Mé lži

Mé lži https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519765/bmid_me-lzi-NSe-519765.jpg 4 147 45

Před pětadvaceti lety se v jeskyních poblíž malého městečka Grotto v Iowě našlo tělo šestnáctileté Eve Knoxové. Objevily ho tam její nejlepší kamarádka Maggie a její sestra Nola. Podezřelých bylo hned několik, včetně Evina přítele Nicka, ale bez dostatečných důkazů byl případ nakonec uložen k ledu. Po více než dvě desetiletí Maggie Evina smrt a ta strašlivá noc pronásledují. Pracuje v Grottu jako policejní detektivka a je v sedmém měsíci těhotenství, když se objeví nový důkaz a případ je znovu otevřen. Jak Maggie vyšetřuje a prozkoumává všechny staré i nové stopy, vyplouvají na povrch tajemství temná jako jeskyně sama, i smutný příběh toho, co se tehdy skutečně odehrálo. Jenomže někdo v městečku ví víc, než je ochotný přiznat, zato je pravděpodobně schopný všeho, jen aby pravda nevyšla najevo.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Vendeta

This is How I Lied , 2020

SimonaP
02.03.2024 3 z 5

Kniha se četla dobře, to ano, ale chování Maggie v sedmém měsíci vymodleného těhotenství riskantní, psycho Nola, které její chování v pohodě prochází x let a nikomu nepřijde divné, atd. Nedotažené, jednoduché, nereálné. Ale celkem zábavné.

boeink
29.01.2024 4 z 5

Dobře napsaná, čtivá kniha, líbila se mi o něco víc než Dívka na kolejích.
Myslela jsem si, že vím, kdo je vrah, ale zase jsem se nechala napálit, policajt by ze mě nebyl :-) Těch adeptů tam bylo víc, jeden divnější než druhý. Jo a Maggie bych teda za kámošku nechtěla.

Janaves
29.11.2023 5 z 5

Pěkný thriller, napínavý, vraha jsem tušila, ale nevadilo, kniha stojí za přečtení.

Gracinka
13.11.2023 4 z 5

Knížka se dobře četla, i když hlavní hrdinka byla dost nesympatická. Děj originální, i když vraha jsem odhalila už na začátku. Jen jsem čekala, jestli se můj tip potvrdí.

Pavlína2019
07.10.2023 5 z 5

Výborné, jsem moc spokojená.

Vždy obdivuji autory, jakou mají fantazii.

Kniha je velice napínavá, dobře napsaná a má zajímavý námět.

Popravdě jsem byla zhruba v půlce knihy, kdy jsem zjistila vraha, tím zjištěním poněkud rozladěná, ale jsem ráda, že se pak vše ještě zase zamotalo a překvapilo.

Rozhodně doporučuji!

KKK
29.08.2023 4 z 5

Tak mě libilo, doporučuji, linky děje jsou zvláštní a děj to udělá zajímavý.

Nuttelka
23.07.2023 3 z 5

(SPOILER) Bylo to takové nijaké a divné.. naprosto souhlasím s komentářem od "lenka7679", skvěle to vystihla. Za mě ještě úplně na hlavu, že je Maggie už v sedmém měsíci těhotenství, navíc po umělém oplodnění a pouští se do dost ošemetných situací.. já vím, že těhotenství není nemoc, ale jsou určité situace, kde to fakt neberu, za mě teda zklamání, ani vrah mě nepřekvapil. Škoda.

Inka8
21.05.2023 4 z 5

Tuto knihu jsem získala v knihovně v akci rande s knížkou naslepo a musím říct, že se mi opravdu líbila. Byla napínavá, dobré bylo prolínání časových linek a do poslední chvíle jsem netušila, kdo mladou Eve zavraždil

SilvieSisinka
19.05.2023 3 z 5

Nebylo to špatně,za mě průměr.

1v8na
04.05.2023 5 z 5

Příběh mě naprosto pohltil. Líbilo se mi a oceňovala jsem, že byl psán z více pohledů - Eve (linka v minulosti), Nola a Maggie (linky v přítomnosti) - mohla jsem tak udělat si obrázek o myšlenkách a fungování i ostatních postav.
Nejvíc mě dostávala Nola - její myšlení, fungování a to, jak se neuměla vypořádat se situací a jak situace řešila po svém.
Líbí se mi, že příběh je nepředvídatelný - snažila jsem se uhodnout, kdo je vrah, ale nepovedlo se mi to.
Nejde o žádný dramatický a složitý thriller - jde o pohodové ubíhající thrillerové čtení.

