Dokonalý sen

Dokonalý sen https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144151/bmid_matched-dokonaly-sen-mto-144151.jpg 4 334 46

Matched série

V dokonalém světě o všem rozhodují správci - za hranicemi společnosti však jejich pravidla neplatí... Kdesi v nejisté budoucnosti pátrá Cassia ve vnějších provinciích po Kyovi, jehož sem Společnost odvedla spolu s dalšími nepřizpůsobivými na jistou smrt. Když zjišťuje, že se Kyeovi podařilo uprchnout do velkolepých, ale divokých a nebezpečných kaňonů, neváhá i ona sama riskovat život – po vysilujícím utěku z pracovního tábora se vydává po Kyových stopách do Příčného řezu, tajemného místa, v němž prý lze nalézt poslední záblesky svobodného života a možná i Vzpoury, k níž se Cassia touží přidat. Jenomže přeje si to samé i Ky, jenž toho o sobě zamlčuje mnohem víc, než se původně Cassie zdálo? A jaké tajemství skrývá Xander?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Crossed , 2011

ivzu77
15.07.2015 4 z 5

Druhá série trilogie se mi opět četla velice dobře i mne příběh zaujal a hned se pouštím do pokračování. Pro toho, kdo má rád dystopické příběhy lidské společnosti a našel se třeba v Hunger Games a Divergenci si myslím, že je to další poutavé čtení. Tento díl byl více dobrodružný, protože se odehrával v pustině mimo Společnost. Ráda doporučuji.

Samira
23.05.2015 4 z 5

První díl byl v mých očích vyjimečný a doslova jsem jím žila několik dní. Druhý díl se mi moc líbil, ale ubíral se trošku jiným směrem, než jsem doufala, i když byl výborně zpracován. Syrovost, válka s nepřítelem bez tváře, beznaděj, zajímavé nečitelné postavy a překrásné povznášející básně. Ty však nestačily, aby na mě při čtení nepadla depka. Knize vytýkám, také drobné nesrovnalosti. Ačkoli konec nedopadl podle mých představ, věřím, že ději hodně pomůže v díle příštím, na který se moc těším!

Viky.Tejralova
08.04.2015 4 z 5

Knížka byla fajn, ale občas se mi zdála trošku zdlouhavá. Knížka byla zakončená tak, že se rovnou musím vrhnout na další díl!! :-)

kejty91
07.04.2015 4 z 5

Velmi hezká kniha. Líbila se mi jako ta první a nemůžu se dočkat té třetí.

Klaris 99
27.02.2015 2 z 5

Hrůza, hrůza, hrůza. Jak jsem byla nadšená, že jsem konečně našla nějakou slušnou dystopii, tak jsem se radovala zbytečně. Tenhle díl byl naprosto o ničem, bylo to skoro utrpení to číst, ale nejsem ten typ, který něco začne číst a nedočte i když mě to pokoušelo.
Dočetla jsem, ale jen pro Kyův úsměv . Jediné co je na této knize krásné je obálka.

mijala
26.02.2015 4 z 5

knížka se čte moc dobře a i rychle. i když příběh není akční a ani tolik napínavý, tak mě hodně zaujal. pořád mi ale chybí něco k tomu, abych dala plný počet hvězd, tak doufám, že ve třetím díle se už dočkám.

lenka608
01.02.2015 4 z 5

Oproti prvnímu dílu lehké zklamání. Hledání Kye se mi zdálo nekonečné a i když byl konečně nalezen, stejně spolu nezůstali. Vzpoura ve mě vyvolala pocit, že je "stejná" jako společnost. Taktéž přikazuje, má hodně podobných pravidel.
Nicméně faktem zůstává, že tato kniha je moc hezká, lehce čtivá, i když podruhé už bych ji asi nečetla narozdíl od prvního dílu. 4* za napínavost a zápletky

TheB
13.01.2015 4 z 5

Druhý díl má nižší hodnocení než ten první, proto jsem se bála, že se mi tolik nebude líbit. Ale překvapivě, líbil se mi možná ještě víc než ten první.
Chápu, proč má nižší hodnocení než první díl. První díl je totiž úplně o něčem jinym. Druhej díl se proto může zdát někomu nudnej, ale mně se tohle putování a přežívání prostě líbí :)
Střídání pohledů se mi docela líbilo, knihu to oživilo, ale stejně jsem se vždycky těšila, až zas dojdu ke Cassie.

