Medvěd, který nebyl

Medvěd, který nebyl https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125859/bmid_medved-ktery-nebyl-vAN-125859.png 5 184 43

Když se medvěd jednoho dne probudí ze zimního spánku, nevěří vlastním očím: místo lesa stojí uprostřed gigantické továrny. Než se stačí rozkoukat, už je u něho mistr a honí ho, aby se dal do práce… Být medvěd, to je chabá výmluva pro lenocha… Americká satira pro děti a rodiče, do časů hospodářské krize.

Komiksy Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Baobab

The Bear that Wasn't , 1946

Diabel
03.06.2018 4 z 5

Krásná kniha pro děti a nejen pro ně. Stejně jako Svět, který není tak i Medvěd, který nebyl v sobě nese hlubokou myšlenku, která je navzdory roku vzniku komiksů, stále platná.

Moje hodnocení 7/10

vitek666666
15.02.2018 5 z 5

Nádherná filozofie života a ukázka společnosti.

zupri
05.02.2018 5 z 5

Velmi poučná knížka o reálném životě.

MirekMM
05.02.2018 5 z 5

Dobrý příběh, sympatický medvěd a úžasná kresba!

banánovépyré
03.01.2018 5 z 5

Krásné, skvělé a k zamyšlení.
Medvěde, medvěde, ještě žes neuvěřil tomu, že jsi jen hlupák, co se zapomněl oholit...

Sisssi
10.12.2017

Přesně jako ten medvěd si často připadám. Neustále nucená do něčeho, co vlastně vůbec nechci. Jenže na rozdíl od medvěda se nemůžu vrátit ke své přirozenosti a prostě se zahrabat do brlohu a žít si dál svůj medvědí život...

M-arta
09.12.2017 5 z 5

Evergreen (překvapivě starý snad 70 let, přesto stále aktuální) - o tom, jak absurdní a hloupé je, když se vás někdo snaží vtěsnat do něčeho, co nejste.

Černobílé lineární ilustrace s propracovanými podrobnostmi ze všech možných prostředí, kam se jen medvěd za celou dobu příběhu dostal, budou dítě se zálibou v detailech úplně fascinovat a možná bude potřeba ochraňovat knížku i před dotvořením pastelkami (doporučuji dopředu některé protáhnout kopírkou a dát k dispozici jako omalovánky jen kopírované listy, jak jsme to řešili my, když jsme potřebovali knížku chránit)
Příběh a jeho plné vyznění a pochopení bude s věkem určitě jen dozrávat...

Knížka je v měkké paperbackové vazbě (škoda), takže doporučuji pro ohleduplnější malé čtenáře. Dceru úplně pohltila ve 4-5 letech, ale myslím, že je vhodná třeba i jako dárek do knihovničky dospělého knihomila.

J_D
29.08.2017 4 z 5

Tak dlouho mu opakovali, že není medvěd, až tomu málem sám uvěřil. Vtipná jednohubka.

wiix
26.07.2017 5 z 5

Niečo medzi detskou rozprávkou a metaforou pre dospelých o tom, aké je náročné byť sám sebou, ako je ťažké odolávať tlakom a nájsť správnu, vlastnú cestu životom.

Chytuš
01.06.2017 5 z 5

Medvěd, který nebyl... hlupák. A nebyl to ani hloupý medvěd. Zato lidi už v tak příznivém světle vylíčeni nejsou. Půjčeno dětem, ale stejně jako u Vačice, která se nesmála si příběh a krásné ilustrace vychutnají i (nebo hlavně?) dospělí.

Erudite
30.05.2017 4 z 5

Původně zakoupeno pro jednu malou slečnu, která bude brzy slavit narozeniny... ale neodolala jsem a slupla jsem knihu o obědové pauze - jako malinu!
Kniha pro děti, mládež... i dospělé. Najdete v knize tolik, kolik sněhu se rozhodnete odhodit - možná i něco chlupatého, co by se mělo oholit. Něco chlupatého v zimním spánku.

HanKasp
21.04.2017 5 z 5

Příběh o medvědovi, který se uloží k zimnímu spánku a když se na jaře vzbudí, zjistí, že se nachází v komplexu továrny. Lidé jsou na něj zlí a snaží mu vnuknout myšlenku, že medvědem není a že je hloupý.

Kniha mi připomněla publikace Alice Millerové - Dětství je drama, kde popisuje, že neustálé opakování negativní, ale i pozitivní věci např. dítěti může vést k tomu, že tuto informaci přijme za svou. Například, když rodiče budou opakovat svému dítěti, že z něj nic nevyroste, akorát bude lump, tak se jím dítě stane.

Medvědovi také říkali, že není medvědem, až tuto myšlenku přijal za svou. Jak pohádka dopadne?

Krom poutavého a částečně komického příběhu je kniha plná krásných černobílých ilustrací.

LadyKet
30.12.2016 5 z 5

Naprosto úžasné! I když od autora jsem si nejvíce oblíbila knihu "Vačice, která se nesmála". Je ale pravdou, že všechny tři jeho knihy jsou dokonalé a mám ráda jeho styl kresby.

KatnissLavender
22.03.2016 5 z 5

Opět kniha s úžasným zpracováním a hlubokou myšlenkou... Jsou chvíle, kdy jsem opravdu ráda, že mne brácha přivedl ke čtení komiksů...

Sakulnikov
07.02.2016 4 z 5

Kniha povedená, ale jestli jde o knihu pro děti? No budu si muset počkat na verdikt synovce ...

vla.sta
11.03.2015

Fakt povedená kniha, velmi vtipná, recenze http://www.pohadkyprodeti.net/?p=81

Shardlake
17.07.2014 5 z 5

Knížka mého dětství s krásnými ilustracemi. Medvěd nakonec zjistí, že není hlupák, který by se měl oholit a který nosí kožich a zároveň to není ani hloupý medvěd. Prostě je medvěd.

MartinaF
13.05.2014 5 z 5

Kdybych věděla, že jsem medvěd, ale všichni ostatní by mi tvrdili, že medvěd nejsem, asi bych brzy nevěděla, jestli tím medvědem jsem nebo nejsem.

bibi.r
07.05.2014 5 z 5

Opět naprosto úžasné.
Hrozně mě bavilo, jak s každou vyšší úřednickou úrovní rostl počet telefonů, sličných asistentek a odpadkových košů. :D, to byla opravdová perlička.
Příběh byl, ale v pravdě spíše smutný.

TerJac
08.01.2014 5 z 5

Stejně jako i příběh o vačici i tento nakrásně dětsky podává obraz společnosti a jejich nechvalných předsudků. Tashlin je prostě skvělý!