Mengeleho děvče

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Skutečné osudy mladé židovské Slovenky, která byla svědkem nejhorších osvětimských hrůz. Kniha popisuje její život v prvorepublikovém Lučenci, anexi Maďarskem a stále se zhoršující situaci Židů. Nakonec je Viola se svou rodinou poslána na transport. Na rozdíl od jejích příbuzných si jí všimne nechvalně známý dr. Mengele a Viola se stává jedním z jeho „děvčat“ – skupiny žen a dívek, na kterých byly prováděny nejrůznější experimenty. Její vítězství nakonec nespočívá „pouze“ ve skutečnosti, že přežila, ale i v tom, že navzdory všemu dokázala založit rodinu a mít děti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/352046/mengeleho-devce-pIi-352046.jpg 4.8847
Žánr:
Literatura faktu, Historie
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (290)

Kniha Mengeleho děvče

Přidat komentář
Teea
22. června

Bylo to vážně dobré!
Smímli tuto knihu porovnat, tak se mi líbila více než 'Tatér z Osvětimi'

sylva8727
21. června

Úžasně napsáno. Velmi silný a smutný příběh.

Germaina
21. června

není co dodat, všechno už je v knize

rutto45
20. června

Neskutočne silná kniha, ktorá vás nenechá chladnými. Povinne by si ju mali prečitať "ľudia", ktorí vyznávajú ideológiu nadradenosti a mali by sa zamyslieť nad sebou...

EliasLu
17. června

Stojí za přečtení.

Jolina
13. června

Velmi silný příběh. Měli by číst všichni, kdo žijí v tomto našem světě plném dostatku. Nepochopitelné události. Doporučuji.

Venny345
12. června

Já vlastně ani nevím, co říct...
Příběh jsem prožila společně s Violkou, téměř jsem slyšela tu prvorepublikovou hudbu, ten marš, na který pochodovali vojáci a celkově její atmosféru. Když jsem četla o Birkenau, byla jsem téměř v deliriu. Ten pocit, když jsem se byla podívat na těch místech, kde doktor Smrt páchal ta zvěrstva... dodnes mě mrazí. Jak jen mohl?! Copak v něm nebyl ani kus lidský?!
Violčin válečný příběh byl ten nejlepší, co jsem si zatím přečetla... zároveň mi přes listy papíru předával neskutečnou sílu a motivaci překonat jakoukoli nástrahu, neb nebude větší, než ta, co musela překonat Violka.
Pevně věřím, že se tam nahoře se všemi potkala.

Crozz
11. června

Jedna z nejlepších knih co sem kdy četl!