Dívka, která musí zemřít

Dívka, která musí zemřít https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410356/bmid_divka-ktera-musi-zemrit-UUe-410356.jpeg 4 730 202

Milénium / Millennium série

V jednom ze stockholmských parků se najde tělo žebráka s amputovanými prsty na rukou i na nohou. Vypadá to na nešťastnou smrt bezdomovce, avšak patoložka Fredrika Nymanová se nemůže zbavit pocitu, že s mrtvým je něco v nepořádku, a proto se spojí s Mikaelem Blomkvistem.  Případ probudí Mikaelovu pozornost, protože žebráka slyšeli několikrát cosi breptat o švédském ministru obrany Johannesu Forsellovi. Byly to jen řeči paranoidního šílence, nebo měl opravdu něco společného s vládou?  Mikael požádá o pomoc Lisbeth Salanderovou. Ta však po pohřbu Holgera Palmgrena odjela ze Švédska a neozývá se. Nikdo netuší, že pobývá v Moskvě, aby se jednou provždy vypořádala se svou sestrou Kamilou. Rozhodla se: už nehodlá být lovenou kořistí. Sama se teď stane šelmou.  Závěrečný díl série Milénium.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Hon som måste dö , 2019

Merry001
04.10.2019 4 z 5

Dobra kniha a snad už zakončení. Poslední díl dokázal dobre popisovat dva zdánlivě nesouvisejici příběhy a dostat je do souvislosti.
Perfektní práce autora, avšak Lisbeth už je obdařena téměř nadlidskymi schopnostmi, jaké má jen Chuck Norris... dokáže přemoci jakoukoliv presilu, navíc její dokonale hackerske schopnosti dokáži z mobilu přenést obraz okolí, ačkoliv je telefon v kapse... až amatérská chyba...
Celkové shrnutí: stalo za přečtení, ale místy už tahajici za vlasy, proto hvězda dolu.

LP113
04.10.2019 4 z 5

Tak a jsme u konce. Další kniha prý již nebude. No četlo se to dobře, podle mě trochu zbytečně moc podrobností v Himalájích, ale tak ok. Co mě teda hóóóóódně zklamalo je závěr mezi Kamilou a Lisbeth. Nechci prozrazovat, ale takhle to uspěchat???? Jako že cože?? Škoda, jinak doporučuji přečíst určitě celou sérii.

Martiiiik
02.10.2019 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, musela jsem se dozvědět, co bude s oblíbenou hrdinkou :-) ale musím říct, že úplně spokojená nejsem.. velkou část knihy zabírá příběh, který sice s ní a jejím příběhem souvisí, ale pro mě tam je moc málo Lisbeth.. a když už, tak je to hodně přehnané, je z ní hotová superhrdinka.. pro mě až moc.. a klidně bych věnovala víc času Kamile a jejímu příběhu.. celé to tak nějak více propracovat.. což už se nestane :-( ale i tak kniha jistě stojí za přečteni ĺ

Titas9001
01.10.2019 5 z 5

Čtení na dovolenou a nemělo chybu. Důstojné završení série. Možná? Konec napovídá, že by to klidně mohlo pokračovat. Ale to je asi jen mé zbožné přání.

DeedeezMarsu
01.10.2019 4 z 5

V téhle knížce Lagercrantz nejsilnější z celé své části série. Sžil se s postavami, uklidnil styl psaní. Pořád používá pár trochu otravných manýr a ke konci všecko trochu uspěchá, ale příběh je perfektní a v sérii se rozhodně neztratí.

Efka1969
28.09.2019 5 z 5

Uzasna kniha, skvele sepsane

Elapheg
26.09.2019 5 z 5

Knížka nabrala spád hned od prvních stran. Znovu se setkáváme se strarými protagonisty: Lisbeth Salanderovou, Mikaelem Blomkvistem, Erikou, Kamilou sestrou Lisbeth, nově pak s Johannesem Forsellem ministrem obrany, Svantem Lindbergem, patoložkou Fredrikou Nymanovou, Catrin Lindesovou a bezdomovcem, který zemře za podivných okolností. Dějových zvratů je v této knize od Davida Lagercrantze nejvíce z jeho tří navazujících knih původem od Larssona. Na jedné straně se v této knize řeší zdánlivě bezvýznamná smrt bezdomovce, na druhé straně dochází k závěrečnému střetu mezi Lisbeth a její sestrou Kamilou. Musím přiznat, že ze tří čvtrtin knihy jsem byl naprosto nadšen, ale konec jsem si představoval dost jinak, než jak ho autor zaonačil, jak jsem na to byl i u Lagercrantze zvyklý. Také v poslední části autor trochu přidal na tvrdosti děje, což myslím nebylo až tak nutné, přesto se mu podařilo i v této knize vymyslet skvělou zápletku. Očekával jsem zde ale ještě jiný konečný dějový obrat hlavně mezi samotnou Lisbeth a Mikaelem a ten mi dost scházel. Rovněž je mi jako čtenáři líto, že tímto šestým dílem milénium končí a už nebude žádné pokračování. Ačkoliv nejsem až tak velkým čtenářem detektivek, tak do této série od prvního dílu jsem byl velmi zamilovaný. Celá tato severská série mě rovněž překvapila hlavně tím, že naštěstí nebyla brutální, ale přesto naprosto brilantně zpracovaná s dokonalou zápletkou bez zbytečných potoků krve a s napětím na každé straně. Larsson především, ale i Lagercrantz mi poskytli skvělý čtenářský zážitek, který ve mně zanechává hlubokou stopu. Knihu Dívka, která musí zemřít určitě doporučuji k přečtení. Celá série je řekl bych až mistrovským dílem.

