Medvěd nechce jít spát

Medvěd nechce jít spát https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388258/bmid_medved-nechce-jit-spat-ryb-388258.jpg 4 142 32

Co dělají zvířátka v zimě, když všechno zasype sníh? Třeba takový medvěd celou zimu prospí. Počkat, ale já nechci jít spát! Co kdyby mi něco báječného uteklo? Podzim pomalu končí. Brzy přijdou tukoni a uloží medvěda k zimnímu spánku. Už pro něj připravili krásný teplý pelíšek. Jenže medvěd potká zubra, který mu vypráví, jaké to je v zimě. Ach, to musí být nádhera, zasní se medvěd. Taky bych chtěl poznat sníh i mráz a zažít zimní radovánky. Podaří se tukoňům medvědího neposluchu přemluvit, aby šel spát?... celý text

Pro děti a mládež Pohádky Pro nejmenší
Vydáno: , Host

Vedmìd’ ne choče spaty

muchomurka
28.07.2021 3 z 5

Ilustrace byly zajímavé a celkem se mi líbily. Bohužel příběhu chyběl nějaký ucelený závěr, ideálně s pointou.
Jinak nápad super, akorát to celé pojetí je nedotažené.
Ale líbilo se mi, že knížka souvisí s tou o zubrovi.

blackoutzuzi
12.05.2020 5 z 5

Medvěd nechce jít spát je rozhodně jedna z nejroztomilejších knih, které doma mám.
Za mě je ideálním čtením na konec podzimu, které vás naladí na tu správnou atmosféru přicházejícího zimního období.

Anna27
27.12.2019 5 z 5

Tohle je tak vtipné, výstižné. Fakt jsem se nahlas zasmála. Tukoni jsou krásně roztomilí a ty ilustrace nemají chybu. Tuhle knihu si koupím i domů do vlastní knihovny. :)

Knihomura
12.09.2019 5 z 5

Krásné. Ilustrace jedinečné. Pro potěchu duše.

lenkaBajza
21.06.2019 3 z 5

Z knihy "Zubr si hledá hnízdo" jsem byla přímo nadšená. Bohužel tato mne zklamala. ChYbí tomu konec,zase????
Medved nechce jit spát,aby mu neutekly zimni radovanky, tak utece. Uvidí šneka ukládat se k zimnímu spánku ... a usne. Co to jeee?????
Hvězdy dávám za oblíbené tukoně s peřinama na zádech a za ilustrace:)

haha_ja
20.03.2019 5 z 5

Další kniha od této autorky, kterou jsem představila svému 3 a půl letému synovi. Kniha ho zaujala více než její předešlá publikace "Zubr si hledá hnízdo". Tentokrát i mě přišel příběh o malinko lepší a propracovanější. Ilustrace jsou jemné a kouzelné. Kniha se nám moc líbila. Konec je opět otevřený.

Dragell
04.03.2019 5 z 5

Kouzelná kniha pro budoucí malé čtenáře, kterým tuto knihu bude číst maminka. Bohaté celostránkové ilustrace, nový svět tukoňů - skřítků starajících se o les.
Kniha předává dítěti informaci o zimním spánku zvířat skrze vtipný příběh, kdy medvěd nechce jít spát a tak si vymýšlí, jak pro něj pelíšky nejsou dost dobré.

aydam
06.02.2019 4 z 5

Konec se mi zdá useknutý.

bibi.r
12.01.2019 4 z 5

Oksana Bulo má opravdu nádherný výtvarný projev a i příběhově je knížka krásná.
Tentokrát se jí podařilo příběh dotáhnout do konce. :)

Hoshi
15.12.2018 5 z 5

Jednoduchý, příjemný příběh s krásnými ilustracemi. Snad se dočkáme i nějaké další knihy :3

lushi
14.10.2018 5 z 5

Tuto ilustrátorku / autorku zbožňuji! Ohromně roztomilé obrázky a vtipný obsah :)

batalka
11.10.2018 5 z 5

Synova nejoblíbenější, sám si ji vybral a od té doby má rád všechny medvídky.

Oksana Bula
ukrajinská, 1989
2017  86%Zubr si hledá hnízdo
2018  83%Medvěd nechce jít spát
2019  81%Jak tukoni zachránili strom
2019  80%Jedlička se narodila
2023  97%Vřesová můrka

Kniha Medvěd nechce jít spát je v