Odkaz Stonehenge

Odkaz Stonehenge https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116077/mid_odkaz-stonehenge-pLR-116077.jpg 4 175 52

Mitzi Fallonová série

Osm dní před letním slunovratem je ve Stonehenge podle pradávných rituálů obětován člověk. Téhož dne se profesor Nathaniel Chase, uznávaný kunsthistorik a archeolog, na svém honosném starobylém jihoanglickém sídle, zastřelí. Svému synovi Gideonovi, s nímž se léta nestýkal, zanechá dopis s podivným vzkazem – a desítky zašifrovaných deníků. Společně s policistkou Megan Bakerovou odhalí Gideon existenci sekty zasvěcené ochraně prastarého Stonehenge. V jejím čele však právě stanul velmistr, který se rozhodl za pomoci lidských obětí obnovit duchovní moc kamenů. A jeho stoupenci už připravují další krvavý obřad… Napínavý thriller, v němž nechybějí záhadné kódy, mystické symboly a množství detailů z historie dodnes tajemstvím opředeného Stonehenge, je zdařilým debutem vycházející hvězdy žánru mysteriózních dobrodružných příběhů.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Stonehenge Legacy , 2011

lenkaknel
12.03.2014 5 z 5

Prostě strhující!!! Po celou dobu čtení mě lehce mrazilo... =)

Karcoolka2210
11.11.2013 3 z 5

Bolo to celkom dobré čítanie. Nechýbalo napätie, pár prekvapení, ale bolo tam aj niekoľko predvídateľných situácií. Ale celkovo celkom podarený triler. Fakt, že to malo veľmi krátke kapitoly mne osobne vyhovoval a mala som pocit, že takto som knihu prečítala oveľa rýchlejšie ;)

kuky921
18.10.2013 4 z 5

Pěkné čtení, velmi dobře se čte. Místy se mi zdálo, že je děj dost předvídatelný. Přečetla jsem si tento příběh ráda, ale asi se k ní v budoucnosti vracet nebudu.

monushka
16.09.2013 5 z 5

Skvělá kniha! Z některých pasáží mě až mrazilo. Neustále jsem se snažila přemýšlet o tom, co asi bude následovat, ale vždy mě překvapilo něco nového, co by mě ani ve snu nenapadlo. A hlavně jsme se dozvídali o stále nových lidech, kteří patří do Cechu. Četla jsem jedným dechem a moc jsem se těšila na to, jak příběh dopadne.

4cihličky
09.06.2013 5 z 5

Super napínavé čtení.Těším se na další knihu od autora.

BooksLucyKing
07.06.2013 5 z 5

Zhltáno za dva dny. Úžasná knížka. Nedokázala jsem se od ní odtrhnout a naprosto mi vyhovoval ten styl napsaní, jak je vše rozvrženo do kratkých kapitol, jestli se to vubec jako kapitola nazvat dá. Napětí, záhadno, tajemství. Krásně psané postavy. Pět hvězdiček plným právem.

Arianne
25.05.2013 5 z 5

Konečně dočteno. Kniha byla jedním slovem famózní. Když si člověk projede pozitivní komenty ke knihám, dočítá se nejčastěji "strhující" a "vtáhne do děje a nepustí". Já osobně jsem neměla nejmenší chuť se s příběhem ztotožnit, ne potom, co iniciace do Cechu znaměná řezné rány a odštípnutí kousku lebky (nebojte, nevyzrazuju nic podstatného :-)).
Přesto mě svým způsobem uchvátila, děj nemá šanci někde uváznout, je tu přehršel postav tak výborně vykreslených, že si je nemůžete mezi sebou pomíchat. A všechny tyto postavy jsou vypravěči. Nemůžete říci kdo je klaďas a kdo záporák, protože ti kladní dělají nepochopitelně špatné věci a ti záporní mají své přesvědčení natolik logicky podloženo, že jste téměř schopni je omlouvat.
Christer je skvělý vypravěč, ač hodně srovnáván s Danem Brownem, má svůj osobitý styl, cit proto říci hodně, ale zároveň ne příliš. Celou knihou se táhne skryté napětí, které vyvrcholí v posledních stránkách a konec přijde mnohem rychleji, než byste čekali, jelikož další slova už jsou zbytečná.

alisek
09.03.2013 3 z 5

Knížka je hodně čtivá, má spád a nenechá vás odpočívat. Autor vypráví příběh takovým způsobem, že si řeknete: nebylo by to snad možné? V našem světě je spousta bláznivých sekt a kultů, tak proč ne tahle? Doporučím jen jedno, sedněte a začněte číst

Katuska001
23.12.2012 5 z 5

Super kniha. Čtivý příběh se zajímavým tématem a nečekanými zápletkami.

HiRes
14.10.2012 4 z 5

Dávám 4 hvězdičky z 5 a to jen kvůli tomu, že je to moc inspirováno Danem Brownem. Hlavní postavy jsou si s Brownovými hodně podobné, hlavní zápletka rovněž, rozvržení kapitol taky. Ale tak co, pokud nejste velcí přivrženci Browna, kniha se Vám zalíbí. Nedívím se, že je to bestseller, sednete a už se neodtrhnete, přečteno za 3 dny. :-)

Mark
17.07.2012 5 z 5

Velmi poutava kniha. Jak se člověk žačet tak nemoh přestat.

Marcel_Kupka
26.03.2012 4 z 5

Podle zahraničních médií je Sam Christer nástupcem Dana Browna. Uvidíme.

thrillery tajemství Stonehenge dobrodružné romány

Sam Christer (p)