Metro 2035

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Třetí světová válka smazala lidstvo z tváře Země. Planeta osiřela. Velkoměsta byla obrácena v prach a popel. Železnice rezivějí. Družice se osaměle potácejí na oběžné dráze. Rozhlas na všech vysílacích frekvencích mlčí.
Přežili jen ti, kteří poté, co se rozezněly poplašné sirény, stačili doběhnout ke vchodům do moskevského metra. Tady, v hloubce několika desítek metrů, na stanicích a v tunelech, se lidé snaží přečkat konec světa. Vytvořili si zde svůj mikrokosmos místo původního makrokosmu. Ze všech sil se upínají k životu a odmítají se vzdát. Sní o tom, že se vrátí na povrch – jednou, až pomine radioaktivní záření způsobené svrženými jadernými bombami. A nevzdávají se naděje, že najdou další přeživší…

Metro 2035 završuje příběh Arťoma z první knihy kultovní trilogie. Na tuto knihu miliony čtenářů čekaly řadu let a zahraniční nakladatelé zakoupili práva na překlad dávno předtím, než byl román dokončen.

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255853/metro-2035-y9o-255853.jpg 4769

Metro 3.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Knižní klub

Метро 2035, 2015

Kniha Metro 2035

GerhartRoth
včera

Výborná kniha se vším co jsem od dalšího dílu Metra očekával. Lehká filozofie, skvěle zvládnuté akční a dramatické části a samozřejmě výborně vykreslené postavy.

Asi není moc co dodat. Prostě další Metro, které by si každý fanoušek Postapo zasazení měl přečíst.

Ruzaaa

Z trilogie se jedná o nejlepší díl, což ale rozhodně neznamená, že by se jednalo o něco více než průměrnou knihu. Téma více než zajímavé, s velkým potenciálem, který se ale nepodařilo využít. Umím si představit, kdyby se šlo více do hloubky např. z hlediska psychologie lidí žijících v metru nebo v umění manipulace s obyčejným člověkem. Knihy jdu obratem vložit na bazar... :)

jiri4861

Knihu jsem nedočetl.

pismenkovyJoe

Krásný závěr trilogie, líbí se mi kam Glukhovsky během metra dospěl. Z toho co se v podzemí dělo v posledním díle mě mrazilo mnohem víc než z démonů v tom prvním, ti jsou alespoň jen výplod fantazie. Provázání s prvním a druhým dílem se docela povedlo, rozhodně sem čekal slabší knížku. Čistě za poslední díl bych dal 4*, ale za slušnou trilogii a hluboký respekt k autorovi dávám poslednímu dílu hvězd 5.

Radous

Přečetl jsem s docela velkým odstupem od předcházejících dílů, přičemž tento třetí navazuje především na ten první – alespoň jak si to pamatuji. Začátek je takový nic extra, ale pak se to stává čím dál tím více napínavým. Některé kapitoly jsou dost psychedelické a nemůžu říct, že bych se v nich zcela zorientoval. Jiný poznatek - nemyslím, že se stylem, kterým se k sobě (respektive k vlastním lidem) jednotlivé "režimy" chovaly, by byla životnost podzemní civilizace přeživších delší než pár let. A konečně - autor si nechal pootevřená dvířka na další pokračování, tak uvidíme.

toni-az

Zase dobrá atmosféra, za mě o kus lepší než druhý díl. Jak již někdo psal, samostatně super, trochu ovšem člověka irituje ta nekonzistence vůči prvnímu dílu. Ale i tak kniha plná zvratů, dokonalý popis všech typů stanic metra i povrchu. Ještě do asi 3/4 knížky bych dal nejvyšší hodnocení, ale pak už těch twistů začalo být trochu moc a krom toho, že se člověk jemně přestával orientovat v situaci, to bylo trochu otravné.

jakub7175

Na rozdíl od předchozích dílů se tento zaměřuje mnohem více na boj ideologických skupin o moc. Už se neřeší monstra ale spíše život a problémy obyvatel metra. Konspirační drama v ruském metru po atomové válce. Skvělá kniha, která mě stejně jako první díl vtáhla i když z úplně jiných důvodů.

Endy17

Zmatečné, nejasné a nepřehledné pasáže střídá napětí a spád děje - občas jsem měl pocit, jako kdyby se při psaní střídali dva autoři.

Setkání s Rámou
Setkání s Rámou