barusa.s
25.09.2019 5 z 5

Skvělé zakončení knižní série ;o)

Mišutamyš
25.09.2019 4 z 5

Hodně mě mrzí, že touto knihou série končí. Mnohokrát mne napadalo, co by řekl Stieg Larsson... David Lagercrantz se pokračování původní trilogie zhostil se ctí a i když se mi jeho dvě předchozí pokračování Milénia líbily, tak tomuto jsem neměla téměř co vytknout. Postavy si uchovaly svůj charakter, děj měl spád, příběh byl napínavý a opět skvěle vystavěný. Jediné, co mi chybělo, bylo více prostoru pro Lisbeth.

hs777
24.09.2019 5 z 5

Myslím, že nejlepší díl z nové trilogie. Pavučiny a pavučinky zápletek, intrik a dezinformací, hodně dějových linek i osob, jejich role i tajemství a vše nakonec skončí u Mikaela a Lisbeth. Nevím, jak by byl Stieg Larsson s osudy svých postav spokojen, ale já jsem tentokrát byla a Milénium zůstane i nadále mojí velkou srdcovkou.

skalek
24.09.2019 2 z 5

Za mě nejslabší díl....jsem zklamaná...čekala jsem lepší ukončení Milénia....

Matita310
23.09.2019 5 z 5

Jedna série. 6 knížek. 2 spisovatelé. Kdo by řekl, že někdo může psaním navázat na někoho jiného tak skvěle. Všechny díly jsou dokonalé, čtivé. Doporučuji.

ziriant
23.09.2019 4 z 5

Bavila jsem se od začátku do konce, ale přesto mám za daným závěrem pocit, že by ještě mělo následovat pokračování... že by to ještě chtělo dotáhnout (a samozřejmě také, že bych se chtěla bavit ještě jednou, nejméně ještě jednou).

pobijecmuch
22.09.2019 5 z 5

Hodně povedený závěr celé série a nejlepší díl od autora. Pro někoho asi hodně postav, ale tentokrát se dá i v ději dobře orientovat.
Je slušnost se s postavou Lisbeth s úctou rozloučit, za mně tedy nejvyšší hodnocení.

Arbenin
21.09.2019 4 z 5

Velmi slušně napsané, byť mám pochybnosti, že by původní autor plánoval takový vývoj a konec. Ale (chvilku) to napínavé bylo

martina1199
20.09.2019 4 z 5

Přečteno pro mě bleskovou rychlostí a není se čemu divit, nutně jsem potřebovala vědět, jak Lisbethin příběh celý skončí. A nebyla jsem zklamaná. Líbila se mi zápletka i způsob, jakým ji postupně jednotlivé postavy rozplétaly. V příběhu se našlo pár momentů, kdy mi děj přišel trochu přitažený za vlasy - hlavně ke konci, a jednání jedné z klíčových postav v samém závěru bylo vzhledem k vývoji postavy a jejím motivům trochu nepřesvědčivé, ale budiž.
A pro ty, co pořád porovnávají Larssona s Lagencratzem - Larsson psal jako Larsson a Lagencratz jako Lagencratz. S tím vědomím jsem k novým dílům o Lisbeth a Mikaelovi přistupovala já a snadněji si k nim tak našla cestu. A myslím si, že p. Lagencratz odvedl dobrou práci.

Jen že je to poslední díl, to mě trochu mrzí :-)

mirka2558
19.09.2019 5 z 5

Kniha Milenium opäť nesklamala. Veľmi sa mi páčila a je mi ľúto, že to bol koniec série. ,,Čítalo sa to samo.,, :D Určite odporúčam

karelk
18.09.2019 5 z 5

Líbilo se mi to. Nastavený styl z předchozích dvou knih (napsal by to Larsson jinak, lépe?), poutavá zápletka (jak hlavní, tak i vedlejší) a napínavých posledních 15 % knihy.

Akorát mě mrzí, jestli tohle bude definitivní konec :/

astroweb
17.09.2019 2 z 5

Těšil jsem se, začátek dobrý, ale postupně přicházelo zklamání oproti předešlým dílům a tím myslím i pokračování od tohoto autora. Zde se rozhodl vsadit plno dějových vláken, finále tomu odpovídalo, zmatené, neuvěřitelné.

Irsaf
15.09.2019 5 z 5

Jo stará dobrá Lisbeth... Kniha mi přišla ze začátku trochu slabší, ale nakonec dostala 5 hvězd...

detektivní a krimi romány thrillery švédská literatura

David Lagercrantz
švédská, 1962
2015  77%Dívka v pavoučí síti
2017  75%Muž, který hledal svůj stín
2019  74%Dívka, která musí zemřít
2022  65%Temnota
2014  89%Já jsem Zlatan Ibrahimović

Kniha Dívka, která musí zemřít je v

Přečtených1 156x