Dívka, která musí zemřít

Dívka, která musí zemřít https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410356/bmid_divka-ktera-musi-zemrit-UUe-410356.jpeg 4 730 201

Milénium / Millennium série

V jednom ze stockholmských parků se najde tělo žebráka s amputovanými prsty na rukou i na nohou. Vypadá to na nešťastnou smrt bezdomovce, avšak patoložka Fredrika Nymanová se nemůže zbavit pocitu, že s mrtvým je něco v nepořádku, a proto se spojí s Mikaelem Blomkvistem.  Případ probudí Mikaelovu pozornost, protože žebráka slyšeli několikrát cosi breptat o švédském ministru obrany Johannesu Forsellovi. Byly to jen řeči paranoidního šílence, nebo měl opravdu něco společného s vládou?  Mikael požádá o pomoc Lisbeth Salanderovou. Ta však po pohřbu Holgera Palmgrena odjela ze Švédska a neozývá se. Nikdo netuší, že pobývá v Moskvě, aby se jednou provždy vypořádala se svou sestrou Kamilou. Rozhodla se: už nehodlá být lovenou kořistí. Sama se teď stane šelmou.  Závěrečný díl série Milénium.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Hon som måste dö , 2019

dalimoni
11.02.2020 3 z 5

Millénium od Stiega mě vrátilo po delší době zpět k beletrií. Pokračování od Davida L. bylo celkem zdařilé,teda první dva díly, které byly alespoň pro mě velmi čtivé. Tento poslední díl jsem četl nejdéle. Nebyl tak návykový,jako předešlé, jakoby pokračovatel už nevěděl, "co s tím".

Standa24
07.02.2020 5 z 5

Kniha se mi četla dobře, beru ji jako hodně volné pokračování původní trilogie. Nejvíce mě bavila dějová linka šerpy Nimy.

Petr480
07.02.2020 1 z 5

Mrzí mě, že to musím napsat, ale Stieg Larsson se musí obracet v hrobě... . Panu D. Lagercranzovi se podařilo po svých třech knihách totálně zazdít původní "krásu Milénia" . Ten člověk neumí psát.

helcab
06.02.2020

Na knihu jsem se těšila jako vždy. Celé Milénium bylo super, ale tento díl jsem četla snad nejdéle. Některé pasáže byly zbytečné zdlouhavé. Na druhou stranu je škoda, že už to byl poslední díl......

biairicia
04.02.2020 3 z 5

Tato série je má srdcová záležitost, takže musím říct, že jsem z posledního dílu trochu zklamaná. Příběh kolem Mont Everestu byl zbytečně zdlouhavý a překombinovaný. Přehršle postav. Chybělo mi zde takovéto klasické ,,Miléniovské'' napětí, které doprovázelo předešlé díly. Ocenila bych, kdyby bylo věnováno vice stránek Lisbeth, Mikaelovi a jejich zvláštnímu vztahu. Nebylo to prostě to pravé ořechové :( zasloušilo si to víc.

VěraČamková
04.02.2020 3 z 5

několik paralelně běžících událostí smontovaných do jednoho příběhu... Četlo se sice dobře, ale kniha mi připadla překombinovaná, rádoby senzacechtivá, některé věci místy až nelogické. Ale jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

spencer
29.01.2020 3 z 5

Strašně nerada to říkám, ale tohle byl pro mě opravdu nejslabší díl. Muž, který hledal svůj stín byl pro mě mnohem zajímavější díl a připadal mi propracovanější.
Jsem si jistá, že spoustu lidí tento díl nadchne a musím sama uznat, že některé části opravdu nebyly špatné, ale jako celek mě kniha zklamala. Od završení celé série jsem očekávala více.

Inka063
29.01.2020 2 z 5

Tak nějak se mi zdálo, že když už autor nevěděl kudy kam, napasoval tam další postavu. Bylo toho moc. Nepřehledné, přehnané, Lisbeth jako James Bond. Když prorazila na motorce jedno okno, aby odjela, a vzápětí se vrátila a prorazila okno druhé (a opět tak nějak beze smyslu), ještě jsem to skousla. Ale nesnáším, když si sám autor nepamatuje, co napsal. Takže mě fakt vytočilo, když Lisbeth odjela na motorce a posléze zastavila na parkovišti a "sevřela volant, až jí klouby zbělely".
Zkrátka se to s propracovaností prvních dílů nedá rovnat a jsem ráda, že sám autor říká, že to byl poslední díl.

