Posledné mesto

Posledné mesto https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369114/bmid_posledne-mesto-YbY-369114.jpg 4 139 42

Nie je to ani mesiac, čo agent tajnej služby Ethan Burke pricestoval do zdanlivo idylického mestečka Wayward Pines v štáte Idaho. Obyvateľom naprogramujú život. Vyberú im, s kým a kde žiť. Určia, kde pracovať. V škole deťom vtĺkajú do hlavy, že zakladateľ mesta David Pilcher je boh. Nikto nesmie odísť. Dokonca i myšlienka na odchod znamená smrť. Šerif Ethan Burke objavil ohromujúce tajomstvo o tom, čo sa nachádza za elektrickým plotom obklopujúcim mestečko Wayward Pines, a chráni ho pred desivým svetom za ním. Je to tajomstvo, ktoré drží všetkých obyvateľov pod kontrolou jedného blázna a armády jeho prívržencov. Je to tajomstvo, ktoré sa chystá spoza plota vtrhnúť a vyhladiť i posledný, krehký pozostatok ľudstva. Záver trilógie Mestečko Wayward Pines vás doslova prilepí k románu od prvej až po poslednú stranu.... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , Zelený Kocúr

The Last Town , 2014

Alvari
23.12.2020 4 z 5

Povedené zakončení celé trilogie. Dvě třetiny příběhu uhánělo jako stádo splašených koní, kterému dávaly vydechnout občasné vsuvky z minulosti. Celkově se s blížícím se koncem dalo odhadnout konečné rozuzlení, ale ničemu to vlastně vůbec nevadilo.

Meri47
25.11.2020 5 z 5

Opravdu povedená trilogie. Konec dává naději na další pokračování. Za mě super.

Anna27
05.11.2020 5 z 5

(SPOILER) U této trilogie nemůže být můj názor brán jako objektivní, protože Městečko Pines patří ke knihám, které mám zařazené jako "srdeční záležitost", takže i kdyby nějaké chyby měla, stejně je přehlédnu a budu nadšená. Mrknutím oka zjistíte, že jste na konci. Tak moc je to čtivé. To že vtrhnutí mutantů byla jatka bylo sice nechutné, ale člověk měl fakt husinu, když si představil, že ani ve svém domě nebyl v bezpečí. Mutanty a vlastně i postavy si představuji jinak, než nám je prezentuje seriál, který jsem kvůli své fantazii ani nedodívala, protože mě u knih nejvíce baví, když si to můžu představit podle sebe a s těmi "svými" lidmi v příběhu vše prožívám. To, že se střídaly kapitoly, ať už podle postav či let mi nepřišlo zmatené, právě naopak se mi líbilo, že dostaly prostor i jiní občané městečka. Crouch mě opět vtáhl na místo na které bych se v reálném světě nikdy dostat nechtěla a tak nějak doufám, že ještě někdy se dozvíme, jak to s Ethanem bylo po těch 70 tisících letech.

genie
03.11.2020 5 z 5

Třetí díl se mi líbil stejně jako ty předchozí. Relativně akční, svižné ... Konec se sice dal cekem brzo odhadnout, ale i tak jsem se u knihy a celé trilogie velmi bavila.

bekule
05.10.2020 3 z 5

3,7
Závěr knihy by si zasloužil pět hvězdiček , ale víc jak první polovina to byl jen béčkový pokus o horor. V ději se skáče sem tam, jedna kapitola o 675 dní dříve další o 1500 dní dříve pak současnost , pak před 2000 tisíci lety pak opět současnost.V mém soukromém souboji Silo versus Pines vyhrává na celé čáře mnohem dokonalejší Silo.

Osice
24.07.2020 3 z 5

(SPOILER) Možné SPOILERY!!!

„Dovedeš si představit, že dostaneš takovou příležitost?“ přemítá Pilcher. „Ve světě, ze kterého jsme přišli, byl náš život tak snadný. A tak plný nespokojenosti, protože všechno bylo hrozně snadné. Jak chceš najít smysl, když jsi jeden ze sedmi miliard? Když jídlo, oblečení, všechno, co potřebuješ, je hned v sousedním supermarketu? Když otupujeme mozek všemi možnými obrazovkami a HD zábavou, abychom vůbec usnuli, smysl života, naší existence a účelu, se ztrácí.“ (s. 48)

Je mi to líto, ale poslední díl mne dost zklamal. Líbilo se mi, že byla střídavě zaměřována pozornost na různé postavy. Nejvíc jsem si užila ty, které jsem neznala nebo které nedostaly v předchozích dílech tolik prostoru (např. Jennifer Roschesterová nebo Richardsonovi). Největší prostor dostal opět Ethan a ten už mne moc nezajímal. … Nevěřím tomu, že by 1800 let vydržela auta, pneumatiky určitě ne. Co se týče hibernace, tak jsem také nedostala odpovědi na všechny otázky, které mne v kontextu příběhu napadly. … Elektrický plot okolo Wayward Pines je vypnutý a do města proniklo mnoho mutantů lačnících po krvi. Co se dělo dál? Jedním slovem „jatka“. Přistihla jsem se, že si přeju, aby to býval popsal S. King. To bych si pak poslední okamžiky obyvatel městečka Pines rozhodně užila mnohem víc.

