Město duchů

Město duchů https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454338/bmid_mesto-duchu-IQZ-454338.jpeg 4 195 49

Od toho dne, co se Cassidy málem utopila (no, ona se vlastně utopila, ale nerada na to vzpomíná), dokáže odtáhnout Závoj, který odděluje živé od mrtvých... a vstoupit do světa duchů. Dokonce její nejlepší kamarád Jacob je duch. Už tak je její situace dost na pováženou. A to se ještě zhorší. Když se její rodiče pustí do natáčení televizního pořadu o nejstrašidelnějších místech na světě, zamíří všichni i s Jacobem do skotského Edinburghu, kde se místní hřbitovy, hrady a tajné uličky jen hemží neklidnými duchy. A tehdy Cassidy potká Laru, dívku, která má stejný dar jako ona, a zjistí, že se toho má o Závoji – a sama o sobě – ještě hodně co učit. A bude se muset učit rychle, protože Město duchů je daleko nebezpečnější, než by myslela. První díl úspěšné série Cassidy Blakeové od mistryně strašidelných příběhů Victorie Schwabová nyní poprvé v českém překladu.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , #booklab

City of Ghosts , 2018

Charmedka
09.01.2021 5 z 5

Pochvalu za to, že hned na prvních stránkách je čtenář vtažen do příběhu a mezi nemrtvé. Žádné zdlouhavé čekání, až se objeví první duch, duchové jsou v knize od začátku do konce, což je super.

Já jsem úplně nadšená a je mi úplně jedno, že kniha věkově není vůbec pro mě. Doporučuji nejen pro starší, ale tedy samozřejmě pro mladší čtenáře. Moc se mi líbí a dávám velké plus za to, že kniha je poutavá, čtivá a zajímavá i bez hromady násilí, krve, vulgarit a erotiky. Nic z toho v ní nenajdete a přesto to skvěle funguje.

Lucijáš276
04.01.2021 5 z 5

Kdybych měla být upřímná, tak po pár přečtených kapitolách jsem si řekla, že to nejspíš bude pro mladší čtenáře. Po následujících přečtených kapitolách jsem
dospěla k názoru, že je to opravdu super kniha, která v sobě skrývá to pravé temno a nemohla se odtrhnout. Autorčin styl psaní mi sedl, děj plynul rychle, prvky fantasy a duchařiny - prostě fakt paráda. Určitě si přečtu další díl, protože tohle mě opravdu dost baví a zajímá. A nejvíc to zabil rozhovor se samotnou autorkou, která nám sdělila, že sama ve Skotsku pobývá a všechna ta tajemná místa s bohatou historií, která hlavní hrdinka navštívila vlastně navštívila i ona sama. A taková ta správná třešnička na dortu byla informace, kterou nám opět prozradila autorka - o všech těch zmíněných místech existují natočené dokumenty ohledně pravdivosti.
PS: Miluju Harryho a jsem ráda, že autorka očividně taky! :)

MamaKnihomolka
30.12.2020 5 z 5

Poslední recenze tohoto roku je na fantasy novinku Město duchů. Je to první díl ze série Cassidy Blake a ač fantasy moc nečtu tak mě anotace velmi zaujala a s chutí jsem se do knihy pustila.

Kniha je čtivá, zajímavá, místy vtipná, strašidelná a hlavně tajemná a záhadná. Většina příběhu se odehrává ve Skotském Edinburghu, kde historie ožívá.

Cassidy. Ne tak úplně živá holka, která je trochu poškozená, ale ne zničená. Narozená jednou nohou v zimě a druhou na jaře, fanoušek Harryho Pottera a samozřejmě z koleje Nebelvír s kámošem Jacobem, který je tak na okraj duch a sympoš se smyslem pro humor. Jejich vztah je boží. Když mu Cassidy otáčí stránky v komiksu protože normální duchové hýbat s věcmi nedokáží, když ji Jacob funí za krk, nebo si vybírá komiksy na dovolenou, které si má Cassidy zabalit. Cassidy staví věže z chipsů a Jacob se je snaží shodit. Kdo by nechtěl mít za kámoše ducha?

Nejsem vyloženě asi cílová skupina, ale hrozně mě to bavilo. Příběh měl všechno. Záhadu, super postavy, text se lehce četl a hlavně autorka v Edinburghu opravdu byla a všechny duchařské histroky jsou opravdu zdokumentovány, kromě jedné, kterou si vymyslela, ale je tak promyšlená, že bych ji klidně věřila.

Těším se na další díl s názvem Tunel kostí, který se bude odehrávat v Paříži.

jonyrico
22.12.2020 5 z 5

Sám musím přiznat, že jsem se při čtení příliš nebál, na druhou stranu jsem už asi ve věku, kdy mě spíše vyděsí, že mě ráno po probuzení nic nebolí. Příběh je to jinak hrozně milý, je to ukázka toho, že to jde i bez zbytečných vulgarit a přehršle krve či vražd, a přesto je to příběh o smrti a životě. Autorka dokáže zcela perfektně vylíčit atmosféru příběhu a stejně tak i postavy jsou promyšlené a fajn. Někomu by možná mohlo vadit veliké řádkování, kdy se na stránku mohlo s klidem vejít dvakrát tolik textu, ale to je právě dáno tím, že je to spíše pro mladší, a chápu, že nikdo nechce nikoho odrazovat zbytečně nahuštěným textem.

Anett525
22.12.2020 5 z 5

Hezké čtení, určitě si přečtu i pokračování. Jsem zvědavá,jak to nakonec s Jacobem bude.

AntikK
28.11.2020 4 z 5

Autorka píše hodně čtivě, a vybrala si atraktivní prostředí. Za mě fakt super, bavila jsem se a četlo se to téměř samo, jak to bylo napínavé! Určitě si přečtu i další knihy této autorky, vypadají lákavě.

sabiburesova
27.11.2020 5 z 5

Tak tohle bylo skvělé!:) dala bych precist jak mladším čtenářům/ čtenářkám, tak i starším :)

nada3314
17.11.2020 5 z 5

Moje první přečtená kniha od Victorie a určitě né poslední. Autorka píše skvěle, velmi čtivě. Příběh byl výborný, stránky fakt ubíhaly ani nevím jak. Přečteno jedním dechem.

Adris
15.11.2020 5 z 5

Dávám plné hodnocení této úžasné duchařině z pera Schwab. Nesmírně čtivé a navíc v prostředí Skotska. Hřbitovy, hrad a Harry Potter! No a taky duchové.
Schwab prostě umí. Má ty své příběhy vždy něčím neotřelé, poctivě domyšlené. Kéž by vyšel zbytek série Neobyčejní...