Posledné mesto

Posledné mesto https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369114/bmid_posledne-mesto-YbY-369114.jpg 4 139 42

Nie je to ani mesiac, čo agent tajnej služby Ethan Burke pricestoval do zdanlivo idylického mestečka Wayward Pines v štáte Idaho. Obyvateľom naprogramujú život. Vyberú im, s kým a kde žiť. Určia, kde pracovať. V škole deťom vtĺkajú do hlavy, že zakladateľ mesta David Pilcher je boh. Nikto nesmie odísť. Dokonca i myšlienka na odchod znamená smrť. Šerif Ethan Burke objavil ohromujúce tajomstvo o tom, čo sa nachádza za elektrickým plotom obklopujúcim mestečko Wayward Pines, a chráni ho pred desivým svetom za ním. Je to tajomstvo, ktoré drží všetkých obyvateľov pod kontrolou jedného blázna a armády jeho prívržencov. Je to tajomstvo, ktoré sa chystá spoza plota vtrhnúť a vyhladiť i posledný, krehký pozostatok ľudstva. Záver trilógie Mestečko Wayward Pines vás doslova prilepí k románu od prvej až po poslednú stranu.... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , Zelený Kocúr

The Last Town , 2014

Záhadný
01.02.2019 3 z 5

Příjemné zakončení trilogie. Děj má spád. Na konci však vyvstává otázka, jestli přece jenom nebude někdy pokračování. Za mě 70%.

wlado
24.03.2018 4 z 5

Posledný diel trilógie. Kniha má výborný spád, ako všetky knihy autora, ktoré som čítal. Pre tých, ktorí nečítali prvé dva diely, odporúčam začať od prvého dielu, nielen pre lepšie pochopenie, no hlavne pre perfektnú záhadu, ktorá prvý diel sprevádza.