Rozsudok ulice

v češtine vyšiel pod názvom - Rozsudek ráže 9 Advokát Mickey Haller má za sebou ťažké obdobie rekonvalescencie po poslednom prípade, pri ktorom takmer prišiel o život, a chystá sa vrátiť do veľkej hry americkej justície. Kým sa stihne poriadne usadiť na zadnom sedadle svojho lincolna, zavraždia jeho slávneho kolegu a on chtiac-nechtiac zdedí nesmierne výnosný prípad. Dokáže presvedčiť Harryho Boscha o svojej nevine a ubrániť sa vrahovi, ktorý zjavne ide aj po nasledovníkovi mŕtveho právnika?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28101/rozsudok-ulice-28101.jpg 4.6114

Mickey Haller (2.)

The Brass Verdict (2008)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Slovart (SK)

Demonlover

První knížka od tohoto autora která se mi nelíbila.
Měl jsem, s ohledem na ztrátu času, problém to dočíst.

romana8163

Strhujici zalezitost. A jak uz tak u autora byva, zaver byl proste dokonaly!

Lolila

Connelly nesklame. Výborná detektívka tentokrát opäť s M. Hallerom v súdnej sieni a tiež aj H. Boshom ako vedľajšou postavou. Nechýba akcia, napätie a prekvapenie na záver (ako vždy).

minirock

Tak jsem se těšil na další díl Harryho Bosche ale bohužel příběh je vyprávěný postavou advokáta Michaela Hallera a Harry zde má jen omezený prostor a jeho postava je velmi plochá, o pátrání po vrahovi nemůže být vůbec řeč. Škoda. Kniha není špatná ale když si budu chtít přečíst špičkový právnický thriller, sáhnu po Grishamovi. Příběhy s Harrym Boschem jsou mnohem napínavější a čtivější, tohle je místy nuda. A překvapení na konec ? Žádné se nekonalo, to, že ti dva jsou nevlastní bratři je jasné už v půlce knihy. Za mě mírné zklamání ale jednu šanci ještě Hallerovi nejspíš dám.

Mydli

Trochu ve stylu první knihy Advokát ze série, ovšem s pro mě milým zjevením detektiva Bosche. Nějak se nám tu ty série proplétají, ale kniha je každopádně opět skvělá!

mikika
29.12.2017

na začátku jsem se trochu lekla, kolik tahle kniha má slov a jak málo dialogů, ale i přesto se četla jedna báseň - prostě kouzlo!

moudivlacek
14.12.2017

I tento díl se mi moc líbil, i když mi to dost připomínalo první díl - Mickey zas dostal někoho, kdo se snaží tvrdit, že je nevinný a kdo s ním chce manipulovat.
Pěkným zpestřením pro mne bylo setkání Mickey a Bosche a i vysvětlení jejich vztahu na konci.
Každopádně dál se budu zajímat i o příběhy Mickeye.

konicekbily
11.10.2017

Po dlouhé době pro mne Harry na scéně, tentokrát fungoval ze zálohy a dokonce ve spojení s federály!? Ale rozhodující válka se vedla v soudní síni - další autorovou hlavní postavou. Závěr přišel - nečekaný a rychlý - a objasňující.

marek7167
11.09.2017

Věřím, že lidem, kteří právu extra neholdují to může připadnout na 3-4*, já osobně musím hodnotit 5*. Nejsem skalní fanda Michaela Connelyho, tohle je vlastně má 3. kniha od něj, ale jsem rád, že je to právě tato, která mi potvrdila, že vrátit se k tomuto spisovateli mělo smysl. Příběh se příjemně dotváří a rozdělení knihy na části poté děj provzdušňuje. Opět se zde však setkávám s tím, co u jeho předchozí knihy, a to, že mi přijde konec takový nějaký... moc rychlý. Byl bych radši, kdyby obhajovací fáze byla o něco delší, propracovanější do detailů. Konec je však plný zvratů, neočekávaných rozuzlení a překvapení, a proto zůstávám na svých 5*. PS: asi myslím jako Haller, stěžejní argument mne napadl cca v první třetině knihy. PPS: moc děkuji spisovateli za část, která se věnovala vybírání poroty!!!

Ječmínek
28.08.2017

Dlouho jen rozhovory, rozhovory a rozhovory. Potom soud - obhájce proti žalobci a přísný soudce. Na závěr trochu vzrušení a zvratů. Kniha je dobře propracovaná, ale trochu nudná a vlastně ... zbytečná. Příběh hlavou proletí, neusadí se ani na chvíli.

martinka_d
13.08.2017

Série s Mickeym Hellerem je nejlepší ze všech.
Já toho právníka prostě miluju :-)

švícko
25.07.2017

Trochu jiný Connelly, ale stále dobrý

allyce
12.02.2017

Mám ráda knihy, popisující děj v americké soudní síni, kde nic není nemožné. A advokát Haller je fakt sympaták ..

