Polibek stínů

Druhá autorčina série se nese v podobném duchu jako Anita Blakeová: dočkáte se akce, napětí, lásky a erotiky. „Jmenuji se Meredith Gentryová, ale to samozřejmě není mé pravé jméno. Neodvážím se jej po setmění vyslovit ani šeptem. Bojím se, že by to tiché slovo odnesl noční vítr až k citlivým uším mé tety, královny vzduchu a temnoty. Chce mě vidět mrtvou a já ani nevím proč.“ Meredith Gentryová, princezna z Faerie, vystupuje v Los Angeles jako obyčejný člověk a živí se coby soukromý detektiv specializující se na nadpřirozeno. Ale teď byl vyslán královnin vrah, aby ji přivedl zpět, bez ohledu na to, jestli se jí to líbí nebo ne. Meredith se tak proti své vůli stává pěšákem ve hře své obávané tety. Práce, která ji čeká: užít si nepřetržitou společnost nejkrásnějších nesmrtelných mužů světa. Odměna: královská koruna a příležitost zůstat naživu. Trest v případě selhání: smrt....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/127575/meredith-gentryova-p-127575.jpg 3.9160

Meredith Gentryová (1.)

A Kiss of Shadows (2002)

Horory, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, Epocha (ČR, od r. 1989)

Symphie

Přiznám se, že jsem začala první číst Meredith a na Anitu se teprve chystám. I když jsem četla dost komentářů negativních, za mě musím říci, že se mi kniha velice líbila a jsem zvědavá, jak se bude děj vyvíjet dále. :-)

trudoš

Kdyby se Laurell K. Hamiltonová soustředila na detektivní linii, byl bych spokojen - úvodní zločin má šmrnc a dokud není viník lapen, vše funguje bezvadně. Dokonce bych řekl, že i mnohem zajímavěji, než ve čtenářsky oblíbenější Anitě. Jenže když pak Merry Gentryová zamíří do Říše kouzel zjistit, co po ní chce matička královna, jde všechno do kopru. Začala to být vysloveně nuda, alespoň pro mě, poněvadž se v důsledku neděje nic jiného, než že se ohmatává jeden nadržený chlapák za druhým. Přesto dojde na zajímavý zvrat, kdy hrdinka musí usouložit všechny vybrané elfy, jinak nedosáhne Temného trůnu. Dobře, říkám si, detektivka to nebude, ale jako burleskní erotika by to třeba fungovat mohlo. A ono zase nic, jen spousta toužení, vzdychání, laskání a jedna krátká rychlovka. Na čtyři sta stran teda docela labutí přístup. Přesto musím pochválit jednu zábavnou scénu, kdy Merry svede celou policejní stanici, jen aby dokázala zvrácené účinky jakéhosi olejíčku hrajícího roli v nějakém případu.

janno69

Sem tam je to trochu rozvleklé, ale jinak v pohodě čtení. Četla jsem lepší, ale i o dost horší knížky v tomto žánru :-)

Tesset

Většina knihy mě moc nebavila, příběh mě chytl spíš až ke konci a přijde mi, že autorka nemá "kouzelný" svět příliš promyšlený, nicméně další díl si určitě přečtu.

Mergirus
19.07.2017

Bohužel jsem od této autorky četla jako první sérii s Anitou Blakeovou. Čekala jsem, že Merry Gentry bude jiná, něčím odlišná. Byla jsem zklamaná. Vzrůstem i chováním je hlavní hrdinka stejná jako Anita, jen je ještě dokonalejší, je obklopena větším harémem, zápletka nic moc. Co mě ovšem naprosto přesvědčilo o autorčině nedostatku fantazie, to je popis orálního sexu. Slovo od slova je stejný jako u Anity. ROzhodně tuto sérii nedoporučuju.

Devil-Ivet
03.05.2017

Na novou sérii od Laurell jsem se těšila jako nikdy. Jenže… Byla jsem zklamána. Ne že by se mi příběh nelíbil. To rozhodně ne. Bylo to zajímavé, poutavé, a svým způsobem okouzlující. Už mám dokonce i své hrdiny :D Ale to, co mě zklamalo, byla hrdinka samotná. Až moc se podobala Anitě. A přesně toto mě odrazovalo číst dál. Ale vydržela jsem a jsem svým způsobem i ráda. Na další díly se těším, ale už ne tak, jako na začátku. Protože pořád budu místo Merry vidět Anitu a to mě štve. Štve mě, že se autorka nedokázala od Anity oprostit a nedala šanci zcela jiné hrdince.

