Dokonalý sen

Dokonalý sen https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144151/bmid_matched-dokonaly-sen-mto-144151.jpg 4 334 46

Matched série

V dokonalém světě o všem rozhodují správci - za hranicemi společnosti však jejich pravidla neplatí... Kdesi v nejisté budoucnosti pátrá Cassia ve vnějších provinciích po Kyovi, jehož sem Společnost odvedla spolu s dalšími nepřizpůsobivými na jistou smrt. Když zjišťuje, že se Kyeovi podařilo uprchnout do velkolepých, ale divokých a nebezpečných kaňonů, neváhá i ona sama riskovat život – po vysilujícím utěku z pracovního tábora se vydává po Kyových stopách do Příčného řezu, tajemného místa, v němž prý lze nalézt poslední záblesky svobodného života a možná i Vzpoury, k níž se Cassia touží přidat. Jenomže přeje si to samé i Ky, jenž toho o sobě zamlčuje mnohem víc, než se původně Cassie zdálo? A jaké tajemství skrývá Xander?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Crossed , 2011

Pav.Hope
30.06.2013 4 z 5

Uz ted se tesim na posledni dil a nemohu se ho dockat, snad vyjde dle predpovedi zacatkem srpna. Konec knihy, kdy se dostanou ke vzpoure a prochazi vlastne stejnym procesem jako ve spolecnosti...hodnocenim a pridelením funkci?? Ano mohla si vybrat spolecnost nebo vzpoura...ovšem v konečné podobe druheho dílu mi to prijde uplne to same. Zhodnotili profil a rekli ji co ma jit delat...Tak uvidime jak to dopadne. Libi se mi, ze kniha je schopna strhnout me do deje..

Anne Leyyd
25.05.2013 3 z 5

Na pokračování série Matched jsem se po dočtení 1. dílu vážně těšila, musím však říct, že jsem byla VELMI VELMI VELMI zklamaná.

Děj celé knihy se tak nějak... táááhnul. Ano, akce tam sice byla, jenže spíše krátká a popsaná tak zvláštně, až to ve mě vyvolávalo pocit, jakoby to hrdinové neprožívali, ale spíše sami POPISOVALI, což se mi snad u žádné knihy ještě nestalo.

Co se však autorce povedlo naprosto bravurně, tak ve mně evokovat pocit deprese. Po celou dobu četby jsem měla nějak podivně sevřenou hruď jako bych se nemohla řádně nadechnout, což mi na dojmu z knihy tedy vůbec nepřidalo.

Pár vět mě skutečně zaujalo a vypsala jsem si je, nicméně to je tak všechno :-(

Jak už jsem psala u předchozího dílu, tak tato série měla našlápnuto velmi dobře, nicméně tímto dílem si můj zájem zcela zpečetila, protože akce pramálo, zvláštní styl vyprávění, postavy jako by byly po většinu dobu ve stavu mimózním a celkově... nic moc. Škoda.

Týny
27.04.2013 5 z 5

Zajímavá kniha. Lepší než předchozí díl - tento je akčnější, konečně se tam něco děje :)Hodně tajemství a nečekaných rozhodnutí. Těším se na závěrečný díl.

muchomurka
11.04.2013 4 z 5

Tenhle díl se mi líbil víc než předchozí. Atmosféra byla napínavá, mám ráda témata opuštěných měst a to, když v nich někdo pátrá. I když je mi jasné, že tohle nebylo to hlavní. Konec mě trochu zklamal, ale dalo se čekat, že to skončí otevřeně, když má být ještě jeden díl. Jsem zvědavá, jak to dopadne.

Monisek.B
18.02.2013 3 z 5

Po přečtení druhého dílu této trilogie mám rozpačité pocity. Vůbec nevím, co si o pokračování myslet.Vlastně se mi to i docela líbilo a Cassie jsem celou dobu fandila, ale musím říct, že ani jí, ani Kyovi jsem jejich vzájemnou lásku moc nevěřila. Příběh mi přijde takový nedotažený nebo nedomyšlený, takový ucamraný... Co se mi naopak na knize líbilo je to, že autorka nám tento příběh ukazuje z pohledu obou zamilovaných a připomnělo mi to tak dokonalost v podobě "Pod nekonečnou oblohou".Konec mě zaujal a na další díl se těším, ať už to dopadne, jak to dopadne :)

ciniminisek
15.02.2013 3 z 5

Nemohu říct jestli je tento díl lepší než předchozí. Přijde mi to stejné. Řekla bych, že je to díl spíš udržovací a doufám, že v posledním díle se dočkáme konečně nějaké té akce. Dávám o hvězdičku navíc než jsem měla v plánu, díky nádherné obálce. Viděla jsem už všechny ze série a všechny jsou velmi povedené. Další důvod je ten, že kniha mě stále nutí přemýšlet. Nejen o příběhu který se odehrává, ale i o svém životě, o své minulosti, budoucnosti. Do spisovatelky, do obálky ani do toho žánru bych neřekla, že kniha bude tak přemýšlivá. Určitě to dle mého není oddychovka. Jediné co mě velmi mrzelo v celém příběhu, bylo to, jakou volbu Cassie ke konci knihy udělala. To co jí bylo celý život odepíráno, bráno jako nemoc, vymění za něco o čem nemá ani tušení. Kdo přečetl, pochopí. Jsem velmi zvědavá na závěrečný díl.

antiutopie, dystopie, kakotopie

Ally Condie