Dokonalý pár

Dokonalý pár https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117810/bmid_matched-dokonaly-par-nu0-117810.jpg 4 605 110

Matched série

Cassie vždy věřila, že podřídit se těmto rozhodnutím je jen malou daní za dokonalý život. Když jí tedy Společnost vybere jako životního partnera jejího nejlepšího kamaráda Xandera, nepochybuje o tom, že je to ten pravý… dokud se na displeji s jeho portrétem nakrátko nemihne tvář někoho úplně jiného. Cassie musí najednou řešit obrovské dilema – volit mezi Xanderem a Kyem, jediným životem, jaký kdy poznala a dovedla si představit, a cestou, po níž se dosud nikdo nevydal. Musí volit mezi dokonalostí a citem, který možná dokonalý není, zato je však upřímný.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Matched , 2010

Kelíns
28.12.2012 5 z 5

Tahle kniha se mi opravdu moc líbila. Vzhled, tedy obálka je krásná, ale vnitřek knihy. Ten je opravdu dech beroucí. Opravdu se těším na další díly. :-)

muchomurka
15.12.2012 4 z 5

Nápad knihy se mi líbil, i když mě moc mrzelo, že si musela vybrat mezi svými dvěma láskami. Občas mi popisování toho, co hlavní hrdinka cítí, přišlo zdlouhavé, děj se nikam neposouval. Ale celkově se mi kniha moc líbila a jsem zvědavá na pokračování.

zdenulii
17.11.2012 5 z 5

Miluju dystopie. Tato kniha není jako Hunger games nebo Divergence. Je jiná, je to dystopie o lásce a to se mi na ni moc líbí. Je krásně psaná a už se moc těším na pokračování

Mufka
16.09.2012 5 z 5

Jako i jiné, hodně mě zaujal její obal, název Dokonalý pár ve mě vyvolal úsměv ve chvíli, kdy sem zjistila, že to je určitý druh fantasy.. :-) Přesto, že sem ji začala číst o pauzách mezi jednotlivými činnostmi, z pátku na sobotu jsem větší polovinu přečetla na jeden zátah v noci, v koupelně na návštěvě (abych nikoho nerušila světle). Prostě jsem se nemohla odtrhnout. Určitě budu čekat na pokračování a jsem zvědavá, jestli bude stejně zajímavé a kam se příběh posune.

ciniminisek
02.09.2012 3 z 5

Nevím kde začít.Obálka je překrásná,dlouho se mi taková nelíbila.Musím se přiznat,že jsem od toho čekala víc.Příběh byl trochu táhlý ,místy nerozluštitelný,ale bavit mě nepřestala v ani jedné stránce.Čekala jsem jak se Cassie bude vyvíjet dál.Zda pochopí,to co mě štvalo už od začátku a kvůli tomu,jsem chtěla knihu i položit ,přestat číst,"život" nalinkovaný od někoho jiného,život padlý na hlavu.Rozčilovalo mě to,nejen jaký život musejí žít a jaký život jim "správci" nastolili,hlavně to,že si to nechají líbit.Smrt která tam byla uváděna,mě tak rozčílila až rozbrečela.Lidé hrající si na bohy.Pevně doufám,že u knihy pouze zůstane a nic podobného naše potomky v budoucnu nečeká.Znovu k samotné knize,líbila se mi,další díl si určitě přečtu,zanechala ve mě toho hodně,ale ne přesně to,co potřebuji k tomu,abych si jí přečetla zas.

Monisek.B
24.07.2012 4 z 5

Nemůžu si pomoct, ale mně se kniha opravdu líbila. Přečetla jsem ji na dva zátahy rozdělené spánkem, prostě jsem ji nemohla odložit na delší dobu než je jídlo. Někdo může namítat, že je příběh nudný, že není moc akční nebo že se tam toho moc neděje. Každý takovýto recenzent by měl nejspíš pravdu... Příběh sedmnáctileté Cassie se opravdu rozvláčně vleče, ale je natolik zajímavý, že vás pohltí a vy si ani jeho délku neuvědomíte. Mladé Cassie jsem fandila, úplně jsem to s ní celé prožívala, povzbuzovala jsem ji v dalším a dalším vzdoru proti této Společnosti a doufala v její lepší zítřky. Kniha končí krásně otevřeně, nutí nás nérvózně očekávat další díl. A ten si rozhodně také pořídím! :-)

Kateriska
18.07.2012 3 z 5

Po přečtení Hunger Games a Divergence, jsem se rozhodla, že si přečtu i toto. Anotace mě zaujala, obálka také, tak proč po knize nesáhnout. Zpracování tématu mě ale místy nudilo a tak jsem se obtížně prokousávala až k samému konci dílu. Pro mě to byla slabší kniha, nic moc náročného, příběh jehož zpracování balancuje přesně na rozhraní dobrého příběhu z budoucnosti, kdy hlavní hrdinka vyvolává revoluci jako jsou Hunger Games a plytkého dívčího románu. Další díl si pravděpodobně přečtu, protože se má ještě příběh jak rozvíjet, ale i tak bych tohle doporučila radši dívkám co nemají za sebou Hunger Games. Uvidíte, že je to jen malá náhražka báječné trilogie.

alfa
17.07.2012 4 z 5

Přípěh se rozjížděl opravdu pomalu, ale bylo to dobře napsané, nenudila jsem se. Cassia krok za krokem začínala uvažovat samostatně a nalézala chyby ve společnosti, která jí předtím připadala tak dokonalá, konečně si dovolila o něčem pochybovat. Mohlo tam být trochu víc akce než jen to něco na konci, každopádně si Ally Condie vytvořila dobrou půdu pro akční druhý díl, určitě si ho někdy přečtu.

mynonka
08.07.2012 3 z 5

Souhlasím s bend-ik, že ze začátku se příběh a postavy zdají plytké, ale postupem času oboje dostává ostré a pevné obrysy. Cassie začíná mít vlastní rozum a Ky se začíná otevírat jako kniha. Dlouhoočekavané akce se nám dostane až těsně před koncem a je to škoda...začátek je velmi rozvleklý s těžkopádnými popisy pocitů Cassie, mohl by být mnohem dynamičtější. Věřím ale, že v dalších dílech se nám konečně dostane toužených zvratů:).
( Pozn.: Když jsem děj nastínila mýmu tátovi, řekl, že to zavání Kafkou...Kafku jsem neměla nikdy odvahu číst, takže netuším, do jaké míry je to pravda, ale někomu dalšímu to třeba smysl dá:) )

bend-ik
14.03.2012 3 z 5

K siahnutiu po tejto knižke ma viedli tri veci: kráásna obálka (milujem zelenú), fakt, že milujem utopistické veci a viera, že pôjde o čosi rovnako dobré ako Hry o život. Hmm.. obálka krásnou ostala, náčrt utópie tam bol (prehĺtanie tabletiek je už ale prežitok), no na Hry o život, ktoré mali tú silu a schopnosť chytiť aj ľudí starších a, dovolím si tvrdiť, náročnejších ako sú odchovanci Twilightu či Upírskych denníkov, sa nechytajú. Inak je toto dielko slabučké, vykreslenie postáv plytké, vzťahy neveriteľné a motivácia ich činov preexponovaná. Celkový dojem z prečítania knižky vystihuje fakt, že ma takmer vôbec nezaujíma, čo autorka "pripravila" do ďalších knižiek a otázka - o čom tu chce niekto natočiť film?

antiutopie, dystopie, kakotopie

Ally Condie