Město mrtvých ekniha

Druhý díl unikátního seriálu, na němž se podílejí špičky současné tuzemské fantastiky. Pokud bojujete s někým, kdo je mocnější a silnější než vy, máte jediný způsob, jak ho přesvědčit, aby vás nezabíjel. Pomocí starého dobrého vydírání. Jenže jediný trumf, který může Felix Jonáš sehnat, jediná věc, která mu může zachránit život, leží pohřbená v zemi. Na útulném malém hřbitově ve městě, které se až příliš drží stranou veškerého ruchu. Ve městě, které nemá moc rádo nezvané návštěvy. Zvláště ne ty, které se toulají kolem hřbitova....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429234/mesto-mrtvych-Fla-429234.jpg 4.2224

Kladivo na čaroděje 2.

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno (ekniha), Epocha (ČR)

Kniha Město mrtvých

Corso

Uz som po prvej knizke vedel do coho idem. Rachanda:) Priamo nadvazuje na predosly diel takze je dost dobre zacat...vsak viete. Obalka ako z reklamy na Doom. A vo vnutri pekna akcia a kopec humoru a sarkazmu. Aj by som to rad videl ako film.

Michaeles

Pecka!

Mirin1349
10.12.2019

Jiří Pavlovský je bůh. Ne vážně, s láskou vzpomínám na jeho recenze v PlayStation Magazínu, které jsem četla ne jednou, ne dvakrát, ale tak bambilionkrát. Tak nějak jsem tajně doufala, že podobně laděné budou i jeho knihy. A štěstěna ke mně byla milostivá. Tohle bylo tak bombastické čtení! Byla to taková bláznivina, která se opravdu četla jedním dechem (ano určitě i díky krátkému rozsahu). Autor je mistrem absurdních situací, vtipných přirovnání a odkazů. To se nedá popsat, musíte si to přečíst. A jestli kolegové čtenáři píší, že první díl je ještě lepší, tak jdu co nejdříve napravit svou chybu a vrátit se k prvnímu dílu.

boucner
07.06.2019

Výborné, jen tak dál!

Charlie119
02.06.2019

Opět podobně kvalitní, četlo se to "samo"

kure91
30.05.2019

Tož tohle mě hodně bavilo a bylo to jízda od začátku do konce. Děj začíná de facto tam, kde první Kladivo končí a ve druhém dílu v podstatě sledujeme jednu hustou noc, kdy se Pražáci vydávají na víkend na venkov (ehm, omlouvám se Chonětínu, jednomu z prvních měst v kraji) a jak už to tak bývá, Cajzli naruší vesnickou pohodu a všechny zajeté pořádky zničí. Děj odsýpá jedna báseň, opět nechybí hromada živých mrtvých, mrtvých mrtvých i definitivně mrtvých mrtvých. No a pak je tu boj se Žluťákem. A tuna hlášek, tak si tu pár odložím.
------
Dveře se rozlétly a z domku na zahradní náčiní se vyřítil Vincenc, v jedné ruce držel srp a v druhé kladivo. Vypadal jako zešílevší komunista.
--------------
Vincenc ho praštil do ramene a ukázal stranou. Z podlouhé prouby vedoucí ze zásobníku se začal sypat rudočerný humus. "Tohle je nejlepší den mého života!" řval Vincenc. Felix se jen usmál a čekal, až se to všechno podělá. V té chvíli se kombajn zasekl. Řev motoru a skřípění kovu přehlušil všechno v okolí. Vodopád masa vyschl.

nefernefer
14.05.2019

„Háá!“ Zařval nadšeně Vincenc a provedl kop s otočkou. Ukopnutá hlava jen těsně minula tu Felixovu a dopadla do řádky mezi hroby. „Gól!“

Jasně že to není bůhvíjaké veledílo, ale já poté, co jsem nechala vybublat na povrch svou úchylnou stránku bažící po zvrhlém černočerném humoru, si nad podobnými dílky parádně vyčistím hlavu. Neřeším, nepřepínám, jen se nechám unášet a královsky se u toho bavím.
Druhý díl přímo navazuje na první, a ačkoli se naše magické komando vlastně celou dobu nehne z jednoho zapadákova, nenudí. Přečteno za jeden večer a určitě se pustím i do pokračování, protože mě celkem zajímá, jak se s rozehranou partií popasuje jiný autor. :o)

lynxir
11.04.2019

Stejně jako u prvního dílu jde o neskutečnou, leč skvělou prdlotinu. Svérázná oddechovka, ale ohromně zábavná a z hlediska jazykového a stylistického ji autor opatřil bizarním ostřím vybroušeným opravdu do tenka!

Psí zima
Psí zima