Čest v ohrožení

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Čest v ohrožení je prvním příběhem z volně navazujícího cyklu Mistři meče. Když nezkušený bratr význačné neworleanské krásky Celiny Vallierové vyzve na souboj známého profesionálního šermířského mistra Ria de Silvu, vydá se Celina odvážně za Riem, aby prosila za bratrův život. Obávaný mistr meče slíbí jejímu přání vyhovět, ale jako odměnu žádá její nevinnost. Rio je sice uchvácen Celininou krásou i odvahou, ale zároveň se mu její podrobení hodí jako dokonalý způsob pomsty na jeho strýci hraběti de Léridovi, který mu kdysi nechal zavraždit celou rodinu a jeho poslal do otroctví, jen aby získal rodinný titul a majetek. A Celina je nyní nepříliš ochotnou snoubenkou starého hraběte. I Celina svým souhlasem sleduje určitý plán - doufá, že pokud nebude neposkvrněnou nevěstou, hrabě ji jako manželku odmítne. Ani jeden z nich však nepočítá s tím, jak složitá síť skandálů a nebezpečí se tímto soubojem a jeho následky rozpoutá. Celina se dostává do víru nebezpečného spiknutí a nakonec neví, může-li ještě někomu věřit. Podezřelým se stává i muž, který ji od prvního okamžiku neodolatelně přitahuje. Dokáže mladá dívka přes všechny nástrahy uhájit svou svobodu a zároveň i svou lásku?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/5969/cest-v-ohrozeni-5969.jpg 4.232
Série

Mistři meče 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Baronet
Orig. název

Challenge to honor, 2005

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Čest v ohrožení

Přidat komentář
havrmoni
26.05.2019

Nebylo to špatné, ale nebyla jsem příběhem polapena tolik, aby to bylo na 5*. Někdy mi přišlo, že příběh zbytečně odbočuje a protahuje se.

moudivlacek
13.02.2016

Šermíři a jejich čest - to mi připomnělo Dumasovy Mušketýry. Toto se sice odehrává v Americe, ale i zde čest je u mužů vysoce ceněna. Pro ni jsou ochotni i zemřít. Nejsem sice zastáncem fanatického vyznávání čehokoli, ale občas je mi líto, jak dnes čest málo pro mnohé z nás znamená. Byli to muži, kteří věděli, kde je pravda a jaký má význam. Když milovali, tak upřímně, když bojovali, tak čestně. Kdo ne, ocitl se na okraji společnosti.
Hezký popis soubojových pravidel můj skvělý pocit z knížky jen umocnil. Lásku jsem vnímala zde jen okrajově, ale hezky dokrášlila děj.


fidáš
19.03.2014

Výborná kniha. Pěkný romantický příběh. Určitě se k ní ještě vrátím.