Jeptiška pro markraběte

Jeptiška pro markraběte https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218386/mid_jeptiska-pro-markrabete-H45-218386.jpg 4 148 39

Po smrti markraběnky Markéty Opavské hledá moravský markrabě Jan Jindřich novou ženu, již třetí. Přestože bylo jeho druhé manželství, domluvené králem Karlem IV., šťastné, rozhodne se tentokrát vyslyšet hlas svého srdce a zvolí si za ženu Alžbětu Těšínskou. Má to však jeden háček, krásná dívka už v mládí vstoupila do kláštera a složila věčný slib čistoty. Dokáže jejich láska překonat problémy, které musí zákonitě nastat? To však není jediný skandál, který Brnem hýbe. Do Brna se přistěhuje bohatá vdova Serafína, chce se ujmout dědictví po svém manželovi a neváhá se o ně soudit. Její mi­nulost je záhadná stejně jako soužití s jejím italským ochráncem Lukou.... celý text

petgona
07.12.2018 4 z 5

Mam taky pocit, ze tuto seriu citam krizom-krazom a vobec nie v poradi..ale nevadi, mne sa to pacilo. Musim povedat, ze ma to bavi aj kvoli tomu, ze o ceskej historii viem len velmi malo. Ano, poznam mena niektorych panovnikov, ale vobec netusim cokolvek o pomeroch...a tieto knihy od N.Horakovej mi aspon nieco osvetluju a zaroven ma vdaka nim laka dozvediet sa este viac :)

jaja1989
02.07.2018 1 z 5

Rozhodně nejhořší díl série.
Děj je chvílema smutný a předvídatelný.

bronulka
09.05.2018 4 z 5

Poslední díl série. Přišel mi nejslabší a chvíli mi trvalo, než jsem se začetla. Ale i přesto všechno zase zajímavé události

nero 13
04.11.2017 5 z 5

Všechny čtyři díly o životě Brňanů ve středověku byly výborné a také velmi poučné. Zaujalo mne například že do vedení města bylo zvoleno dvanáct konšelů vždy na rok a každý se po měsíci vystřídal na pozici Purkmistra, oproti naší zastupitelské demokracii my tento systém příjde odolnější vůči korupci. A taky bych znovu zavedl funkci pranýře místo toho aby se zločincům na fotkách a videích rozmazávali hlavy aby jsme ty chudáky nemohly poznat až se budou chystat znovu spáchat nějaký zločin.

MarieH
17.10.2017 5 z 5

Všechny díly čtivé, úžasná série.

Monolit0713
28.08.2017 5 z 5

Jako i předchozí díly bezva.

stopni
21.07.2017 3 z 5

Velmi zdařilý román z prostředí Brna 14. století, ve kterém vystupují nejen někteří významní politici tehdejší doby, ale i obyčejní lidé.... Zpočátku se čtenář bude trošku ztrácet ve změti postav a rodinných vztahů souvisejících s manželkami moravského markraběte Jana Jindřicha, ale to jen opravdu ze začátku knihy, dál příběh volně plyne.... Ve srovnání s V. Vondruškou je kniha zajímavá tím, že se zaměřuje i na všední život obyčejných lidí ve středověkém městě a ne jen na panovníka a jeho rodinu, jak tomu u Vondrušky bývá..... Oba mají ovšem něco do sebe a je na vkusu každého čtenáře, kterého z nich si více oblíbí.... Knihu N. Horákové vřele doporučuji.... :-)

Boby17
10.07.2017 4 z 5

Hodně jsem přemýšlel, jestli 4 nebo 5 hvězd. Nakonec jsem se přiklonil ke čtyřce. Knížka je sice čtivá a má spád, ale ještě něco málo k úplné spokojenosti mi u ní chybí. I tak ji ale doporučuji, je to dobrá oddechovka na dovolenou. Peněz vynaložených na koupi nelituji.

alnahu
30.06.2017 4 z 5

Další čtivý historický příběh z města Brna z 14 století. Moravský markrabě Jan Jindřich hledá po smrti své ženy Markéty novou ženu. Zvolí bývalou jeptišku Alžbětu Těšínskou ,tento sňatek ale neschvaloval jeho bratr Karel IV., což sám brzy poznal. Zajímává kniha z cyklu mocní a ubozí Markrabství moravského.

irousek9
23.09.2016 5 z 5

Strašně mě baví číst o obyčejných životech lidí kdysi dávno. Opět velmi čtivě a mile napsána kniha.

niki-chan
12.07.2016 4 z 5

Tak tahle kniha mě opravdu bavila. Styl psaní velmi zajímavý. A to, jak přiblížila danou dobu se jen tak nevidí. Jen markrabeti se mohlo věnovat více prostoru. Jsem ráda, že v našich končinách se najdou takoví autoři

Vědruna
29.03.2016 5 z 5

Čtivá historická kniha, markrabě Jan Jindřich žil ve stínu svého slavného bratra, alespoň jsem se dozvěděla také něco o něm. Je zajímavé přečíst si historický román, který se neodehrává v uličkách středověké Prahy. Přečetla jsem poslední díl ze série bez znalosti předchozích a určitě si časem přečtu i předešlé knihy. Ale četlo se mi dobře i bez jejich znalosti. Doporučuji, pěkná oddechovka.

cérka
23.02.2016 5 z 5

Asi se budu opakovat, ale nedá mi to. Skvělá kniha, skvělá série ! Nesnáším nekonečné seriály a příběhy, jsou na jedno brdo a brzy Vás začnou nudit. Tady se Vám to nestane. I já přečetla na jedno nadechnutí a nevyspání mi kupodivu vůbec nevadí.

Keddie
29.01.2016 5 z 5

Další osudy Jana Jindřicha, bratra Karla IV. byly velice zajímavé. Pravda, otec vlasti, nepůsobí v tomto románu moc sympaticky, ale tak už to někdy bývá. Zajímavý je i pohled do běžného života ve středověkém městě. Jednoduše řečeno, opět vynikající historický román zaměřený především na ženskou polovinu lidstva. Asi největším zklamáním pro měl byl epilog, kde se autorka přiznala, že s celou sérií končí.

ritz
14.01.2016 5 z 5

Pěkná knížka od oblíbené autorky - co dodat? Doporučuji k přečtení všem milovníkům historie.

Nagadir
06.01.2016 4 z 5

Zpočátku jsem měla problém se začíst, přece jen mnoho postav a mnoho jmen ve kterých jsem se neorientovala, ale postupně se to podalo a já se do osudů brněnských měšťanů rychle zamilovala.
Hodncoení: 8,5/10

Iwíček
06.01.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila. Doporučila bych ji milovníkům historické literatury. Určité stojí za přečtení.

Selinute
29.12.2015 5 z 5

Na tento vánoční dárek jsem se moc těšila. Opět pěkné čtení, které dokáže mile zpříjemnit vánoční čas. Knížka má ale jednu malou vadu, dvakrát se nadechnete a není co číst ......

elizabeth_ba
28.12.2015 4 z 5

Pěkné a důstojné, byť trochu smutné zakončení celé série. SPOILER: Jediná věc mě mrzí, totiž, že si Marek z Erlachu nevzal Agnes z Hvězdlic. Ale v životě obvykle nic nechodí dle našich představ, tak hlavně, že se vůbec oženil, i když jméno manželky jsme se nakonec nedozvěděli...