„Nevděční zmetkové! Všichni byste chcípli před dvěma tisíci lety, kdyby nebylo mě [D. Pilcher]. Vytvořil jsem vám ráj. Nebe na zemi. Jsem váš bůh! A vy máte tu drzost vykopnout boha z nebe!“ (s. 251)

Moje zvědavost ohledně mutantů zůstala neuspokojena. … Pořád jsem doufala, že najdou nějaký klíč ke vzájemné koexistenci. Proč autor nenabídl pohled třeba očima Margaret? … Závěr zajímavý. Vůbec mě takové řešení nenapadlo:-), ale co bylo dál, i když už bych pokračování nejspíš nečetla. Městečko Pines pro mě ztratilo své kouzlo. I partnerské vztahy mi byly více méně ukradené. Asi se zde projevil naplno můj osobní čtenářský „problém“. Jakmile poznám postavy, prostředí, atd., tak můj zájem opadá. B. Crouchovi ovšem dost neříkám a někdy si ráda přečtu Temnou hmotu:-)

ThomasRuhe
16.07.2020 3 z 5

I závěrečný díl trilogie je napsaný dobře. Většinu času obyvatelé Wayward Pines bojují o přežití. Zvědavý jsem byl hlavně na závěr, a ten taky nezklamal.

DericCaster
28.06.2020 5 z 5

Za sebe musím říci, že se mi velmi líbila celá série. Třetí díl je opět napínavý a plný akce a závěr dává naději, že třeba bude jednou série pokračovat... Rozhodně mne čtení velmi bavilo a i kdyby se autor rozhod v sérii nepokračovat, určitě si nenechám ujít jeho další budoucí díla...

Geatas
15.06.2020 5 z 5

Závěr osudů jednoho města. Dějové linky dostávají solidní zakončení, už to neni takový maso jako předcházející díl, ale samotný závěr dává možná naději na další pokračování.Byl bych všemi deseti pro:-))

Anna 13
09.06.2020 5 z 5

Konec?
Vážně je poslední stránka této knihy zároveň poslední stranou tohoto velkolepého příběhu?
Poslední strana je zároveň úplně novým začátkem - novým příběhem rodícím se z toho starého.

Slovy nejde vyjádřit mé nadšení. Mou lásku. Můj vděk. Mou touhu.

Tento příběh vnímám jako jakýsi vrchol. Něco, co je tak vysoko, a tak moc zahlcené mými představami a pocity, že jen stěží se tomu nějaký další příběh může vůbec vyrovnat. Samozřejmě, že takové příběhy jsou, ale jsou to spíše ty, které tu byly ještě před objevením světa Wayward Pines.
Je to tak komplexní, tak dokonale vystavený svět. Jiná realita, do které se mohu znovu dostávat kdykoliv budu chtít. Je to svět, který by nikdo nechtěl zažít, ale zároveň nabízí něco, co se z našich životů vytratilo a po čem by mnozí, včetně mě, mohli toužit.

Tuhle knihu já doporučuji srdcem, které bije pro městečko ukryté mezi skalisky za elektrickým plotem, pro všechny jeho obyvatele. Doporučuji srdcem, které, ač je to podivné, nedokáže nenávidět Davida Pilchera. Srdcem, které, ač je to ještě podivnější, dalo přednost Adamovi Hasslerovi před Ethanem Burkem. Srdcem, které poslední stranou dostalo naději. Srdcem, které se navždy bude potulovat ulicemi Wayward Pines.

Nikdy nedokážu popsat, jak moc pro mě tento příběh znamená...

Moje milovaná sestra mi řekla, že Blake Crouch je jako David Pilcher. Stejně geniální. Méně šílený, ale stejně obdivuhodný, co se týče výstavby této reality, tohoto příběhu.

A já mu už nevím pokolikáté děkuju. Jeho knihy jsou v naší rodině v těch nejlepších rukou. A to nemám na mysli ty mé.