Aymira
11.02.2017

Průměrná detektivka, nebo spíše případ ze soudní síně. Mickey obhajuje filmového magnáta podezřelého z dvojnásobné vraždy a jde mu to skvěle. V příběhu se objeví několik menších zvratů, na závěr se dostaví dramatická zápletka, ale jinak není kniha ničím, čím by měla vybočit z šedého průměru. Spíše jsem měla nutkání udělit jí jen dvě hvězdičky, protože její průměrnost je skutečně ukázková. Zjištění o nevlastním bratrovi mi přišlo navíc zcela zbytečné a nic to se mnou neudělalo.

kilometr
20.01.2017

70 hodnocení a 93%?Tak to jsem četl jistě něco jiného.Banální příběh z prostředí justice,plný klišé a předvídatelných zvratů.A ten konec nemohl být snad stupidnější.Scházelo jen,aby zazvonil zvonek a manželka se "hrdinovi" tohoto příběhu vrhla do náručí.Ale dobře,čtivé to bylo.40%.

Šárka345
15.08.2016

Móóóóc hezké, opravdu není co dodat :0)

DickBach
11.08.2016

Luxusní kousek, není skoro co dodat.
Po čase kniha, která podle mého, nepatří do Harryho série. Respektive celou dobu tam nepatřila, až na ten konec. Ten mi parádně otevřel pusu, vytřeštil oči a posadil na zadek. Čekala jsem cokoli, ale tohle mně nenapadlo ani omylem. Bezvadné a parádní. Díky za tu jízdu lincolnem. :o)

syskas
05.03.2016

Skvele napísané, ako všetky knihy tohto autora, ktoré som zatiaľ čítala. O prekvapenia tiež nebola núdza - ako vždy.
Páči sa mi advokátov spôsob práce - žiadna kancelária, len zadné sedadlo jeho auta a práca v teréne. Fungujem podobne - síce nemám šoféra, ale robím v teréne a s klientmi sa stretávam tam, kde to vyhovuje im. Kanceláriu nepotrebujem.

MAXA71
17.02.2016

Keď čítam knihy o Hallerovi, vždy sa mi vybaví Matlock,len v mladšom vydaní. Bol to moj obľúbený seriál. :)) ďalšia dobrá kniha.

TomK
07.01.2016

Skvělá kniha :) i když mi právnické prostředí je celkem cizí, tak jsem neměl žádný problém se do knihy začíst a to díky skvělému psaní, které Vás naprosto vtáhne do děje :) Panu Connellymu dávám palec nahoru!

kalache
03.05.2015

..kde se berou takové stvůry mezi námi,někdy je z toho úzko...

LuciusWlk
01.01.2015

Vynikající knížka. Moje první seznámení s advokátem Hallerem, přišlo na základě filmového zpracování knihy Advokát, a bylo více než příjemné. Kniha byla samozřejmě o kus lepší než film. Druhý příběh advokáta, jenž má svou kancelář na zadním sedadle Lincolnu, nezklamal. Autor opět rozehrál hru, plnou zajímavých zvratů, postav. Příběh není dlouhý, je svižný a do knihy se dá velmi rychle začíst. Prostředí soudní síně je perfektní.

soukroma
25.10.2014

První setkání s autorem: dlouho nebylo možné se začíst, styl připomínal dokument či právnické spisy, důkladné popisy a detailní vysvětlování, studené bezkrevné postavy a bezemoční dialogy... Teprve daleko za polovinou knihy se konečně začalo něco dít a příběh (a do jisté míry i styl) nabíral tempo. Úplná smršť překvapivých odhalení však čtenáře ohromí v samotném závěru, který první neslaný nemastný dojem docela napravil.

Mako123123
11.04.2013

Ani jedna Connellyho kniha ma zatial nesklamala... fakt píše ako majster, jeho knihy (tie ktoré som ešte neprečítal) si nechávam ako zálohu, na horšie časy, pekne si ich škudlím. :D Na túto knihu si spomínam ako na jednu z tých najvydarenejších a najprofesionalnejších (okrem iného) takže 5\5 :) najviac sa mi páči že v jeho dielach nieje takmer ani náznak otravnej klišovitosti trápnej romantiky alebo predvídatelných situácii

guru
11.04.2013

Opäť, ako vždy od Connellyho všetko pekne prepracované. Vidno, že keď o niečom píše, tak si to aj naštuduje, aby to aj malo nejakú kvalitu.

čef
19.10.2011

Příjemné čtení něco na způsob Gardnerova Perry Masona, ale mírně barevnější a současnější. Zápletka slušná, pointa překvapivá.