Miluju postavy z podsvětí

Miluju postavy z podsvětí https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28618/miluju-postavy-z-podsveti-28618.jpg 4 40 5

S Williamem S. Burroughsem hovořil Conrad Knickerbocker.

Literatura světová
Vydáno: , Votobia

William S. Burroughs, The Art of Fiction No. 36 (The Paris Review) , 1965

Calinda
13.04.2024 4 z 5

Rozhovor s jedním z představitelů beat generation o drogách, psaní, pohledu na svět a o tom, jak velmi precizně získával materiál ke svým knihám. Více než z poloviny hovoří o scénách a postavách ze svých knih, takže kvůli lepšímu zorientování by pro mě bylo asi rozumnější si nejprve nějaké knihy od Burroughse přečíst a až poté zvolit tuto útlou knížečku, i tak ale velmi zajímavé čtení.

Luigi1
15.04.2023 5 z 5

Jsem se začetl a a byl konec

ozzak
10.04.2021 5 z 5

skvělá knížka rozhovoru legendy beatniků William Seward Burroughs

eddie
17.04.2014

Zajímavé počtení. Nic převratného se nedovídáme, ale Borroughs nás zasvěcuje do střihů, osvěcuje pozadí některých svých postav, trošku mě postraší svojí vsuvkou o reklamách ( proč se stávají dystopické vize budoucnosti intelektuálů realitou ? ), rekapituluje svoji pouť po kontinentech, atd. Měl jsem pocit, jako bych s ním doopravdy mluvil.

NEGR
31.08.2013 5 z 5

Burroughs se sice zdá být temný a chaotický, nicméně jeho názory a cíle jsou jasné; za tím vším chaosem tkví touha téměř naivní: pomoci ku záchraně planety.

rozhovory Beat generation, beatnici

William Seward Burroughs
americká, 1914 - 1997
2003  69%Nahý oběd
2002  73%Feťák
2004  70%Teplouš
2009  81%A hroši se uvařili ve svých nádržích
1995  81%Ohyzdný duch

Kniha Miluju postavy z podsvětí je v