Maus – Souborné vydání

Maus – Souborné vydání https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140454/bmid_maus-souborne-vydani-Tb0-140454.jpg 5 852 151

Maus série

K 25. výročí prvního vydání slavného komiksu Arta Spiegelmana Maus vychází první souborné vydání obou dvou dílů knihy v jednom vázaném svazku. Maus je děsivým - a současně hodnotně umělecky ztvárněným - zobrazením holocaustu, které oslovilo miliony čtenářů po celém světě. Místo lidí vystupují v příběhu myši a jiná zvířata - odtud název knihy. Maus je jedním z vrcholných děl moderní světové literatury, která se snaží přispět k tomu, aby lidé nezapomněli na to, co znamenal nacismus.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Torst

The Complete Maus , 2003

Mikus1986
22.05.2016 5 z 5

Místy jsem si musel dávat pauzu abych to rozdychal, hodně emotivní záležitost.

hanka0706
17.05.2016 5 z 5

nejlepší komiks ever

Clara del Valle
19.03.2016 5 z 5

Můj první komiks v životě, když nepočítám Rychlé šípy, Barbánka a Čtyřlístek. Skvostné dílo, ta zvířecí charakteristika jednotlivých národností je velmi trefená, prasečí rypáky Poláky velmi vystihují, když dnes už je historiky zmapováno, jak se Poláci chovali k Židům, kteří přežili a vrátili se domů, což je ostatně v komiksu též zmíněno :-(.Při prohlížení a čtení jsem měla husí kůži, dílo má velmi silnou vypovídající hodnotu, popis lidské nenávisti a lhostejnosti je nadčasový a pro dnešní dobu velmi aktuální!

koczanska
04.03.2016 5 z 5

Tak z tohohle komiksu jsem opravdu nadšená. Je to svým způsobem dost blbý říct o komiksu, který vypráví o holocaustu, ale doopravdy klobouk dolů.

Nielada
25.01.2016 5 z 5

Je to opravdu skvělé. Originálně řešené postavy, kdy různé druhy zvířat znázorňují rozličné národnosti, prolínání současností s minulostí, úžasná grafika atd., atd. Příběh byl pro mě zvláštní i tím, že to byl prostě převyprávěný život autorova tatínka a částečně i Arta Spiegelmana. Nepřinesl pro mě rozřešení, upokojení, smíření - naopak, vyvolal spousty otázek, zneklidňoval. V celém příběhu je zjevné, že utrpení holocaustu prostě nevymizelo roku 1945, ale jeho oběti si ho v sobě nesou po celý život. Pro děti to tedy rozhodně není, ale myslím, že nějací zralí "týňáci" na konci ZŠ by si s tím už poradili.

Fikrmen
29.11.2015 5 z 5

Naprosto výborná kniha. Doporučuji i lidem co nemusejí komiksy. Určitě se vám bude líbit.

lucinka5264
16.11.2015 5 z 5

Absolutně úžasná kniha. Pravdivá, neskrývající vůbec nic. Pomohla mi pochopit co se v té době dělo, jak se lidé cítily, jak vše probíhalo. Moc za tuto knihu děkuji jak Artimu tak jeho otci Vladkovi a Anje s její velkou sílou přežít.

lucie.8
29.09.2015 4 z 5

Tato kniha byla jednoznačně velké překvapení. Nejsem fanda do komiksů, ale líbilo se mi ztvárnění národů jako zvířat.

Koumi
11.07.2015 5 z 5

Přestože jsem s alternativním komiksem slušně obeznámený, dostal jsem se k němu relativně pozdě. I proto jsem k Maus přistupoval s určitou skepsí, ale jaké bylo moje překvapení. Příběh se prolíná skrz různé souvislosti a přitom zůstává zřejmý a průzračný. Je ponurý a každá stránka čiší ukrutným smutkem. Tragičnost Spiegelman servíruje bez servítků velice záhy, takže čtenář s postupným propadáním do příběhu nemůže uniknout beznaději, o níž ví, že je neoblomná a neuhne z cesty. Maus je silný příběh, který už nebudu číst znovu, protože je mi z něj úzko… strašlivě úzko na srdci…

immortal-party
24.04.2015 3 z 5

co do komiksového zpracování holocaustu je Maus bez debat (zatím) ojedinělá publikace. co na čtenáře pozitivně působí je osobitost vyprávění skutečného životního příběhu ve vztahu otec-syn. je mi zatěžko o tak choulostivém tématu však říct, že kniha mě nijak zvlášť nenadchla. nad třemi hvězdami z pěti jsem ještě docela váhala. rozhodně doporučuji žákům ZŠ, kteří v dějepise stihnou kapitolu 2. sv. válka a samozřejmě nadšencům do komiksu, ale ti o tom ví.

mazlak
22.03.2015 5 z 5

Skvělé provedení. Comix o holokaustu jsem z počátku dosti podceňoval a místo lidí zvířata bylo opravdu zvláštní. Nakonec však musím uznat, že se mi tato kniha moc líbila.