Peťulka3
12.04.2023 5 z 5

Asi tak čtyřikrát jsem měnila názor,kdo je vrah. Velmi povedené.

Lenka541
12.03.2023 5 z 5

Zajímavý, napínavý a čtivý příběh. Kniha se mi opravdu líbila.

hnilda3
13.02.2023 5 z 5

Skvělé, četlo se opravdu dobře. Pěkná zápletka, zajímavý konec.

lenka7679
12.02.2023 3 z 5

Byť nebyla kniha vysloveně špatně napsaná, musela jsem se do čtení nutit. Nebyla jsem zvědavá, kdo je vrah a příběh byl, ač se autorka snažila, plytký a zajímavé myšlenky odezněly do ztracena. Chyběla mi rafinovanost, rozplétání záhady, zkrátka něco, co dělá z knihy nevšední zážitek. Zde na mě čekal jen průměr. Po Carterovi, Bryndzovi, Marsons, Bakerovi a dalších skvělých autorech je tento příběh jen nedomyšlený a nedotažený k dokonalosti, i když potenciál tam byl cítit. O to větší je ho škoda.

veronika4001
05.01.2023 3 z 5

Chybí mi spletitost, hlubší procítění a prožitky. Větší vysvětlení postav, proč jsou tu a co jsou zač, by neškodilo. Trochu chybí orientace v ději, a větší podrobnost, aby se instalovalo napětí, které by se už jen zvyšovalo, stávalo se propustnějším a směřovalo k odhalení osoby pachatele. Myslím, že to chtělo lépe zaujmout vším - dějem, postavami, atmosférou, vytříbeným jazykem (zde i jazykem z oblasti veterinárního lékařství). Kniha může nějakého čtenáře zaujmout, ale neholduju jízdě ve smyslu klouzání se po povrchu. Prostě si to neužívám a tohle pro mě nemá smysl.

vera4669
27.12.2022 3 z 5

Takový průměrný thriller.. Ničím moc nenadchne ani neurazí.. Čte se dobře, ale hlavní postavy mi nějak nesedly a celý příběh byl nijaký, určitě jsou zajímavější knihy:)

ZuzanaZ83
24.11.2022 4 z 5

Maggie je policistka. Po 25 letech se objeví bota její zavražděné nejlepší kamarádky Eve a Maggie se rozhodne vyřešit, kdo ji zabil...
Za mě dobrý. Žádné velké psycho, ale to jsem nečekala ani nechtěla. Střídání časových rovin i postav mi přišlo moc fajn.

Annkag
20.11.2022 3 z 5

Minulost je někdy nebezpečné probouzet.Někdy je ještě nebezpečnější když minulost probudí tebe a ty tápeš ve světle přítomnosti hladíc si v bříšku nevědomost budoucnosti.

Kami33
19.11.2022 3 z 5

Běžně mi nevadí střídání vypravěčů a také mi nevadí přeskakování v čase. Tady bylo oboje a musím říct, že na mě už to působilo rušivě. Postava Noly byla opravdu až moc psychotická. Hlavní hrdinka si mé sympatie také extra nezískala. Takže ano, bylo to čtivé, ale bylo tam od všeho trochu moc.

Bara52
13.11.2022 3 z 5

Posledni dobou mi pripada, ze jsem asi lehce na vedlejsi knizni planete. Pujcila jsem uz nekolikatou knihu, ktera ma tady hodnoceni pres 80 %, ale ja ji bud v pulce odlozim, nebo jako tato je sice ctiva, ale nijak extra me nevtahne do deje, a konec mi prijde lehce priblbly, jakoby nepromysleny. Zadnou postavu jsem si tady nijak zvlast neoblibila, vsechny mi pripadaly jaksi nedotazene. Ale predchozi kniha byla jeste o dost horsi, proto 4 hvezdy :)

tajemství

2020  82%Dívka na kolejích