Mayday

Mayday https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44255/bmid_mayday-lL9-44255.png 4 469 81

Nejnovější supermoderní nadzvukový letoun Straton – 797 má za sebou již několik úspěšných letů. Na jeho palubě se kromě jiných cestujících nachází i John Berry – sportovní pilot dvoumístných letadel. Let probíhá klidně, ale během několika okamžiků se změní v tragédii. Americká armáda totiž provádí tajný test nové zbraně – rakety Phoenix – C7. Kvůli utajení o něm ví pouze několik lidí, což znamená, že posádka Stratonu nemá o testu ani tušení. Peter Matos, pilot, která má střelu vyzkoušet, si nešťastnou náhodou splete Straton s cvičným cílem. Raketa prorazí trup letadla a způsobí silnou dekompresi. V důsledku podtlaku mají všichni cestující poškozený mozek a jsou stále agresivnější. Jediný, kdo srážku ve zdraví přežije, je John Berry, dvě letušky a dva cestující. John Berry se ujme řízení letadla. Když se Matos dozví, že omylem zasáhl Straton, jeho velitel mu rozkáže, aby letoun sestřelil, protože jinak by se o testu dozvěděly sdělovací prostředky. Matos se stále nemůže rozhodnout, ale když zjistí, že Straton někdo řídí, rozhodne se počkat... Berry se zatím spojí s letištěm, ale to mu úmyslně dává špatné instrukce... Eso: Edice statečnosti a odvahy; svazek 92. 1. vydání.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Naše vojsko

Mayday , 1979

Richie1
26.04.2014 4 z 5

Výborně napsaná kniha, která se čte jedním dechem - poprvé a o tři roky později i napodruhé jsem ji přečetl během dvou dnů. Příběh udržuje čtenáře v permanentním napětí a nedá mu oddychnout, dokud nedočte poslední stránku. Mayday se mi dokonce líbil ještě o trochu více než Haileyho Letiště.

Ladys
18.04.2014 5 z 5

Strhující akční jednohubka. Co jsem očekával, jsem dostal v míře vrchovaté. Ba i víc! Četl jsem třikrát.
A je zvláštní, že i přes nízké hodnocení ji Bear Reader také četl několikrát. Proč, když je tak průměrná??

R.E.M.
03.04.2014 4 z 5

Poutavé rozvrstvení děje. Teď budu trochu prozrazovat... Příběh, který z jednoduchého začátku se pěkně rozvine do několika dějových linií, postavy z různého prostředí, jejichž životy se v určitém momentu dramaticky střetnou. Tragické situace jsou místy až moc zauzlované a většina postav je docela přísně rozdělená na negativní postavy a hrdiny, spoiler -
konec předvídatelný - hollywoodsky šťastný, i když nemůžu říct, že by mě více uspokojil tragický závěr. To zas ne.

Bear Reader
28.12.2013 2 z 5

Já tady trochu naruším řady legie obdivovatelů. Knížku jsem četl několikrát a pokaždé se mi líbila méně a méně. Námět je jistě dobrý a zajímavý, jen mi prostě nesedí to zpracování.

Petr K.
07.10.2013 5 z 5

Paradni kniha. Opravdu velmi napinave a ctive od zacatku az do konce. Je napsana tak,ze se dokazete vzit do te hruzy a naplno vnimat. V podstate jde o 3 pribehy, ktere spolu souviseji. Chvili ctete o letadlu, chvili jste v kuzi elitniho stihace a chvili na zemi. Kazda ta cast mi prisla zajimava a k zamysleni a vciteni se do kuze toho druheho. Rozhodne doporucuji k precteni a myslim, ze 5 * mluvi za vse. PS. Zkusil jsem i film, ale je to bohuzel ztrata casu. Je na nem videt, ze to je beckovej a nizkorozpoctovej film, ktery se s knihou absolutne nemuze rovnat, takze se radsi na nej nedivejte a dejte prednost knize :-)

Ivan F
04.10.2013 4 z 5

Až na záver, ktorý je prvoplánový a vyrátaný na efekt, akoby ho spisovateľ napísal pre hollywoodske fimové štúdiá a čitateľ ho predpokladá už od polovice knihy, je to naozaj kvalitné a napínavé čítanie. Pred letom lietadlom radšej nečítať. :-)

janno69
17.08.2013 5 z 5

Velmi pěkné čtení, napínavé....vřele doporučuji!!!