verdulos7977
09.04.2017

Kdo je ANITA????
Ohledně knihy.... Musím říci, že mám hrozně ráda knihy o nadpřirozenu (pro puberťáky), ale tohle na mě bylo moc. Nedočetla jsem do konce, chybělo pět stránek, ale už jsem se nechtěla nutit.. Aby spala s každým a děj se nikam nehrnul... Nuda... Ale klobouk dolů za napsané knihy, já bych nenapsala ani tuk... Takže cením snahu !! :)

Náměsíčná26
04.04.2017

Ani já jsem se neubránila srovnáváním s Anitou. Celou dobu jsem si v duchu řikala, že už vim, kde autorka vzala inspiraci, na další knihy pro novou Anitu posedlou sexem. Teď k samotné knížce nebyl to takový propadák, jak jsem čekala. Znovu jsem si našla oblíbence jako jsou Doyle a Frost. Určitě koho začnete nenávidět je temná královna. Akorát jediný, co mě štve je využívání Meredith jako loutky pro vyšší božstvo nebo politiku. Bavilo mě to.

evik.sv
07.12.2016

Po přečtení série o Anitě Blake , jsem se této knihy obávala a teď vím , že k tomu nebyl důvod.Meredith jsem si zamilovala, velmi se mi líbí náhlednutí do života u dvora!:)Kniha se čte jedním dechem autorka je prostě nepřekonatelná a vždy bude patřit pro mě mezi ty nejlepší.
Vřele všem doporučuji...

Pasadenka
18.08.2016

U první knížky této série se neubráním srovnávání s Anitou, co je nejspíš přirozené. Naštěstí se autorka nesnaží mást tím, že by snad Merry neměla být silnou, nadlidskou sexuální bohyní s vlastním harémem mužských protějšků, které mají jizvy (fyzické i duševní). Celý příběh je povídáním o partě zatracenců, kteří se snaží ukousnout si kousek štěstí pro sebe. A jak toho můžou docílit? Tím, že se Merry provdá (počne dítě), jako první, a stane se královnou.
Musím se přiznat, že toto povídání o dvorních intrikách je napsané špatně. Nemusím to srovnávat ani s megalomanskou a nepřehlednou Hrou o trůny, celkem dobře postačí Feistova Sága o Impériu, kterou pokládám za jednu z nejlepších sérií, které se zabývají mocenskými hrami, intrikářstvím a taktikou. A hlavní hrdinka je žena, od které nikdo nečekal, že bude tak schopnou, jak se ukázalo.
Opět se dostávám do situace, kdy mám za sebou až příliš knížek a mám s čím srovnávat. Jako sexuální románová série s nadpřirozenými prvky u mě dominuje V říši Lorů a jejich Valkýry. A Merry Gentry? Je to mix žánrů a opět, jak bývá zvykem, docela nepovedený. V sérii pokračuji dál, ale zatím si mě kniha, ani Merry takřka vůbec nezískali. Jen doufám, že to bude lepší. :)

Baraliska
27.06.2016

Boží knížka s Meredith Gentry :)

Turante
15.12.2015

Skvělá kniha, čte se skoro sama :-)

kocourjulie
05.11.2015

Ani tahle série nezklamala, je v ní všechno, co jsem od Hamiltonové čekala, čte se jedním dechem.

milujiknihy
18.06.2015

Tu knihu miluju těším se na další díl :-)

Charmedka
22.02.2015

Pro mě je kniha zklamáním, sérii Anita Blake zbožňuju, proto jsem od téhle čekala opět něco skvělého, něco, co se ale nedostavilo. V knize jsem se hodně ztrácela, těch mužských postav bylo tolik. Navíc celá kniha není tak stavená na příběhu, jako na sexu.

Betnka81
30.12.2014

Kniha se mi moc líbila , a je poznat , že spisovatelka je fakt dobrá :D

Nikolka001
30.09.2014

Polibek stínů je skvělá, akční, čtivá, erotická kniha, která mě velice překvapila a bavila po celou dobu čtení. Rozhodně doporučuji všem milovníkům fantasy žánrů, jelikož je to skvělý čtenářský zážitek. :)