Bezkyne9
09.05.2020 5 z 5

Naprosto brilantni zaver! Hvezdy nestaci :) ... strhujici, napinava, vyvazena serie s poselstvim o lidskosti, o vsem, co znamena byt clovekem... Zabalene do skveleho pribehu, v atraktivnim prostredi a zajimavymi postavami, navrh s dobrou kadenci... Sedlo mi to, na knihu budu vzpominat, byl to bajecny ctenarsky prozitek :) ... milovnikum postapo vrele doporucuji celou serii...

Annkag
22.04.2020 5 z 5

Skvelé rozuzlenie trilógie....
Ale s mojej strany tam predza len ostali otázky.Postavy sa vyvinuli úplne inak než som čakala a ten epilóg?Tá jedna posledná veta....páni....pochutnala som si na tomto dielu.

Anette99
17.03.2020 5 z 5

Výborný třetí díl, kdy obyvatelé městečka bojují se zlem, od kterého je do té doby dělil plot. Byl to docela masakr, ale zase se ukázala jejich statečnost. Akorát ten konec.. Nutně potřebuju vědět, co se s obyvateli Wayward Pines stalo. Doufám, že někdy vyjde pokračování.

jaroiva
17.03.2020 3 z 5

Přestože tady na databázi má nejhorší hodnocení první díl, tak mně se líbil nejvíc. Druhý a třetí už jsou podle mě jen nástavba, která sice zaujme, ale nedosahuje kvalit a překvapivosti prvního dílu.
Tento poslední díl (i kdyby vyšel nějaký další, asi už ho ani nepotřebuji číst) už je spíš trochu omíláním předešlého a nepřináší už nic nečekaného.
Zároveň nechává různými nedokončenými narážkami otevřená dvířka pro další díl, ale zase ne moc. To kdyby se náhodou autorovi už nechtělo pokračovat? Přimlouvám se za to, aby to už raději nerozmazával dalším dílem.
Nakonec se mi to i líbilo, protože naštěstí to nesklouzlo ke konci až k nějaké romanci, jak jsem se chvilku bála. Ale asi mi návštěva ve Wayward Pines už stačila.

Lukasitch
09.03.2020 5 z 5

(SPOILER) Nevím ani, jestli to bylo tak skvělý a mělo spád, nebo to bylo tak krátký a useknutý.
Prostě čtu a najednou konec. Volím ale možnost první.
Řekl bych, že jako závěr trilogie je to kulervoucí.
Je to ale skutečně závěr? Mě by teda dost zajímalo, jak by to vypadalo za 70 000 let...

Aleen
07.03.2020 5 z 5

Ufffff......uuufffff!!!!!!! Přečetla jsem hltavě, protože byla příšerná, tedy příšerně napínavá. Tolik mutantů, tolik boje, útěků! Tato část se mi líbila snad ještě víc, než první. Celou dobu jsem byla zvědavá, jak tohle skončí. Přišlo mi, že si s tím autor více pohrál, nebo ve dvojce chystal jen terén pro toto skutečné vyvrcholení. Protože tahle šmodrchanice osudů a časů byla fakt jízda!

MartinProtschke
02.03.2020 5 z 5

Tuhle trilogii miluju. Třetí díl jsem hltal jako ty dva předchozí a nepřestal jsem, dokud jsem nedočetl. Opět plné zvratů a skvělý závěr!

kikikrat
28.02.2020 5 z 5

Ani se mi nechce věřit, že to končí. Čekala jsem na ten poslední díl a říkala si páni jestli bude tak dobrý jako ty dva předtím, zvládnu vůbec Městečko Pines opustit? A on tak dobrý byl. Byl plný akce a napětí, strachu a rozuzlení. Stalo se tam toho tolik a ten konec byl pro mne tak nečekaný. Teď už jen doufat, že se třeba jednou dočkáme dalšího dílu.

blanche11
22.02.2020 5 z 5

Úžasné,skvělé!

Hotovson
20.02.2020 5 z 5

Myslel jsem, že napíšu pěkný zakončení trilogie, ale po tom konci můžu napsat jenom pěkný zakončení třetího dílu. A abych byl upřímnej, docela bych se těšil na 4. díl, tak snad se dočkam :)

Co se týče trojky, tak za mě velká spokojenost. Bylo tu dost hrdinství, jak ze strany Ethana, kde se to dalo čekat, tak i od ostatních obyvatel, kde by to čekal málokdo, ale i velká spousta štěstí, ovšem jak pro koho. Pár známějších postav zemřelo, což po tom masakru zmíněnym na konci dvojky neni nic divnýho. Ovšem je to tak lepší, než když zemře x neznámejch postav a se čtenářem to ani nehne.

Závěr mi překvapil a nějak jsem pozapomněl, že ta možnost tu je, očekával jsem spíš hromadnej exodus...jinam.