Bouří prokletá

Bouří prokletá https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414045/bmid_bouri-prokleta-bQA-414045.jpg 5 332 57

Mercedes Thompsonová série

Jmenuji se Mercedes Athena Thompsonová Hauptmanová a jsem automechanička. A kojotí měňavkyně… A družka alfy vlkodlačí Smečky columbijského poříčí. Přesto by mě nic z toho nedostalo do maléru, kdybych před několika měsíci na mostě nepřevzala odpovědnost za bezpečí všech osob žijících na našem území. V tu chvíli mi to tak připadalo správné. Mělo to zahrnovat jenom hon na vražedné gobliny, zombie kozy a občas nějakého trolla. Místo toho začal být náš domov brán jako neutrální území, místo, kde mohou lidé bezpečně jednat s fae. Skutečnost je ale taková, že nic a nikdo není v bezpečí. A zatímco se generálové a politici pouští do křížku s faeskými Šedými pány, blíží se bouře a její jméno je Smrt. Jsme ale smečka a dali jsme slovo. Zemřeme, abychom ho dodrželi.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Storm Cursed , 2019

PeJe
11.09.2019 5 z 5

Přečteno za 2 dny - co dodat?

evik.sv
11.09.2019 5 z 5

Velmi povedený díl...Mercedes nezklamala.Už se těším na další díl.

Fenris
24.08.2019 5 z 5

Co se tak asi může říct? Patty prostě nezklame a já se děsím dne, kdy tato série skončí.

Pitbullka
23.08.2019 4 z 5

Skvělé, akční, napínavé a čtivé.

kacaaba
11.08.2019 4 z 5

Další úžasný díl. Jako vždy se to četlo samo, žádný mrtvý kout, pořád se něco dělo. Odkrylo to některé části z minulosti. Moc jsem se na něj těšila a teď zase dlouhé čekání na další :(

vterinka
05.08.2019 5 z 5

Další skvělé pokračování o Mercy a její partě. Ačkoliv se jedná o 11. knihu, tak mě tato série vůbec nenudí. Nechybí tu akce, zápletka, láska, likvidace nepřátel a vše, co k tomu patří. Neměla by chybět žádnému fandovi této série. :-)

Teredo
29.07.2019 5 z 5

Mercy je moje srdcovka, jakmile je nový díl, běžím do knihkupectví. A pořád neztrácí grády!

Turante
27.07.2019 5 z 5

Já Mercy prostě miluju! Opět skvělý příběh, pravda že nebylo tolik akce, jako jindy, ale mně to nevadí. Těším se na další díl.

Mergirus
25.07.2019 5 z 5

Nemohla jsem se od příběhu odtrhnout, jak byl strhující.

KájaKoxík
24.07.2019 5 z 5

Konečně další pokračování. Moje oblíbená autorka a série, nemohu jinak než 5 z 5.

Jediné co mne trochu mrzí, je že jak je mezi knihami jak ze série s Mercy tak s Annou spousta času, je občas těžké si vzpomenout kde se některé postavy vzaly.

Pozor možný spoiler!
V tomto příběhu je poodhalený nepřítel, který by mohl stát za zdánlivě nesouvisejícími aktivitami v minulých knihách. Je ale trochu zvláštní, že v předchozích 16 knihách se nikde nezmiňuje tak velký možný nepřítel, byť pochází z Evropy.

A jedna spekulace závěrem.
Zajímalo by mne, zda záhadný nepřítel, který se objevuje v posledních dílech ze série s Annou, je ten stejný, na kterého narážíme právě v této knize s Mercy. Myslím si že se ještě máme na co těšit :)

Arianne
23.07.2019 4 z 5

Briggs knihy miluju a vždycky zůstanou mou srdeční záležitostí. Příběh jako takový nebyl špatný, jsem ráda, že jsem si přečetla pár dílů zpátky včetně Jasným plamenem, to před touto knihou vřele doporučuju. Ale musím říct, že nevím... Nevím, co o tom říct. Asi jsem četla v divném rozpoložení, kdy jsem měla problém sledovat kdo co jak proč. Celou dobu pořád jen někdo nad něčím mudroval, rozebíral nastalou situaci a přitom nevnesl do toho magického guláše světlo. Konec sice objasnil, co se vlastně stalo a proč, ale neřekl nám PROČ.
Dále mi trochu vadí, že se posledních několik dílů hlavní postavy nikam neposouvají. Tady se alespoň dostala do popředí postava vedlejší, jejíž další vývoj určitě bude zajímavý a na to se těším. Jenže buď si Briggs vymyslela takovou konspiraci, až se do svých sítí zamotala sama, nebo má od Měsíční písně všechno geniálně promyšlené, ale odmítá nám odkrývat vodítka, což mě hrozně frustruje.
Mám pocit, že podobnou větu píšu už poněkolikáté, opravdu však doufám, že v dalším díle se už dočkáme rozuzlení.

Darktherka
23.07.2019 5 z 5

Je to skvělá série, jen když před novým dílem nepřečetu ty staré v některých jménech a osobách se lehce ztrácím. Nevím kam dál ještě muže autorka postoupit.

Nelly
16.07.2019 4 z 5

Dlouhé čekání se vyplatilo - opět skvělý příběh plný magie. Hvězdičku ubírám za místy kostrbaté dialogy (což může být chyba překladatele) a menší nejasnosti. Závidím těm, kdo teprve se sérií začínají, protože oni budou mít všechny postavy a jejich epizody stále živé v hlavě, já se přiznám, že s tím už začínám mám problémy. I tak se už těším na další setkání s oblíbenými postavami (a kéž by přišlo hodně brzy).

kneslova
15.07.2019 5 z 5

má oblíbená série, dobré jako vždy

Pouli
14.07.2019 4 z 5

Nemohla jsem se dockat noveho dilu a nasledne jsem jej nemohla prestat cist. Na zacatku mi trochu vadilo opakovani a vysvetlovani nekterych znamych skutecnosti. Pribeh mi prisel zbytecne zamotany a plny dohadu, ale z nekterych momentu jsem nadsena. A u scen s Wulfem jsem se smala. Tesim se na dalsi setkani s Mercy a spol.

martina1199
12.07.2019 5 z 5

Co napsat, P. Briggs a její Mercy prostě nikdy nezklame. Měla bych se příště těšit méně, protože natěšeně zhltnu celý příběh během pár nádechů a je rychle po všem... Pak si jen říkám, že to mohlo být delší, že by mohly nové díly vycházet rychleji, protože Mercy, Adam, celá smečka, Stefan, Zee, Larry... s nimi se člověk ani chvilku nenudí. Jeden velký hráč je ze hry pryč, ale noví se odhalují :-)
Máme se ještě na co těšit, a já se zase těším a zase moc :-)

gabriela9668
04.07.2019 5 z 5

I po tolika dílech, příběh pořád baví a těším se na další