Mlhy Serengeti

Mlhy Serengeti https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380564/mid_mlhy-serengeti-FVU-380564.jpg 4 157 62

Když v nákupním centru ve východní Africe vybuchne bomba, její důsledky svedou nečekaně dohromady dva naprosté cizince. Jacka Wardena, rozvedeného pěstitele kávy z Tanzanie, který při výbuchu ztratil svou jedinou dceru, a Rodel Emersonovou, žijící o tisíce kilometrů dál v Anglii, která během stejného tragického odpoledne přišla o sestru. Okolnosti před ně postaví obtížný úkol – zachránit napříč serengetskými pláněmi tři děti, které mají větší cenu mrtvé než živé. Zatímco se snaží poprat s nástrahami, které jim osud klade do cesty, pomalu si uvědomují, že před nimi stojí ještě těžší výzva...... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Mists of the Serengeti , 2017

janik6969
30.09.2020 5 z 5

nádherný milostný příběh

Martina023
08.05.2020 5 z 5

Nechápu, proč jsem tuto knihu odkládala.Byla úžasná, krásná, smutná, romantická, prostě všechno dohromady.Taky si z ní člověk může něco vzít... alespoň já určitě.

LaCoccinelle
08.03.2020 5 z 5

Knížka se skvěle čte. Vtáhne čtenáře přímo do děje příběhu v nádherné Africe. Na tuhle knížku budu ještě dlouho myslet.

zandu
08.02.2020 5 z 5

Krásný příběh. Kniha se četla sama.

Š.Ala
06.02.2020 2 z 5

Bohužel pro mě veliké zklamání. Jediného čeho nelituji je, že jsem dočetla až do konce, protože epilog byl nejlepší.
Nevím, zda to mohlo být překladem, ale spousta věcí mi tam prostě neseděla. Škoda...

katerina2660
03.02.2020 5 z 5

100% a víc dávám! Tak tahle knížka ve mně probouzela neuvěřitelně rychle se střídající emoce - chtělo se mi smát, brečet (často), snít... Knížka je nádherná... nevím co říct, jsem jí pořád tak plná... tak nádherný příběh, který mně vtáhl hned do děje, nemohla jsem knihu odložit... prostě kdyby šlo dát víc hvězdiček, tak dám. NÁDHERNÝ PŘÍBĚH

Pedruska01
31.01.2020 5 z 5

Absolutně nemám páru, z jakých důvodů jsem tuto knihu odkládala. I když jsem se přesvědčila, že autorka opravdu umí psát, a to rovnou dvakrát, tak prostě na tuto knihu musel padat dlouho prach. (?)
Kniha se četla rychle a velmi dobře. Hned od začátku mě dokázala strhnout k sobě, do afrického světa a měla jsem problém ji pustit. Autorka má styl, který mi dokonale sedí. Nedrhne to, nejsou nikde hluchá místa, naopak, má to spád a tempo. Stránky mizí pod rukou samy. Ten svět byl drsný, neskutečný a nepochopitelný, ale bohužel - reálný. Líbí se mi, že autorka vezme jedno hrůzné téma a dokáže ho tak výborně zpracovat. Tolik emocí vyvolat.
S hlavní hrdinkou Rodel se setkáváme v dost tragické chvíli, odkud se začíná odehrávat její příběh, ale hned jsem si ji oblíbila. Byla fajn a byla statečná v mnoha ohledech. Neměla jsem s ní jedinkát problém. Ušla velký kus cesty a udělala mnohá obrovská rozhodnutí, která nebyla rozhodně jednoduchá, ale podařilo se jí to. Držela jsem jí palce, jinak to nešlo, a byla jsem za ni ráda.
S druhým hlavním hrdinou Jackem se ne jinak, než opět velmi tragicky seznamujeme, jen z jiného úhlu, těžšího. Hned od prvních řádků jsem si toho chlapa oblíbila. Ukázal snad všechny své tváře - hezké i ty ošklivé, nečekaně i po dlouhé době, byl velmi otevřený a nestyděl se za to. Někdy ve mě vyvolával pocit rozporuplnosti, ale nakonec za to všechno si ho nejde nezamilovat. Udělal neskutečné. Měl můj obdiv.
Společně dohromady tvořili dost zajímavou a vlastně krásnou dvojici, která se nevědomky pustila do dost nebezpečného dobrodružství. Bylo mi vážně ouzko, když jsem společně s hrdiny prožívala to dění na tom dalekém kontinentě, které je pro mě prostě nepochopitelné. Kšeft s dětmi. S \"jinými\" dětmi. Lidský život je velmi cenná záležitost, ale mnozí si to neuvědomují, mnozí s ním bezohledně šeredí a je jim to jedno. Ubližují a berou - nenávratně. Bylo těžké o tom číst a vědět, že tomu tak skutečně je. I když příběh má hrůzný nádech i přesto všechno to je i propletené... krásnem a štěstím. Až dokonalá směs. V příběhu mě taky ohromně bavila Goma a Bahati, ohromně to osvěžovali a byli fakt vtipní.
Za mě je kniha naprosto nepředvídatelná, proto jsem až do samotného konce neměla ponětí, jak moc dobře a špatně to skončí. Jsem moc ráda, že přeci jenom romantická linka měla happyend a řekla bych, že snad trojitý? Co si budeme povídat, je to přeci jenom romantika zasazená do tragické doby/hnusného prostředí, takže moje dušička byla spokojená. Krásný a ucelený konec a musím říct, že i jak to bylo překvapující, že nemám dojem žádného trapného klišé. Akorát jsem neměla páru, co bude v epilogu a navíc je neobvykle dlouhý. Epilog mě zase překvapil - nikdy bych takový nečekala. Ačkoliv byl zasazen na úplný začátek tragédie, a možná to nedává smysl, byl prostě skvělý. \"Taleenoi olngisoilechashur - Všichni jsme propojeni.\" A bylo to tak.
Děj knihy byl silný, skvěle zpracován a popsán. Musím přiznat, že tam byla jedna - dvě věci, která mi úplně nesedli ve smyslu uvěřitelnosti, ale byli to naprosté drobnosti a možná i prkotiny. V celku to bylo báječné. Probudilo to ve mě spoustu emocí a Rodel a Jackovi nešlo nefandit a nemít je rád. Tahle kniha ve mě opět zanechala stopu. To mi autorka udělala už potřetí. Píše výtečně. Jsem naprosto spokojená. Doufám, že se s ní ještě setkám, v nějakém jejím dalším příběhu, protože kdyby ne, byla by to neskutečná škoda. Tohle dílo hodnotím plným počtem hvězd, přidávám velké doporučení, protože... \"Kdysi dávno v Africe jsem políbila krále...\" :)

