Odkaz Stonehenge

Odkaz Stonehenge https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116077/mid_odkaz-stonehenge-pLR-116077.jpg 4 175 52

Mitzi Fallonová série

Osm dní před letním slunovratem je ve Stonehenge podle pradávných rituálů obětován člověk. Téhož dne se profesor Nathaniel Chase, uznávaný kunsthistorik a archeolog, na svém honosném starobylém jihoanglickém sídle, zastřelí. Svému synovi Gideonovi, s nímž se léta nestýkal, zanechá dopis s podivným vzkazem – a desítky zašifrovaných deníků. Společně s policistkou Megan Bakerovou odhalí Gideon existenci sekty zasvěcené ochraně prastarého Stonehenge. V jejím čele však právě stanul velmistr, který se rozhodl za pomoci lidských obětí obnovit duchovní moc kamenů. A jeho stoupenci už připravují další krvavý obřad… Napínavý thriller, v němž nechybějí záhadné kódy, mystické symboly a množství detailů z historie dodnes tajemstvím opředeného Stonehenge, je zdařilým debutem vycházející hvězdy žánru mysteriózních dobrodružných příběhů.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Stonehenge Legacy , 2011

Raszkulce
06.10.2017 4 z 5

Poměrně zajímavá knížka, líbilo se mi téma ohledně Stonehenge a síly posvátných kamenů. Sem tam to bylo docela přitažené za vlasy ale jako pohodová četba se to dalo :)

Princezna22
09.09.2017 2 z 5

Když jsem knihu kupovala říkala jsem si to musím mít a přečíst to.. Ta obálka mě okouzlila spolu s anotaci. Ale... Jak jsem začala číst spletla jsem se.. Dej knihy se vlekl a vůbec absolutně vůbec jsem se nemohla do knihu začíst.. Určitě to není špatné čtení,ale mě prostě kniha nesedla..

Májaa
04.09.2017 5 z 5

Skvělé čtení.. Skoro je mi líto, že mám přečteno...

Jido
21.06.2017 4 z 5

Poutavá kniha, zajímavý námět. Bohužel se dá velmi brzy odhadnout, jak se příběh vyvine. Turínské plátno se autorovi vyvedlo lépe.

LiLLu
26.05.2017 3 z 5

Nevím jak knihu ohodnotit, moc tenhle styl trilleru nečtu a vím proč.
Bohužel mi příšerně vadilo, že je kniha psaná v přítomném čase, vubec mi to nesedlo a opravdu mě to rušilo. Více nema smysl psat, do dalších jeho knih se poustet nebudu.

kytarka
18.12.2016 5 z 5

Velmi podobné Danu Brownovi, ale ne tak dobré.. Nicméně se mi kniha hodně líbila. Zvláštní příběh za me ano.

irena0595
24.06.2016 2 z 5

Nicim me nenadchla

gad
11.06.2016 3 z 5

Trochu rozvláčnější začátek, ale jinak čtivá kniha.
(http://www.gad.estranky.cz/clanky/ctenarsky-denik/christer--sam---odkaz-stonehenge.html)

Pet007
26.09.2015 3 z 5

Pomalý rozjezd, ale jinak dobré čtení. Všichni doufáme, že existuje něco mezi nebem a zemí, ale zároveň tušíme, že spousta lidí je ochotna pro svůj prospěch udělat cokoli a vůbec nejlepší je, když to maskují vznešenými myšlenkami...

aktak1203
27.07.2015 3 z 5

Slabší detektivka. Ale poměrně čtivá, na lenošivý víkend ujde. Takových bylo už napsáno hodně, ale zase autor nenudil.

MP17
09.02.2015 3 z 5

Poctivé tři hvězdičky, kniha celou dobu balancovala na hraně tajemného detektivního románu a laciné konspirační bramboračce ala Dan Brown, ale naštěstí tu hranu (tím špatným směrem) nikdy nepřekročila.

derminator
28.12.2014 2 z 5

Kniha na mě mdlá, hodně moc zamotaná a nepřesvědčivá. Autorovo druhá kniha je mnohem lepší! Je znát že Sam Christer pravděpodobě nikdy nedosáhne kvalit Dana Browna či Jamese Rollinse já už se ke knize nevrátím ale vás koho zajímá Stonehenge předčtěte si jí ale za mě nedoporučuji! Knize dávám 40%.

RADOST
08.11.2014 4 z 5

Mystika Stonehenge, docela pravděpodobné starodávné náboženství Posvátných a působení jeho stoupenců ve všech oblastech civilního života, sebevražda a následující násilné činy - napínavé, tajuplné, čtivé.

rose
29.10.2014 5 z 5

Výborné čtení s rychlým dějem, zajímavými postavami a reáliemi. Chvílemi opravdu hodně sugestivní, scény v podzemní svatyni mi působily až klaustrofobické pocity. Napínavé až do konce. Doporučuji dál.

keselylenka
17.08.2014 3 z 5

Nebylo to špatné, ale byly lepší. Konkrétně u Sama Christera se mi více líbilo Turínské plátno. Za mě byl děj až příliš předvídatelný už od začátku.

Misa25
10.06.2014 5 z 5

Kniha je skvělá, a hned jak jsem jí přečetla jsem na Stonehenge jela, a to byl teprve zážitek :)))) doporučuji :)))

Selinute
02.05.2014 4 z 5

Kultovní a mystické Stonehenge - místo uctívání Slunce je dějištěm tohoto napínavého příběhu. Skrytá podzemní svatyně s množstvím tajných chodeb a pastí, sebevražda, rituální vražda a tajná organizace "Posvátných" to vše zvyšuje poutavost četby. Je to super detektivka s magickým a tajuplným nábojem.

kikies
24.04.2014 4 z 5

Napínavé, strhující a doporučeníhodné! :-)

NicolettaViolet
27.03.2014

Strašně se mi líbil způsob, jakým autor psal tuto knihu. Líbilo se mi, jak přeskakuje děje a vždy jeden skončí, tak, že nadáváte, abyste přečetli co nejrychleji další kapitolu a dostali se zpátky k té předchozí a mohli to dočíst...ale ono ejhle..opět to skončí napínavě. Myslím, že tato kniha se velice povedla a mohu vřele doporučit.

Kerdix
15.03.2014 5 z 5

Ikdyž se mi zdá že příběh je takový... jednoduchý má v sobě něco ukrytého co vás donutí číst dál.

thrillery tajemství Stonehenge dobrodružné romány

Sam Christer (p)