MilanCFC
23.01.2020 3 z 5

Dal jsem se do čtení vlastně jen proto, abych věděl, jak to celé nakonec dopadne. Asi to bylo lepší než předcházející díl, což byl u mě totální omyl, bylo to o něco čtivější, ale tak nějak toho bylo moc, a v jednu chvíli jsem ani nevěděl, jestli čtu Milénium nebo Laru Croft. U sesterského souboje jsem se upřímně pobavil, což tak rozhodně zamýšleno nebylo. Milénium, zásadně rozdělené na dvě části, bych už zde definitivně ukončil.

ydnac
21.01.2020 4 z 5

Lisbeth je skvělá ve všech dílech:-) je asi trochu pravda, že tento díl mi taky připadal trochu slabší, ale určitě budu čekat na další díl:-)Četlo se moc dobře, řekla bych na jeden zátah:-) Jak často říkám, ať někdo sám napíše knihu a pak může druhé kritizovat..

Eva88
18.01.2020 4 z 5

Ale mně nevadí, že to byla, obzvlášť na konci, spíš Marvelovka než díl z Milénia. :-)) Lisbeth jako Punisher v ženském vydání a Mikael jako nezničitelný Power man. Líbilo se a četlo se jedním dechem. :-)

Sejna1955
17.01.2020 1 z 5

Nejslabší kniha a také doufám, že už nebude serie pokračovat.

mcabr
16.01.2020 5 z 5

Knížka opět nezklamala, i když už v ní nebylo tolik napětí. Jinak super.

gallovl
15.01.2020 3 z 5

Doufám, že už nic dalšího pod Miléniem nevyjde, tohle si Stieg nezaslouží. Wonder woman a Milénium k sobě nepatří!

PetrCepek
15.01.2020 3 z 5

Ze tří sequelů Milénia podle mého názoru nejslabší, byť pořád ještě dobře a čtivě napsané dílo. Jen ten hlavní švédský padouch je rozpoznatelný 200 stránek před koncem, takže detektivka to zrovna není; jde spíš o jakýsi soft thriller s několika drsnými scénami. Ještě bych snad přidal půl hvězdy za chytrý závěr příběhu, poskytující příštímu epigonovi (bude-li ještě nějaký) dostatečný prostor. Takže 3,5 *

ashburton
14.01.2020 1 z 5

Co na to říct? Toto dílo si v žádném případě nezaslouží mít značku Milénium. Podprůměrný příběh, který se autor marně snaží stavět na osvědčených postavách z Larssonovy trilogie. Ale ono to nefunguje. Doufám, že autor už skončil, čtyřku jsem ještě nějak zkousl, ale pětka a šestka...

Kocourek
13.01.2020 5 z 5

Napínavé od začátku do konce. Dějové nitky se pomalu spřádaly a nechávaly čtenáře v napětí po celou dobu. Sice trochu rychle vyřešeny konec,ale jinak prima oddechove čtení. Tak snad bude s Lizbetkou i další díl.

CharlesWard
11.01.2020 1 z 5

Kriste, to bylo něco! Příběh absolutně bez jiskry a zájmu, hromada divných jmen, co si autor vysypal z rukávu a tak nějak mám pocit, že Dejvovi bylo naprosto šumák, jak celá kniha skončí. S velkým sebezapřením dávám jednu hvězdu. Lagercrantz by měl zavčas skončit.

WaspSalander
08.01.2020 4 z 5

Do Lisbeth a Stiega jsem zamilovaná.
Jenže David není Stieg a to se odráží i na kvalitě.
Nejvíc mě asi mrzí Davidovo pojetí Lisbeth- jako nezranitelné, bezchybné super-hrdinky, která by patrně přežila i pád z 10 patra věžáku.
Každopádně i tak to bylo čtivé a byla tam Lisbeth, takže proč ne.

Modrina
07.01.2020 4 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak příběh dostal spád. Ano, bylo to kapku zamotané, ale já jsem byla vcelku spokojená. Realistický popis scén u pece mi vůbec nedělal dobře a jejich hlavní aktér je trochu superman, ale proč ne. Podle mého poměrně podařená knížka, pan Larsson by myslím souhlasně pokýval hlavou. :)

detektivní a krimi romány thrillery švédská literatura

David Lagercrantz
švédská, 1962
2015  77%Dívka v pavoučí síti
2017  75%Muž, který hledal svůj stín
2019  74%Dívka, která musí zemřít
2022  65%Temnota
2014  89%Já jsem Zlatan Ibrahimović

Kniha Dívka, která musí zemřít je v

Přečtených1 156x