Cesta vlka

Cesta vlka https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126936/bmid_cesta-vlka-K78-126936.jpg 5 29 6

Mise přežít série

< 2. díl

Ztraceni na Aljašce! Beck Granger a jeho strýc antropolog jsou na cestě do vesnice Anakat, kde žijí původní obyvatelé Aljašky. Vtom se jejich malé letadlo zřítí do aljašské divočiny. Strýc je při pádu letadla těžce zraněn a Beck ví, že nemůžou jen tak nečinně čekat, až je někdo zachrání. Musí si pomoci sami – a to rychle! Se svým novým kamarádem Tikaanim putuje Beck krajinou divokých medvědů a poté do nehostinných hor, za nimiž teprve leží civilizace. Cestou musí přebrodit nebezpečnou řeku, shánět jídlo, aby nepadli únavou a přežili tuhé mrazy, a přečkat bouři ve vlastnoručně vyhloubené sněhové jeskyni. Beckova strhující dobrodružství jsou jako obvykle protkaná spoustou praktických tipů a rad, jak přežít v divočině a nejen tam.... celý text

Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota

Way of the Wolf , 2009

Malýmedvěd
Malýmedvěd
30.04.2019 5 z 5

Výborné čtení pro děti. Je to dobrodružný, je to poučný, místy i vtipný, má to spád, je to krátké. Četli jsem to před spaním a mělo to velký úspěch.

Viky007
Viky007
01.05.2017 5 z 5

Přestože je kniha zaměřena spíše na mladší čtenáře, vůbec mi to nevadilo. Pan "Medvěd" dokázal, že je stejně dobrý spisovatel jako dobrodruh. Hrozně se mi líbí, že to všechno sám zažil na vlastní kůži - nejsou to žádné teoretické žvásty, které někde vyčetl. Takže pokud se chcete něčemu přiučit a zároveň se u toho pobavit, rozhodně doporučuji.

nikikostadinova
nikikostadinova
12.04.2016 4 z 5

Mile překvapilo. Svižné čtení, napínavé přitom celkem jednoduchý příběh. Bez potíží jsem knihou prolétla a zanechala ve mně pěkný zážitek.Také mám moc ráda seriál nutné k přežití, kterým provází autor této knihy. Takže za mně velmi, velmi hezké čtyři hvězdičky

notburga
notburga
07.08.2015 5 z 5

Kniha je stejná jako jeho seriály - skvělá a hlavně praktická. Ráda jsem si zopakovala některé zásady první pomoci a oživila informace získané ze skautských příruček. Jazyk je navíc přizpůsobený dětem, i když trochu starším, stejně jako podávané informace. Já si zase užívala popisy krajin, které byla tak akorát a byla příjemně překvapena i špetkou tajemna, která se nečekaně objevila.

Makyskas
Makyskas
30.03.2013 5 z 5

Najdete tu spoustu napínavých situací a rad pro přežití v divočině, přičemž uvedená fakta nepřebíjí hlavní příběh. Díky Gryllsovým bohatým zkušenostem si připadáte, že nehostinnou krajinou Aljašky putuje společně s hlavními hrdiny. Kniha stojí za přečtení :-)

oldshatterhand
oldshatterhand
30.01.2013 4 z 5

Knížka je zajímavě, ale i poutavě napsána. Moc se mi líbilo jak se mladý kluk dokázal aklimatizovat v divoké přírodě a přitom přežít