Mladí páni v kamaších

Soubor povídek, volně spojených prostředím gentlemanského klubu Trubců, jehož členové si vyprávějí pikantní historky o nepřítomných kolezích, je koncentrátem wodehouseovského světa staré dobré Anglie.

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/35970/mladi-pani-v-kamasich-35970.jpg 4.256

Strýc Fred

Young Men in Spats (1936)

Literatura světová, Humor
Vydáno:, Vyšehrad

Kniha Mladí páni v kamaších

bobo7592
16.11.2018

Wodehouse = výborné čtení na dobrou náladu.

pepa4081
27.05.2018

Sbírka jedenácti kratších povídek nabytá krásným anglickým humorem. Výborný překlad od pana Ladislava Smutka a milé ilustrace Adolfa Borna. To vše dohromady mi opět umožnilo prožít jedno pohodové odpoledne.
Nanejvýš uspokojivé.

Vidlička
27.03.2018

:-DDDDDDDDDDD

michal999
16.02.2018

Wodehouse je nejlepší!!! Wodehouse do každé rodiny..:D

Hebrey
06.02.2018

Kdepak, tohle jsem nedala. Přemlouvala jsem se hodně, čtyřslovný název lákal, jako kousek vhodný do výzvy, ale holt si budu muset najít něco jiného se čtyřslovným názvem. Tohle mi přišlo strašně nudné, nebo jsem to při nejmenším prostě nepochopila.

Palorizek85
19.06.2017

Druhá kniha od tohoto autora...ta první se mi moc nelíbila, ale tato byla perfektní. Řekl bych, že povídkový kurz je mnohem lepší řešení než delší humoreska.

Veveruška1992
23.05.2017

Skvostné, úlovek do knihovničky přesně podle mého staroanglického gusta, příběhy plné suchého, milého a ani trochu vulgárního humoru, u nichž prostě nešlo se nesmát. Pár stránek o pracovní přestávce a z celého dne se naráz stalo snesitelné údobí :) Myslím, že opět mám co sbírat, autorův styl mi naprosto sednul (jelikož miluji Tři muže ve člunu, Saturnina atp., není to moc překvapivé) a instantních zlepšovačů nálady není nikdy dost, tahle kniha je pro mě rozhodně jedním z nich. Podobně založeným doporučuji :-)

shimice
24.04.2017

Jedna z mých nejoblíbenějších pro lepší náladu :-)

Heřmis
21.03.2016

Jedná se o oddychové povídky s jemným anglickým humorem, samozřejmě ovlivněnými dobou, ve které povídky vznikali. Je to hezky napsané.

Merlinit
03.11.2014

Brilantní ukázka toho nejlepšího z Wodehousova humoru. A co teprve informace, že osazenstvo Klubu Trubců se dělí na Koláčky, Fazolky a Vajíčka?! Jak jen jsem bez ní mohla existovat?!

Wendysek
27.06.2014

Bomba! Povídky "Všem kočkám sbohem" opravdu vede, v úzkém závěsu následuje "Strýček Fred má pré" a potom ostatní. Doporučuji nečíst "Kočky" v prostředcích hromadné dopravy, protože se na vás lidi budou obracet jako na blázna a budou chtít volat Chocholouška...

dusty
22.10.2012

I kdyby v téhle knížce byla jen povídka "Všem kočkám sbohem", tak by stála za přečtení.

Rafa-P
20.10.2012

Ted to ctu a jsou docela zabavne pribehy :)