Měděný jezdec

Měděný jezdec https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382921/bmid_medeny-jezdec-UA0-382921.jpg 5 841 248

Taťána a Alexandr série

Rok 1941, Leningrad. Město zašlé slávy, kde velkolepé bulváry a výstavní paláce z dob minulých kontrastují se stísněnými komunálními byty a šedou realitou stalinského Ruska. V Evropě zuří válka, která má brzy osudově zasáhnout i do života Taťány Metanovové. Právě v den, kdy Němci napadnou Rusko, se Taťána poprvé zamiluje a vzápětí pocítí trpkost zakázané lásky, neboť nadporučík Alexandr Bělov je vyvoleným její sestry Dáši. Situaci navíc komplikuje i skutečnost, že jediný člověk, jenž zná Alexandrovu pravou totožnost, je jeho bývalý přítel Dimitrij, který si myslí na Taťánu.A tak se milenci, kteří nedokáží odolat vlastní touze, scházejí tajně, aby neranili Dášiny city a neohrozili Alexandrův život, zatímco válka kolem nich nabírá na obrátkách. Když město sevře německá blokáda, hladomor a nelítostná zima, do vztahu Taťány a Alexandra vstoupí zoufalství a všudypřítomný strach ze smrti...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Euromedia

The Bronze Horseman , 2001

dalfy
26.10.2011 5 z 5

po delší době kniha, která m vzala dech a rozhodně jsem jí zařadila mezi své nejoblíbenější. Nemám slov - doufám,že se dočkáme pokračování v čj.

Shida
28.09.2011 5 z 5

Tuto knihu mi kdysi doporučila moje mladá učitelka dějepisu a moc jí za to děkuju. Byla to jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

Zuzaa
06.09.2011 5 z 5

Krásná knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem. Skvělý, zajímavý a autentický příběh. Ještě dlouho po přečtení na něj musím myslet - a přesně tak to má u dobré knížky být!

Surikata
27.08.2011 4 z 5

Strhující příběh z dob 2.sv. války a blokády Leningradu. Na pozadí historických událostí začíná rašit obrovská láska. Ale podaří se ji přežít v tak šílených podmínkách?
Kniha nejen o lásce, ale také o sesterství, rodině, zoufalství a naději. A hlavně o destruktivnosti války.

Aria85
09.04.2011 5 z 5

Tahle kniha patri jednoznacne k me nejoblibenejsi.. neuveritelny pribeh.. vazne krasna..

monifta
29.03.2011 5 z 5

Tak túto knihu môžem zaradiť jednoznačne medzi moje najobľúbenejšie. Jedna z najlepších (ak nie dokonca najlepšia) kníh aké som kedy čítala. Určite odporúčam prečítať - skvelý príbeh, ktorý je skvele napísaný ! :) Zanechala vo mne množstvo pocitov aj po prečítaní. Škoda,že u nás na SR ju nikde nedostať a nechystá sa ani dotlač, čo je u takéhoto skvelého románu fakt veľká chyba.
Žiadny presladený román to nie je,aj keď lásky je tam dosť :)
Odporúčam všetkými 10-timi...pre mňa skvost medzi knihami ! :)

jitka2006
15.02.2011

Myslím, že je škoda, že není pokračování 2. a 3. dílu. Výborný román.

carita
06.02.2011 5 z 5