LéňaM
21.01.2020 5 z 5

Kdyby šlo dam ☆ ještě vic.
Opravdu nádherný příběh.
Ani vteřinu jsem se nenudila a knihu si vychutnala.

Veruci
06.01.2020 4 z 5

Milostný román se špetkou dobrodružství odehrávající se v překrásných afrických kulisách. Možná jsem čekala něco malinko jiného, ale zklamaná jsem rozhodně nebyla. Krásně podaný příběh, jen té romantiky bylo zejména ve druhé polovině knihy zbytečně moc.

Jejunka
05.01.2020 5 z 5

Musím říct že mě propojení a epilog dostal. Ano bylo to romantické, ale to jsem čekala a proto jsem do toho šla. Ale samotný příběh, ten atentát, albíni... Díky mé představivosti a vžití se do situací to se mnou mávalo.

happy19
22.12.2019 5 z 5

Do třetice všeho dobrého..
Opět poutavý popis scén,že doslova fyzicky prožíváte každý (po)cit..hlavních hrdinů..
Jako bonus (ne)skutečně famozní krajina..
Epilog..zlatá tečka Afriky..

SumýšIrena
27.11.2019 1 z 5

Čekala jsem něco na způsob W. Smithe, ale ono je to jako R. Pilcher...

adriane9
18.11.2019 4 z 5

Další pecka od Leylah, ona je mistr přes příběhy o tom žádná. Krásná kniha absolutně nepodobna ubohé červené knihovně. Milostný příběh vyrovnává popis kouzelné syrové Tanzánie a příběh dětí, které je nutno zachránit. Těším se na další knihu!

Monique66
08.08.2019 5 z 5

Autorka do třetice nezklamala (více takových autorek prosím) a ten epilog? Nádhera. Všichni jsme propojeni. A je to pravda.

Lenka.Vílka
30.07.2019 1 z 5

Jelikož jsem od autorky četla už jednu knihu, tak jsem na tu anotaci neskončila. Už jsem poučená čtenářka. Sice se to dobře četlo (relativní "dobře", protože občas to číst byla fakt pruda, hlavně ta romantika), ale není to drama s romantikou na pozadí. Je to romantika s romatikou na pozadí. Míň trapné než Papírová labuť. Ale víc jak přes jednu hvězdu nejdu.

iveta0428
09.07.2019 5 z 5

Vynikající příběh, úplně mě pohltila. Po dočtení knihy, si hledám další od této autorky.

JanickaP
02.07.2019 5 z 5

Krasny a silny pribeh. Opet me dostala postava hlavniho muze Jacka (v jine jeji knizce to byl Troy). Ja ani nemuzu popsat, jak jsem si tu knizku a cely pribeh zamilovala. Jsem rada, ze jsem si ji pořídila a rada se k ni zase jednou vratim. Rodel a Jack jsou moji favorite mezi kniznimi pary. Kdyby to slo, dam i vice hvezdicek.

KatkaP.
22.05.2019 1 z 5

Od autorky jsem cetla Papirovou labut a ta me nadchla. Tato kniha me velmi zklamala.. klasicka cervena knihovna, dej o nicem, bohuzel me nicim nezaujala.

jaspis
11.05.2019 5 z 5

Právě jsem dočetla a achmůjbože, to byl zážitek. Kniha mě chytla za srdce a ten epilog...
K této knize se rozhodně vrátím. Kdyby to šlo, dám víc, než 5*.

Blaufik
28.04.2019 4 z 5

I přes těžké téma dvou lidí, kteří přišli o své blízké se nejedná o knihu, ze které bude sálat depresivní nálada. Mlhy Serengeti jsou knihou, která disponuje dobrodružstvím a akcí a je okořeněná romantickou linkou. Tato linka byla přirozená a nenásilná, přesto se však v jednu chvíli zvrtla v cosi sladkého, z čeho opravdu bolely zuby. Vzápětí se však autorka 'vzpamatovala' a pokračovala romanticky, leč nenásilně, za což jsem velice ráda.

Rozhodně tento hořkosladký příběh odehrávající se v kopcích pod horou Kilimandžáro doporučuji a doufám, že si ho užijete stejně, jako já.
Leylah Attar mne nezklamala a já se těším, až si budu moct přečíst její další příběh.