babča56
23.07.2013 5 z 5

Pěkně poutavě napsané. Knihu jsem přečetla za jednu noc.

bobina58
03.07.2013

Knihu jsem si koupila před dvěma lety,zrovna když jsme Letěli na dovolenou. Když jsem začla číst a uvědomila jsem si,že jsem v letadle,docela mně zamrazilo. Ale musím říct,že jsem se do knihy tak začetla,že mi let uběhl,aniž bych si uvědomila,že jsem v letadle. Kniha opravdu super,napínavá,doslova jsem ji hltala.

fialka voňavá
10.06.2013 4 z 5

(SPOILER) Sledujeme napínavý děj na palubě letadla Straton, jehož trupem proletěla vojenská střela. Řízení se ujal pilot - amatér, který spolu s letuškou a jednou holčičkou překonali tuto strastiplnou cestu a přistáli. Strhující kniha, která se čte jedním dechem.

Peja33
03.05.2013 5 z 5

Asi nejlepší co jsem kdy četl.Na začátku jsem si říkal o čem chce autor tak dlouho psát když zápletka byla od začátku celkem stučně jasná,ale čím víc jsem četl tím víc mě děj pohlcoval.

rm
06.03.2013 5 z 5

TV Film natočený dle románu MayDay se jmenuje Stav nouze z roku 2005. Není tak dobrý jako kniha, ale to se dá asi čekat.

ondreej
04.09.2012 4 z 5

už je to dávno co jsem to četl, ale bylo to docela ok. hrozně mi to připomíná ten film s russelem boeing 747 v ohrožení :)

kivera
05.04.2012 5 z 5

Pamatuju si, jak jsem tuto knížku zoufale sháněla, protože byla všude vyprodaná. Velmi poutavě napsané, přečetla jsem ji na jeden zátah.

Renava
07.02.2012 5 z 5

Kedysi som toto prečítala aspoň 5-6 krát, vtedy to bola z môjho pohľadu "bomba", pri čítaní som nepotrebovala ani jesť, ani spať.. Myslím, že táto kniha bola v svojej dobe natoľko známa, že netreba viac dodávať.

Charula
28.01.2012

kniha je super nadchla mě.Chtěla jsem se opatt jestli by někdo netušil jak se jmenuje film natočený podle této knihy děkuji moc:-)

Jack Bauer
15.01.2012 5 z 5

První kniha tohoto autora kterou jsem četl na vojně ve slovenštině a dlouhou dobu vůbec jedna z nejlepších knih co jsem četl. Doslova jsem hltal každé slovo až do poslední stránky. Neuvěřitelně napínavé a velmi čtivě napsané. Výborná kniha na dlouhé cesty letadlem.

Aaron_Hill
29.06.2011 5 z 5

Velmi zdařilá kniha, do které Thomas H. Block mistrně vtiskl všechny své znalosti a zkušenosti s letectvím. Na první pohled nijak originální klišé se brzy mění ve velmi napínavý thriller. Autor perfektně pracuje s postavami, ať už jsou kladné, či záporné, všechny mají hloubku a dostatek prostoru. Tísnivou atmosféru umocňuje postižení cestujících, které do knihy vnáší originální prvek zombie survival horroru. Od začátku do konce kniha neztrácí na tempu, spíše jej navyšuje a jediným slabým místem tak pro mne byl poněkud trapně melancholický a unavený dovětek hlavních postav na samotném závěru. Knihu doporučuji.

JohnCZ
01.04.2011 4 z 5

Tento typ četby není zrovna můj šálek čaje. Osobně mám radši fantasy nebo nějaké sci-fi. To ale knize nezabránilo, aby mě naplno pohltila. Závěr mi přišel až moc v hollywoodským stylu a vlastně i dost předvídatelný. Posledních pár chvil letu bylo popsáno opravdu dokonale a člověk měl velmi ztísněný pocit. 4*

stm01
24.02.2011 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a asi nejlepší pro mě osobně, protože právě tato mi utkvěla v paměti nejvíce ze všech co jsem od něho četl a to už je pár let na zpátek co jsem jí četl.