Nikolka001
30.09.2014

Janičta
08.05.2014

První třetina knihy nebyla nic moc.
Zejména proto, že autorka má jeden typ hrdinek. Alespoň co se vzhledu týká. Malé, bledé, prsaté.
Jestli si léčí nějaký komplex, mohla by si vystačit s Anitou. Její záliba v mužích s dlouhými vlasy je zde dohnaná trochu do extrému. Takže jsem tu první třetinu strávila hlavně přemýšlením, jestli to myslí vážně.
Druhou třetinu už se zápletka stala zápletkou a začalo mě skutečně zajímat co se děje, ale někdy jsou popisy poněkud zdlouhavé.
Poslední třetinu už jsem četla jedním dechem a jsem zvědavá jak se chlapci vybarví v dalších dílech.
Merry není povahou jako Anita (díky bohu). Víc přemýšlí než něco udělá, ve věcech emocí se tak moc nepitvá.
První díly Anity se mi ovšem také líbily, ale teď to hodně spadlo. Uvidím, jak se povede tato série.

Rachel
03.02.2014

Jak mě první díly Anity bavily, tak Meredith mě otravovala, zápletka se vytratila, naopak chapadla a sex se nějak množily.. Kdyby to bylo aspoň vzrušující, pak by se dalo říct, že je to porno, ale ono to není ani to. Nakonec jsem to dočetla, ale k tomu nedat hodnocení "odpad" mě vede asi jen nostalgie k prvním dílů Anity.

renefer
02.10.2013

Tak nevím, byla jsem po přečtení knihy dost zklamaná. Čekala jsem něco na způsob Anity Blake, ale v hlavní roli s Meredith. Detektivní zápletku tady ale vůbec nehledejte. Od začátku je jasné, kdo za vším stojí a celá kniha je vlastně takový citový výlev autorky, která má evidentně ráda vysoké muže s dlouhými vlasy různých barev a mindrák ze své vlastní výšky. Hodnotím ale pozitivně žánr urban fantazy okořeněný erotikou.

Dandulka
07.06.2013

Příběh to byl pěkný, ale na mě zbytečně moc úvah na téma: Nechci, nejde.... ale nejlepší cesta jak to udělat, je ta a ta...... Autorka se v těchto frázích bohužel vyžívá. I když méně je někdy více, že! Jinak fajn čtení.

Senza Jenka
13.01.2013

Hodnocení spíše 3 a půl, než čtyři. Styl psaní mi vyhovuje, ale obsah už tolik ne. Je to trochu chaotické (zabít/nezabít, přítel/nepřítel), sex je všudypřítomný a všechny (když píšu všechny, myslím OPRAVDU všechny) tělní tekutiny stříkají vzduchem. Anita, obzvlášť ze začátku, mě bavila víc.

Oinike
08.01.2013

Sex, intriky a nějaké ty čáry máry - takhle by se to asi dalo shrnout. Za mě dobré, námět mě zaujal, děj taky, bavilo mě to. Dokonce bych se i smířila s tím, že z toho všudypřítomného erotična jsem se cítila poněkud nesvá, když mi postarší paní v MHD nenápadně četla přes rameno. Ale vtíravý pocit, že si autorka jen vypůjčila kostru ze série o Anitě Blake a obalila ji trochu jinak vypadajícím a o něco chaotičtějším "masem", ten se mi osobně odpouští jen těžko. Nejspíš to je psaním obou sérií na střídačku, ale teď už s tím nikdo nic nenadělá. Pokud jste z Anita Blake Series nic nečetli, nijak se vás to nedotkne, a knížku si (nejspíš) užijete. :)

Eneo
05.01.2013

Hezká knížka s nápaditým námětem, ale stále mi chybí "stará" Hamilton, která upřednostňovala děj a ne lechtivé scény.

Lenny33
04.01.2013

Líbí se mi desky po sundání obalu - jak se říká v jednoduchosti je krása. Dále se mi líbily charaktery postav. Tím klady končí. Pro mě zklamání. První polovina knihy ještě ušla, ale pak už to šlo z kopce a konec mě neskutečně nudil, že už jsem ani nevnímala co čtu. A když to ještě srovnám s tím, že od L. K. Hamilton už jsem četla hodně knih, tahle byla opravdu propadák. Hodnotím 3* a to jsem shovívavá - nejspíš protože mám ráda autorčin styl psaní, který bohužel nezachrání všechno. Celá kniha by se dala popsat jedním slovem - SEX (líbilo se mi když ho na začátku do svých knih autorka vůbec nepsala a i posléze když ho do knih přidala bylo příjemné, ale aby na tom stavěla celou knihu to mi nesedí). Budu hodně váhat jestli si koupím další díl. Ale spíš ne - nechci si zkazit chuť na čtení knih o Anitě od této autorky, i když i z těma to jde z kopce.