Rade
23.02.2015 5 z 5

Knížku jsem dostala jako dárek a říkala jsem si, komiks, no to fakt nemusím... Ale pak jsem se nemohla odtrhnout.
Dvě časové a dějové linie mi nejdřív přišly zvláštní a trochu matoucí, ale právě ony nakonec přispěly k tomu, že mě příběh tak moc chytil a že postavy byly tak neuvěřitelně plastické, s několika rozměry.

HančaŠ
17.01.2015 4 z 5

Tahle knížka se mi dostala do rukou jen z toho důvodu, že je to povinná četba k maturitě. Neměla jsem žádná velká očekávání, přece jen povinná četba často není moc čtivá. Tahle knížka mě ale překvapila. Příběh mě chytil za srdce a moc se mi líbil. Provedení už mě zaujalo míň. Čtu celkem hodně, a tak jsem si při čtení komiksu připadala, jako když je mi zase 5.

elle.r
29.11.2014 5 z 5

Komiksové provedení a stylizace národů do zvířecí podoby je prostě vynikající. Navíc tato forma může přimět k přečtení velké množství lidí... a myslím, že tohle rozhodně je kniha, kterou by si mělo přečíst co nejvíce lidí. Už proto, že je to pravda.

Standa Šebek
20.10.2014 4 z 5

Způsob vyprávění ani kresba mě ničím neoslovily (kdyby nešlo o komiks, ale o novelu, nebyl by v tom žádný rozdíl) a asi jsem měl zbytečně velká očekávání. Příběh není nijak výjimečný...ale koneckonců na tom nesejde, protože vyprávění člověka, který prožil holocaus, bude prostě vždy působivé a dojemné.

rottwy
25.07.2014 5 z 5

Prostě úžasné!!! Vážně krásný, dojemný příběh o hrůze holocaustu podaný originální formou komiksu. V příběhu je i krásně vidět vztah mezi otcem a synem, a to že kdo neprošel tou hrůzou, nemůže to nikdy doopravdy chápat. Rozhodně doporučuji!

Pivísek
21.07.2014 5 z 5

Krásné, smutné a bohužel pravdivé... Knihy takového žánru moc nečtu, ale tato mě uchvátila, neboť pro nás laiky a neznalce historie je obsah podaný čtivou formou, navíc komiksovou, takže se začtete, ani nevíte jak. A ještě se člověk něco přiučí. Rozhodně doporučuji i těm, kteří nečtou historii a komiksy - jako já. Stojí za to!

grellenort
25.06.2014

Komentář k vazbě a stylu vydání nemám - to je sběratelsky za 100%, krásná obálka. Abstrakce židů jako myší, nacistů jako koček - vynikající proniknutí k jádru věci a oproštění se od přepatlaných obrázků a kreseb.

sumcicka
08.03.2014 3 z 5

Kniha popisující hrůzy holokaustu - stejná a přitom jiná než všechny ostatní o tomto tématu. Zpracovaná formou komiksu a ukazující, že přežití koncentračního tábora z vás neudělá světce - možná právě naopak... Lidé, kteří přežili pro to pravděpodobně museli udělat i věci, na které nejsou hrdí a zkušenost s koncentračním táborem je změnila navždy. Těžko jim to ale můžeme vyčítat. Autorovi se podařilo téměř nemožné - komiksová forma zpracování, která do detailů vykresluje všechny podrobnosti, mu umožnila zabývat se těmito kontroverzními tématy, aniž by měl čtenář pocit, že autor někoho soudí (jak by tomu podle mě bylo v případě "klasické" knihy).

Marisa
07.03.2014 5 z 5

Opravdu neskutečně smutná kniha. Dojala mě a místy i rozbrečela. Bohužel si jí už nepřečtu, protože by mi bylo strašně úzko. Je mi strašně když vidím, jak se s lidmi zacházelo...
Jinak byla kniha opravdu nádherná :)