Moc podvědomí

Moc podvědomí https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35400/bmid_moc-podvedomi-ohJ-35400.jpg 4 250 33

podtitul: Velká kniha vnitřního a vnějšího rozvoje Světoznámý bestseller učitele pozitivního myšlení dr. J. Murphyho, význačného představitele proudu psychologického myšlení, jež vyzvedá úlohu podvědomí v lidské psychice. Podvědomí je podle autora dokonce rozhodující silou, která určuje nejen duševní, ale také tělesný a společenský rozvoj člověka a na množství konkrétních příkladů dr. Murphy uvádí, jak postupovat, aby člověk dosáhl úspěchu v zaměstnání, podnikání apod. Autor nám tak pomáhá při hledání kladných řešení našich životních situací.... celý text

Duchovní literatura Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Knižní klub

The Power of Your Subconscious Mind , 1962

Elyen
06.08.2017 2 z 5

Po sedmdesáti přečtených stránkách nemám pocit jakéhokoli obohacení a končím. Síla podvědomí pro mě není ničím překvapivým, samospasení v podobě pozitivních (pro mě krkolomných a nepřirozených) afirmací znám už od Louis Hay a další a další příklady ze života mě spíše nudí než inspirují. Autorova agitace, připomínající teleshopping či předváděcí akce, kdy zároveň "skutek utek", je velmi unavující. Dvě hvězdy čistě za pozitivní myšlenku, z níž autor vychází, zbytek děs běs.

vit7993
12.07.2017 4 z 5

Není to zázračná kniha, ale pro člověka, který o podvědomí nečetl asi stojí za to (na toto téma jsou tu i lepší knížky podle mě, jako např. Mistrovské ovládání mysli od Haanela z kterých Murphy možná vycházel). Nečte se ani lehce ani příliš obtížně. Není nabitá informacemi ani přehlednými příklady. Zvládl jsem přečíst za asi 13 hodin ve dvou dnech i s krátkými výpisky a jsem rád že to mám za sebou, v druhé polovině mě to více méně přestalo bavit, jelikož se tam vlastně omýlá jedno a to samé. Kniha je proložená pár desítkami zkratkovitých příběhů lidí, kteří použili utvrzovací výroky / self talk k tomu aby překonali strach, sebe odsuzování, zlozvyky. Ve zkratce bych to shrnul tak, že je to o tom, že si má člověk uvědomit že má moc žít úspěšnější/šťastnější/spokojenější život bez ohledu na okolí. Vše díky podvědomí, které ovlivňuje to, jak se chováme. Podvědomí lze ovlivňovat/dávat mu pokyny pomocí sebemluvy (auto sugesce/self talk) prováděné s vírou, že to, co říkám je pravda. (např.: mám velkou cenu, jsem vnímavý a empatický, lidé vyhledávají mou společnost" a přitom si představovat nějaký děj, a sebe v ideálním stavu a být vděčný za tento stav a věřít že se to tak stalo a bude se dít) - něco podobného jako "The Secret" (Tajemství - kniha, film). Tedy uvolnění,klid, vizualizace, vděčnost, pozitivní sebemluva kdy k sobě mluvím jako kdyby se již stalo to, co si přeji. Na příkladech bylo ukázáno, že to fungovalo v případě např.: alkoholik, mimomanželský poměr, sociální fobie, strach z výtahu/výšky, strach ze selhání atd. Funguje to, ale člověk musí chtít být šťastný a úspěšný, bez toho na pozitivní self talk, víru a vizualizaci asi zapomíná.

Mgr.
03.07.2017 5 z 5

Dobrá kniha na zamyšlení.

ayan6909
25.07.2016 5 z 5

Krásné čtení plné inspirace.

trava
22.03.2016 4 z 5

Zajimave, ale tezko se mi soustredilo. Nicmene krasna kniha!

kamibe
17.01.2016 3 z 5

Když jsem se po letech podívala, kolik vět jsem si tam poznačila, musela jsem nakonec uznat, že mi stačí číst si na konci každé kapitoly bodové shrnutí. Vždycky tam najdu něco, co mě může opakovaně podnítit k něčemu, co jsem třeba trochu pozapomněla.

VenAlud
22.11.2015 3 z 5

Pocity smíšené...kdyby se celý obsah knihy zredukoval na 5-10 stran, tak by se nic nestalo...klasické omílání jedné hlubší myšlenky pořad dokola, je už asi u tohoto typu literatury standardní :(...čím ale kniha vybočuje, je její podání, kterým konkurenci dosti převyšuje :)

Zvědavý
01.11.2015

Při povrchním pohledu může kniha působit naivně, ale každý člověk má "naprogramované" určité chování, zvyky. Zde je čtivou a jednoduchou formou vysvětlena funkce lidského podvědomí a jak s ním pracovat ke svému prospěchu. O tom, že s ním lze pracovat nejednoho z nás přesvědčí například každodenní mediální masáže všude kam se pohneme, proč kupujeme ten či onen výrobek, proč si po celý den zpíváme písničku, kterou ráno slyšíme v rádiu? Když vezmu extrémní příklad tak vymývání mozků za vietnamské války, nejen tam, fungovalo na stejném principu. Pro čtenáře s otevřenou myslí a chutí na sobě pracovat bude kniha velkým přínosem.

Kulhavá
02.06.2015 5 z 5

Tato kniha mi doslova změnila život. Díky ní jsem přehodnotila své uvažování. Při svých přáních jsem postupovala podle rad v knize uvedených a vše co jsem si přála se splnilo!!

servus
28.01.2014 5 z 5

Zajímavá kniha. Bylo těžké prokousat se začátkem, ale stálo za to vydržet číst až do konce. Od té doby, co jsem ji začala číst, mám stále dobrou náladu a spoustu věcí řeším jinak. Vřele doporučuji.

Dandy1
02.05.2013 3 z 5

Přelouskat začátek bylo těžké, ale dál je celkem dost užitečných myšlenek k zamyšlení.

WEIL
19.09.2011 1 z 5

Tahle kniha mi byla ukradená jako řada jiných a to jen za to, že jsem o jejím obsahu hezky mluvil a osoba, která mi ji ukradla, tak se jí líbilo, že i ona má velké právo na štěstí.

Je to psáno každému člověku a triko. Neuvěřitelný paskvil, ale pěkně zabalený jako dobrý koláč.

Ver8nika
22.08.2011

Knihu jsem zatím nedočetla a nějak se k tom zatím ani nechystám.
U mě bylo zajímavé zjištění, že moji dva přátelé ji mají v knihovně také a nikdo z nás neví jak se nám tam dostala :-)
Přečetla jsem pouhých 23 stránek a v knize se v podstatě stále jen píše, jak je důležité jí přečíst. Na čemž jsme se s přáteli i shodli