Míjející se hvězdy 1. díl

Román z české vesnice počátku století vypráví o dívce, jejíž veliká láska ztroskotá na rozdílném náboženském přesvědčení rodičů. Mladičká Doubravka je dcerou hostinského. Velikou láskou k ní vzplane Petr, syn z velkého hospodářství i Jeroným, dědic největšího statku. Jeronýmovu lásku Doubravka opětuje, Petrovy prudké povahy se bojí. I přes nerovné postavení se Jeroným o Doubravku uchází, ze svatby však sejde kvůli evangelickému a katolickému přesvědčení otců. Přichází 1. světová válka, oba mladí muži rukují a brzy přichází zpráva o Jeronýmově smrti. Petr si svatbu s Doubravkou vynucuje demonstrativním sebevražedným pokusem.... ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/63_/6397/mijejici-se-hvezdy-1.jpg 3.913

Míjející se hvězdy 1.

Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Kamélie

Kniha Míjející se hvězdy 1. díl

Evina.Cetba
09.10.2018

Přečetla jsem již kolem padesáti knih napsané Javořickou, možná i víc. Městská knihovna je naštěstí bohatě zásobena. Tato celá čtyřdílná série je již též přečtena. Pro připomenutí jsem si do čtenářského zápisníku napsala: hl. hrdinka Doubravka milovala statkáře. Pocházela z hospody, byla věřící katoličkou. Vzala si jiného... Toto je na dlouhou dobu již asi její poslední dílko, ačkoli pořád by bylo ještě co číst. Už se mi její velice podobné náměty omrzely, všeho moc škodí. Jako oddechovka dobré, příjemné letní čtení, ale zdolat další desítky jejích titulů... to už snad ani nemusím. Díky Vlasto, potěšila si a stačilo. :)

kika 13
13.04.2013

Děj nás nutí přemýšlet o víře a náboženství celkově.

WEIL
05.09.2011

Rozdílné náboženství není nejhorší, neb horší je rozdílné náboženství a značně rozdílné chápání jednotlivých náboženství

Vlasta Javořická
česká, 1890 - 1979