy na moři. Škoda, že není natočen film, měl by zcela jistě úspěch!
Knihu doporučuji, dle mého hodnocení 100%. Konec mě dorazil..a rozesmutněl.

Terka1975
29.03.2022 5 z 5

Přečetla jsem Modrou jedním dechem…. Jako stíny nad zálivem, mořemořemoře, moře všeho - moře tajemstvi, moře psycho, moře vztahů, moře otevřených minulostí. Vtáhne vás to na loď a zapomenete na problémy všedního dne…. problémy tu má někdo jiný a zase moře až do konce. A nakonec se ptáte, to už je konec?

bupilla
16.03.2022 4 z 5

Moja tretia prečítaná kniha od pani autorky a zase úplné nadšenie a spokojnosť :)
Podmanivý a poriadne napínavý príbeh s priam hmatateľnou atmosférou.
Zaujímaví a dobre vykreslení hrdinovia a vzťahy medzi nimi.
Takmer kúzelná atmosféra plavby na jachte Modrá.
Chvíľami som priam cítila vôňu mora - vynárali sa vo mne spomienky na plavbu loďou po Baltskom mori, ktorú som absolvovala pred rokmi a tiež na dovolenkové pobyty pri mori v Chorvátsku :)
Tie zvraty, ktorých bolo v knihe naozaj dosť, boli pre mňa naozaj prekvapivé a to sa mi už málokedy stáva pri čítaní thrillerov, takže ja som veľmi spokojná.
Výborne som si pri knihe oddýchla, dokázala ma naplno pohltiť a odpútať od tých hrôz, ktoré sa práve dejú v susednej krajine... :(
Prečítaná pred pár dňami a aj keď som už odvtedy prečítala ďalšiu knihu, táto vo mne stále doznieva.
A veľmi, veľmi dúfam, že budú vychádzať aj ďalšie knihy od autorky, lebo od nej si chcem prečítať a mať vo svojej knižnici úplne všetko.

maličkán
01.02.2022 5 z 5

Tak tahle kniha se povedla. Krásně jsem si ji užila. Nádherná atmosféra, poklidný bezstarostný pobyt na jachtě, než se změní v noční můru. Napětí až do konce. Střídání kapitol tenkrát a nyní přidalo na napínavosti. Za mě super.

alzbeta2843
23.12.2021 4 z 5

Kniha mi ležala v knižnici niekoľko rokov. Ani sama neviem prečo som sa tak odhodlávala. Asi, že som hydrofób a po tejto knihe ma už nik neprinúti ísť n takú plavbu.

Ale za mňa super psychologický triler. Pripomínal mi veľmi štýl B. A. Paris alebo Liane Moriaty. Takže ak vás autorky bavia, bude vás baviť i Lucy Clarke.

Veľmi sa mi páčil prológ a epilóg a odporúčam si prečítať na konci ešte raz prológa bude vás mraziť. Inak sa v knihe udialo veľa wau efektov, ale i veľa predvídateľných efektov, ktoré mi ale neprekážali.

Martiiiik
08.11.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.. Nebylo to zase nic extra originálního, jen pěkný příběh, který nešlo odložit.. Člověk si musí počkat až do samotného konce, aby věděl téměř vše.. :-) Prolíná se děj tenkrát a nyní :-) Takže vše pěkně pomalu a postupně.. Četla jsem všechny přeložené autorčiny knihy a i tuhle mohu pouze doporučit :-)

Petule30
05.09.2021 5 z 5

Moc hezká kniha.Četla se dobře,děj rychle ubíhal.Nuda to pro mě nebyla.Jediné co mě trochu kazilo čtení,byly ty chyby a nebylo jich málo... Měla jsem pocit jako kdybych se plavila a prožívala vše s hrdinami příběhu.určitě si přečtu další knihu od této autorky.

Buchtičkajani
04.09.2021 5 z 5

Moc hezká knížka. Ze začátku bezstarostná plavba, postupně se kniha stává napínavou, no a ten konec....
Jediné co mi trochu vadilo, bylo spoustu překlepů.

Janík511
16.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Opět velmi povedená kniha od této autorky. Začátek téměř idelicky, poté zhoustnuti atmosféry a mírně labilní hlavní hrdinka, která se zasekne a nechce popojet dále. Konec hodně překvapivý a vlastně ani nevím, jak Denyho bratr zemřel. Není řečeno a ráda bych věděla jak.

janastok
15.08.2021 3 z 5

Od knihy jsem moc nečekala, líbila se mi obálka, ale byla jsem celkem mile překvapena. Kdyby jen hrdinka tolik nefňukala a nehloubala. Konec trochu ukecaný, ale hodně dobrá poslední kapitola.

kollorka
29.07.2021 5 z 5

Skvělá knížka na léto. Dobře se mi četla, napínavá až do konce.

Vlcice72
28.07.2021 5 z 5

Stejně jako autorčina kniha Poslední nádech mne i tento příběh z atraktivního prostředí zcela pohltil a musela jsem číst téměř na jeden zátah. No a ten závěr????!!! Ten jsem tedy nečekala.
Pro milovníky tohoto žánru rozhodně doporučuji!!!
Škoda jen toho - až neuvěřitelného - počtu chyb. To jsem asi ještě u žádné knihy dosud
nezažila:-(((.