Už zase skáču přes Merde!

Už zase skáču přes Merde! https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/574/uz-zase-skacu-pres-merde.jpg 4 283 39

Merde! série

Angličan v Paříži - po prvním roce malérů a několika kulturních šocích se Paul West stále ještě snaží naučit Francouze pít čaj o páté a hledá dál svou "osudovou lásku". Obojí se však nečekaně komplikuje a Paul začíná mít podezření, že Francouzi doopravdy pocházejí z jiné planety. A protože ve Francii se všechno točí kolem lásky, Paul se dostává do zapeklité motanice vztahů, kterou mu může pomoci rozplést jen ta opravdu nejúžasnější žena na světě... Pokračování veleúspěšné knihy Merde si získá čtenáře od první stránky svým lechtivým vtipem, ironií a nečekanými postřehy ze země, která je lákavá i pro mnoho Čechů. Stephen Clarke (1958) napsal pro legraci a pro potěšení kolegů svá bezmála skutečná dobrodružství, která zažil jako marketingový poradce v Paříži. Knihu v nákladu 200 výtisků rozeslal přátelům a sám nečekal, že se kniha stane senzací v Londýně i v Paříži a během krátké doby bestsellerem v celé Evropě. Vskutku překvapivý úspěch zaznamenala i u nás.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

Merde Actually , 2005

kaci_bunny
12.02.2015 5 z 5

Druhé pokračování legendárního "Merde" mě jen utvrdilo v tom, že si musím přečíst i další knížky. Skvělý styl psaní, humor, někdy až neuvěřitelné historky. Můj hlasitý smích byl slyšet všude. Knížku rozhodně doporučuji :)

Mycak
03.10.2014 3 z 5

Oddychovka pro pobavení. Doporučuji třeba na dovču.

romikp
29.09.2014

Opět příjemné čtení, ale "1.dílu" "Rok v Paříži" se nic nevyrovná.

fiona007
15.08.2014 3 z 5

Slabší než první, ale pořád se zasmějete nad absurditou některých lidí i situacema,přes které se Paul musí dostat.

Scharks
10.06.2014 4 z 5

Skvělá knížka na odreagování :D Jsou tam pasáže, kdy se člověk začne opravdu od srdce smát. Kdo chce oddechovku k vodě, vřele doporučuji :o)

Lenka.Vílka
04.06.2014 5 z 5

Au to to pali...dalsi bozohodovy dilecek...merde me nikdy nezacne nudit, to vim jiste...

THERISA
29.01.2014 1 z 5

Úplně zbytečné pokračování výborného prvního dílu. Autor je nejspíš přesvědčen, že je středobodem vesmíru, lvem salónů, po němž touží každá krásná žena (obálka mluví spíše o opaku, ale nejsem nijak obeznámena se vkusem francouzských žen). To, co se zdálo v prvním díle vtipné, v druhém už spíše vyzní jako ubohá recyklace, v horším případě trapné vaření z vody. Číst další díly se nechystám.

wamplady
15.08.2013 5 z 5

vtipné čtení na dovolenou, doporučuji přečíst budete se lámat smíchy:-)

babyboar
11.08.2013 5 z 5

Skvělá letní oddechovka, v letních pařácích osvěžila a pobavila, snad dokonce ještě lépe než první díl. I během čtení druhého dílu se mi děj před očima odvíjel s pocitem sledování bláznivé letní komedie, myslím, že by stálo za to příběhy Paula Westa zfilmovat. :-)

Donatello
13.06.2013 4 z 5

Merde! To jsem se ale pobavil při čtení :D znovu doporučuji nečít na veřejných místech, jinak budete vypadat jako blázni, když se z ničehonic začnete chechtat :D

petra106
07.06.2013 5 z 5

Mnohem lepší než nudný první díl.

Sisi11
18.03.2013 5 z 5

Druhý díl dobrodružství Paula Westa. Ve vtipnosti a čtivosti navazuje na první díl, se kterým jsem si užila legrace až až, a v této knize to nebylo o nic méně. Takže z pokračování jsem byla velmi nadšená a opravdu jsem se bavila.

Barbastelle
26.12.2012 2 z 5

Bohužel u některých knih platí, že by se pokračování raději psát neměla. Výsledek bude už pokaždé jako nastavovaná kaše. Clarke vystihnul hlavní rysy Francouzů v první knize a v druhé už je jenom opakuje a motá se v Paulových vztazích. Několik desítek stran před koncem jsem to vzdala - dostalo se mi do ruky zajímavější čtení a zvědavá jsem na konec nebyla.

Evus
13.12.2012 4 z 5

Perfektní Merde! pokračování, doporučuji nečíst na veřejnosti, pokud nechcete, aby se po vás lidé otáčeli a divili se, čemu se smějete

Radkab.
28.02.2012 3 z 5

Docela dobré, ale na první díl to nemá.

pepahn
19.06.2011 5 z 5

Asi je to tím, že jsem tento díl četl jako první, ale je to pro mě to nejlepší z celé série.

bobaneus
03.06.2011 5 z 5

předchozí díl lepší, ale i tak paráda

LooneyCZ
29.11.2010 3 z 5

Oproti prvnímu dílu byl toto jen slabý odvar. Bohužel.

bovinka
30.11.-0001 2 z 5

První díl Merde! naprosto brilantní. Bohužel u tohoto dílu se to nedá říct, také velmi špatná korektura a, časté až neskutečné hrubky! To mi dost kazilo dojem z knihy

cestopisné příběhy Francie Paříž

Stephen Clarke
britská, 1958
2007  78%Merde! Rok v Paříži
2008  76%Už zase skáču přes Merde!
2009  73%Celkem jde o Merde
2011  72%Tak pravil hlemýžď