Incident v Čechách

Incident v Čechách https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390248/bmid_incident-v-cechach-koH-390248.png 3 57 23

Maxmilián série

1. díl

ZMIZELÉ POSELSTVO JEZUITŮ A JEDEN MUŽ S TEMNOTOU V DUŠI… Píše se rok 1613 a Evropu dělí jen pár let od vypuknutí třicetileté války. V okolí hradu Bělá v zemích Koruny české zmizí poselstvo jezuitů a znepokojený Vatikán pověří agenta Maxmiliána, aby na místě zjistil, co se stalo. Na Maxmiliána a jeho učedníka Bertuccia však čeká případ, který je může stát víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Následují další záhadná zmizení a lidé, s nimiž se během svého pátrání setkají, neříkají – zdá se – celou pravdu. Ať už je to nevyzpytatelný hrabě von Birgen či mladá, tragicky ovdovělá baronka Magdaléna, která skrývá víc než jen milostný vztah se svou služebnou. Maxmilián zjišťuje, že za celým incidentem stojí extrémně nebezpečný člověk, který se svým snažením rozhodl postavit nejen lidem, ale také samotnému Bohu. Sám přitom netuší, že se bude muset vypořádat s vlastním temným tajemstvím, které ukrývá hluboko ve svém nitru…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Incidenten i Böhmen , 2015

mirek2580
11.06.2022 5 z 5

Mne to zaujalo, zajímavý námět, docela se těším co bude Maxmilián Adamín vyšetřovat dále....

Eliwen.Nika
05.04.2022 5 z 5

Za me osobne zajimavy pribeh. Obcas bylo nutne par strane trosku preckat,ale jinak zajimave. Spis detektivka nez roman, ale za me hodne dobre.

Galadwen
03.01.2022 2 z 5

Vůbec mě nenadchlo. Jako thriller dost vleklé, bez napětí a logiky. Kromě názvu a pár zmíněných místních jmen prostředí vůbec neodpovídá českým reáliím začátku 17. století. V komentářích často zmiňovaný a v knize opakovaně používaný termín víkend má nejspíš na svědomí překlad, ale rozhodně to není jediná věc, která do zvoleného historického období nepatří. Největší sek je myslím užívání šlechtických titulů, které se v našem prostředí zavedly až po roce 1627 (baron, hrabě), divné jsou majetkové poměry postav a zvolená křestní jména vesničanů, vesměs nečeská, přímo bijí do očí.

Argony
28.09.2021 3 z 5

Kniha mě zaujala svou obálkou. Příběh dost hloupý. Proč to má v názvu Čechy, netuším, protože je tam jen zmínka o Praze, kam se kdosi vydal a hradech v Bělé. Jinak žádné reálie. Šlechtic = zvrácenej magor. Řekla bych, že pokračování do tisku nepůjde.

Iki1
14.07.2021 4 z 5

Protože je příběh zasazený do doby jednoho roku po smrti Rudolfa II., využil autor mystiky, která tuto dobu provázela. I když prováděné pokusy příliš nepitval do hloubky, vznikl díky tomu akční příběh, který mi obohatil prázdninové večery. I díky dováženým reáliím se jedná o příběh čtivý a napínavý. Těch pár nedotažených detailů lze se ctí přejít.

čef
23.06.2021 4 z 5

Tak už i Čechy mají svůj tajemný hrad. Není v Karpatech, ale jmenuje se Bělá a historku o něm nenapsal Bram Stoker, ale Švéd Thomas Arnfelt. Napětí je tu však také hodně, mrtvol jakbysmet. Autor se asi nechal inspirovat Rudolfem II. a jeho hokus-pokusy. Ještě, že hrdina umí všechno více než dobře, jinak nevím, nevím, jak by to všechno dopadlo. Vím však jistě, že to nuda není!

Eliwen.84
25.05.2020

Je zvláštní číst příběh o Čechách, který napsal cizinec. Příběh je zajímavý. Občas to pro mě bylo lehce nepřehledné, skokovité jiní pasáže jsou až moc roztáhlé. Překladatel odvedl dobrou práci. Dobře se to čte. Do poslední chvíle jsem "nevěděla kdo je vrah". Měla jsem 2 adepti. Závěr - poslední stránka byla šokující. Příběh bych úplně nezatracovala.

petr8467
29.12.2019 odpad!

Naprostý nesouvisly blábol. Zápletka stupidní. Napětí žádné. Autor (nebo možná překladatel) používá slova, která v roce 1613 neexistovala, např. víkend. Třeba to byla na něco parodie, ale i tak to bylo slabé.

engelbert
09.10.2019 1 z 5

Ach jo. Postavy nějak jednají, ale autor se nenamáhá jakkoliv naznačit proč, co je k tomu vede. Postavy se odebírají přemýšlet, ale nevíme o čem. Zraněný hrdina během odpoledne provede v tajnosti exhumaci, ohledání mrtvol, jejich pochování a uvedení místa do původního stavu. No, zřejmě slušný oddíl. Nakonec jsem se bavil spíše odhalováním chyb, než samotným dějem. Třeba, proč by si hrabě bral baronku, aby získal její titul? Už dost divná je existence dvou panství v jedné horské vesnici. Chci tím říct, že autor udělal hodně pro to, aby mě přesvědčil, že neví nic ani o době Rudolfa II. ani o Českém království, ani o stavbě příběhu.

orinka3
20.06.2019 odpad!