No, jestli se vám druhej díl bude líbit záleží dost na tom, co vlastně rádi čtete. Druhej díl není jinej jenom prostředím, ale Cassie se dost změnila a dospěla. A přijde mi, že s Cassie tak nějak dospěla i celá knížka.

2368
03.01.2015 2 z 5

Nuda...je to bohužel ještě horší než první díl.Takhle dlouho jsem neměla rozečtenou snad žádnou knihu. Dočetla jsem jí jen proto, že mám i poslední díl a posledních pár kapitol se tempo opět zvedlo. Oceňuji podrobný popis okolí a postav,ale myslím si, že v budoucnu už asi díla od autora vynechám. Taky si přizám, že dost nechápu proč je poslední dobou v oblibě střídavý pohled obou hlavních postav. Mě osobně to vadí a doufám, že od toho autoři opět upustí ( alespoň většina ).

Wendysek
09.11.2014 5 z 5

Apokalypsa se nám skvěle rozjíždí...

Kat9
02.08.2014 4 z 5

Napřed jsem se dlouho nemohla začíst a viděla jsem to tak na dvě,tři hvězdičky,stějně jsem to měla i u prvního dílu.Pak jsem se už ale tak nějak začetla a...nebylo to vůbec špatně.Když téhle knížce dáte šanci,nebudete litovat.

Lorrainee
25.06.2014 3 z 5

Líbí se mi rozdělení světa a celé to kolem strážců a stovky, ale holt je to pro mladší no...

uarda
21.02.2014 4 z 5

Druhý díl byl trochu slabší než první, přesto v něm nechybělo naprosto nic. Líbilo se mi i střídání vyprávění a pohledů na věc Cassie a Ky.... Vřele doporučuji :-)

Brambram
12.02.2014 2 z 5

Uff, konečně dočteno, už se mi nějakou dobu nestalo, aby se knížka tak strašně táhla. To co mě jakž takž zaujalo u jedničky jsem velmi těžce hledala u dvojky. Dala jsem to, hurá,ale nevím, nevím, jestli půjdu i do třetího dílu.

Terry.89
08.01.2014 3 z 5

Cosi záhadného, co mě tolik chytilo v první díle, se v tomto drůhém kamsi vytratilo. V prvních pár kapitolách jsem se dokonce trochu i nudila. Druhý díl mě tedy nenadchl jako ten první ani náhodou. Byly tam pasáže, které byly v celku napínavé, ale nebylo to nic tak světoborného. Kniha mi přijde krapet předvídatelná a všechny cíle jejích postav velmi snadno dosažitelné. Mimo to jsem měla maličko problém s přeskakováním v kapitolách mezi Kayem a Cassiou, kapitoly jsou sice jasně značené, ale když už jsem se více začetla, tak najednou bum a byl tu zas tendruhý, tak mě to malinko mátlo. Jsem zvědavá na závěrečný díl, jak to bude s jeho "kvalitou"

vaili
17.12.2013 4 z 5

Tento díl mi přišel ještě lepší než první líbí se mi střídaní vyprávění Cassie a Ky..

RosMeggie
29.11.2013 4 z 5

Khiha druhá byla podstatně nudnější, četla jsem ji asi dva týdny a to je na mě moc... Konec byl předvídatelný (aspoň pro mě)... Zato se mi moc líbíly básničky, které spisovatelka do celé série zakomponovala... :)

jana89
25.11.2013 4 z 5

Druhý díl série byl podle mne poněkud slabší, ale i přes to se četl velmi dobře... mě tento díl především navnadil na díl následující... těším se až si příště přečtu něco o vzpouře v akci...

Lucka.79
26.10.2013 4 z 5

Po prvním díle mi tenhle přišel trošku slabší, ale i tak se kniha dobře čte

Mufka
23.07.2013 5 z 5

Super pokračování, už teď se těším na avizovaný třetí díl - sem zvědavá, jak to všechno dopadne... nebo jestli se dočkáme i čtvrtého dílu? Motivů na pokračování by se v takové knize našlo spoustu.

antiutopie, dystopie, kakotopie

Ally Condie