Mezi kořeny

Mezi kořeny https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523711/bmid_mezi-koreny-651c6f644c626.jpg 4 2 2

Výjimečná kniha o tajuplném světě, skrytém mezi kořeny, je díky originálním autorským ilustracím malým knižním uměleckým dílem, které ze čtení o tajemstvích skrytých v půdě dělá zážitek. Kniha srozumitelně a poutavě přibližuje život a procesy v půdě, na kterých je závislá existence téměř všech přirozených ekosystémů na Zemi. Vysvětluje, proč je půda základem života a proč je důležité zajímat se o její fungování a užitečnost. Zajímáte se o životní prostředí a jeho vliv na kvalitu života lidí? Nechte se unést pozoruhodným vyprávěním o tom, jak nás půda ovlivňuje a jak my ovlivňujeme ji. Problematika zdravé půdy je velmi komplexní záležitostí, ale tato kniha vám umožní nahlédnout do ní tak, že vás to bude bavit.... celý text

jan6524
03.01.2024 3 z 5

Kniha mě spíše zklamala. Nenašel jsem v ní to co jsem očekával. Je to celé spíše v estetickém duchu, informační hodnota knížky je velmi nízká.

Hanzs
29.12.2023 4 z 5

Novinka od Kazdy se vyskytla pod stromečkem a byla to příjemná jednohubka.
Autorčina kniha popisuje půdu od A do Z, přičemž se věnuje skoro všemu důležitému. Houby, mikrofauna, vztahy, vznik, zahrádka...je v tom fakt všechno pro člověka, který chce o půdě vědět něco víc.
A jako bonus, kvůli kterému stojí za to hlavně (pro mě) knihu otevřít, jsou tu přesně sedící ilustrace v barvách půdy. Odpovídají tomu, o čem je text na té které stránce, jsou hezké, milé a barevně člověku prohlubují "půdní zážitek".
Knihu doporučuji všem jako skvělý jarně-podzimní doplněk k přemýšlení o přírodě, případně zahrádce. No anebo ji lze uchopit jako další díl Wohlebenovy série o stromech (ať už pro dospělé či pro děti).

příroda přírodní vědy člověk a příroda půda, hlína ekosystémy

Autorovy knížky

2023  70%Mezi kořeny