Velmi jalová četba. Švédský autor si zřejmě předsevzal napsat knihu á la Dan Brown. Tajemnou, husí kůži nahánějící. Se zaručeným úspěchem na trhu. A tak nám tu tajemství v pravidelných dávkách odkapává z každé stránky. Tajemní jsou tam všichni. Maxmilián, hraběnka Magdalena, vivisektoři v podzemí, mrtvoly v lese... a další. Nic proti, kdyby knížka aspoň za něco stála. A kdyby byly postavy životné a ne papírově toporné s hloupými dialogy. Že si ausgerechnet umínil zasadit příběh do Čech?! Docela mi to vadilo. Mohlo se to odehrát přece kdekoliv, protože s českými reáliemi (až na to dobré pivo) to nic společného nemá. Kdyby radši psal o obléhání Olomouce Švédy, ale to on ne, to by mu dalo moc práce a hloubání v archívech. Tady si mohl vymýšlet jak chtěl a chybu v té slátanině ani udělat nemohl.
A ještě dodávám. Neskutečně mě štvalo, jak Magdaléně v každé kapitole padala lokna přes oko. To vážně posouvalo děj!!

Ramiel
23.05.2019 1 z 5

Děj je zasazen do roku 1613. Je to sice období bohaté na historické události a autor měl spoustu prostoru pro vykreslení reálií té doby. Rudolf a Matyáš Habsburští (vím, Rudolf už byl 2 roky po smrti), Vatikán, jezuitské poselstvo... Anotace vypadá hezky. Ale na tohle všechno zapomeňte. Děj je napsán tak, že si ho můžete zasadit do jakéhokoliv období (tedy mimo pravěk a mimo dobu, kdy byl vynalezen automobil) a jakékoliv země. Jediné, co upomíná na Čechy, je název knihy, protože v knize není popsáno nic, co by mohl čtenář identifikovat jako české. To všechno by až tak nevadilo, pokud by zápletka byla dobrá, ale ona bohužel není.

astra3
16.05.2019 3 z 5

Asi přečtu i další díl. Místy mi to připomínalo červenou knihovnu. Ale četlo se to rychle.

raffi
11.02.2019 3 z 5

Pravdu povediac, je to fakt dosť veľká zlátanina. Aspoň, že sa dá rýchlo prečítať a jediné plus sú tie krásne čierne vsuvky zo zápisov o pokusoch. Takže vizuálne sa knihe nedá nič vytknúť. Možno by to chcelo väčšieho majstra pera, aby príbeh mal hlavu a pätu, napätie neskončilo kdesi uprostred cesty a situácie boli aspoň trochu uveriteľné. Tých nelogických vecí a situácií bolo (bohužiaľ) veľa..

Mystera
15.01.2019 5 z 5

Temný historický thriller, taková chuťovka na pár večerů. Uvidíme, co autor vymyslí dál...

Bobina74
14.01.2019 2 z 5

A já přidávám další faux-pas knihy "život s prošlou zárukou". Že by v 17.stol. už používali slovní spojení prošlá záruka? Téma celkem dobré, ale uchopeno s prošlou zárukou ;-)

hanzmb
11.01.2019 2 z 5

Historický thriller od zahraničního autora umístěný do Čech jsem si nemohl nechat ujít. Bohužel toho thrilleru tam bylo hodně málo - respektive byl hodně naivní. České reálie nula. Nejvíc mne pobavilo jak si v Čechách roku 1613 domlouvali svatbu na víkend. Takže jediné + je to, že kniha má dle katalogu NK 287 stránek.

babicka_amalka
03.01.2019 2 z 5

Tedy - tak hloupou slátaninu jsem už hodně dlouho nečetla! A stálo mě to velké přemáhání knihu vůbec dočíst. Mám ráda kombinaci historie, napětí, dobrodružství - ale tohle byl vysloveně brak a ještě k tomu červená knihovna v tom nejhorším slova smyslu. Holt jsem zase jednou naletěla na anotaci - patrně jsme každý četl úplně jinou knihu ;-) Škoda, mohl to být dobrý příběh, jen to asi chtělo jiného a schopnějšího autora.

lobotak76
14.12.2018 4 z 5

Taková temná thrillerová jednohubka, já mám tohle historický období rád, takže mi to sedlo. Počkám, co s tím autor provede v dalším díle, ale nastartoval dobře.

TeaPeter
05.12.2018 2 z 5

Námět byl bezesporu zajímavý, ale jeho potenciál byl smutně promarněn.

zoubek69
01.12.2018 1 z 5

Za mě velmi dobrá knížka - historická, taková která zaujme. Děkuji .