Zjevení

Zjevení https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48276/bmid_zjeveni-X1x-48276.jpg 4 200 35

Mass Effect série

Na samé hranici kolonizovaného vesmíru zkoumá poručík David Anderson trosky tajné výzkumné stanice, kterou napadli neznámí žoldáci. Doutnající ruiny jsou posety těly a ve vzduchu se vznáší nezodpovězené otázky. Kdo najal žoldáky a z jakého důvodu? A kde je Kahlee Sandersová, mladá vědkyně, která záhadně ze základny zmizela těsně před tím, než byli její kolegové vyvražděni?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fantom Print

Revelation , 2007

RickyRicardo
25.09.2016 4 z 5

Moje první reakce byla asi taková "KDE JE KURŇA SHEPARD!!! JÁ CHCI SHEPARDA!!!" Ale i přes absenci Sheparda se mi kniha hrozně líbila.
Zjevení můžu doporučit všem fandům hry, ostatní co hru nehráli budou mít v knize dost hokej.
Mass Effect je moje srdcovka tak doufám že se někdy Sheparda dočkám.

mitko
01.09.2016 4 z 5

Hru poznám, ale nikdy som ju nehral a preto ma svet Mass Effectu prekvapil. Objav technológie proteánov a jej pochopenie katapultovalo ľudstvo technologicky dopredu, až do iných galaxii kde sa stali súčasťou komunity iných rás. Svet je to naozaj pestrý a knižka nás s univerzom zoznamuje len základne a viacej sa sústreďuje len na misiu Andersona. Bolo to celé zábavne, bez hluchých miest, tempo vyrovnané s trocha jednoduchším príbehom, kde našťastie autor romantiku moc nezakomponoval. Chytilo ma to rýchlo a prečítané to bolo za chvíľku, ale nič hlbšie mi to nedalo, preto "len" 4*. (ale navnadilo na hru)

Polinius
29.07.2016 4 z 5

Knihy na motivy něčeho jiného (film, seriál, hra, ...) nejsou obecně dobré.
Netvrdím, že tohle je událost roku, ale kniha se příjemně čte a i já jako nehráč hry jsem se nakonec přiměřeně orientoval. V knize najdete všechna klišé, které ke space opeře patří, ale všechno je tak trochu pokrouceno - velká láska se nekoná, dobro nevítězí, ...
Sice má kniha otevřený konec ale i tak má dostatečně silné rozuzlení na to, abych nebyl smutný, že tohle je jen nějaký prolog a všechno bude až v příští knize.

Čelo
24.07.2016 5 z 5

Knihu jsem si přečetl jen ze zvědavosti, jelikož už mám za sebou autorovy SW knihy jako jsou Revan a Darth Bane: Cesta zkázy. Musím uznat, že i tento příběh ze světa Mass Effect mě velice potěšil a nadchl. Tato kniha se čte s nesmírnou lehkostí a tužbou nad dalším slovem. Hru jsem nikdy nehrál, ale tento svět se mi hodně líbí a jsem v maximálním očekávání co přinesou za příběhy další knihy.

YuuMitsuko
06.07.2016 2 z 5

Neznalec světa Mass Effectu z her by si jistě knížku užil plnými doušky, je v ní všechno, co by měla obsahovat. Bohužel jsem vášnivý hráč Mass Effectu a tudíž mám přečtené i kodexy a informace a kolikrát mi informace z knížky neseděly ke hře. A upřímně, věřím spíš hře, s ní jsem strávila víc času. To, že jsem krátce po začátku musela začít hledat, co všechno nesouhlasí mi čtení rozhodně nezpříjemnilo. Bohužel pouze 2 hvězdičky.

Highlander
05.07.2016 5 z 5

Já jsem naprosto spokojen. :)
Sice je už asi trapné, jak všemu dávám 5 hvězdiček, ale holt mě to nijak nezklamalo a bavilo mě to.
Musím přiznat, že herní předlohu vůbec neznám - jen vím, že nějaká hra Mass Effect existuje - ale vůbec mi to nevadí, kniha měla dobrý děj, napětí, akci... a to nejdůležitější - neztrácel jsem se v milionu ras, planet, technologií, atd... což je vždy velký plus. :)
Rozhodně jdu do dalších dílů.

witko
03.07.2016 4 z 5

Poměrně čtivý a chytlavý, ale krátký. Snad další díly mne více uvrhnou do světa Mass Effectu.

lyriq
26.02.2016 5 z 5

Super oddechovka, pro fanoušky povinnost.

lenka1986
26.02.2016

je to fakt dobra kniha. clovek sice hned na prvy krat nepochopi ako funguje ten masovy efekt pre pohon ale autor vynikajuco sklbil sci-fi s fantasty a tym je vysledok prave tento mass effekt. mozem len povedat ze pri ostatnych knihach som pri citani prepokladala co bude nasledovat ale tu som citala doslova kazdu stranku v neistote a v akomsi carovnom nevedomi co ma caka dalej. hlavne ma ocarila postava dievca gillian andersonova ktora aj napriek tomu ze je mierne mentalne zaostala ma urcite schopnosti ktore dokaze pouzivat v spravny cas na spravnom mieste

pejty
06.01.2016 3 z 5

Pro mě jako pro fanouška série to je skoro povinná četba, která mě bohužel moc nezaujala. Sice se zde dozvíme příběh tehdy ještě poručíka Andersona, na který hra pouze několikrát poukázala, ale bohužel pro mě tento příběh nebyl podaný dostatečně kvalitní formou. Pro hráče povinnost pro ostatní brak.

Shepardko
27.09.2015 4 z 5

Jako fanoušek série musím uznat,že je to pěkné vykreslení minulosti mé oblíbené postavy.Protože když se to člověk nedozvěděl ve hře,tak alespoň v knížce.

Raymond
07.06.2015 5 z 5

Děj determinovaný plytkostí? V žádném případě.

Za negativum knihy nepovažuji ani přílišné odchýlení se od ve hře nastoleného trendu epikou prostoupeného příběhu. Kniha především doplňuje již prezentovaný děj, nesnaží se nastolovat a rozvíjet paralelní příběhové větve. Tento kanonický přístup, tj. doplňování skládanky příběhu, mně osobně velmi vyhovuje.

Herní trilogie byla, zdá se, prezentována jako jednolitý celek a tato kniha tuto premisu de facto potvrzuje. Bez okolků a zadních vrátek opatrnosti (což je vlastnost typická mnohým jiným adaptacím) jsou zde prezentovány, osvětlovány a rozvíjeny ve hře a jejím kodexu pouze zběžně ilustrované svět Mass Effectu determinující skutečnosti. Historická adaptace proteánské technologie, úskalí počáteční koexistence Aliance s ostatními rasami galaxie, charakterová dekompozice Sarena Arteriuse a Davida Andersona a osvětlení jejich společné historie.

Věci ve hře pouze tušené zde dostávají konkrétní rozměr a obrys. Kniha se tomu nevyhýbá, což je její hlavní předností, což je důvodem, proč ji číst, což je důvodem, proč je nutno ji číst.

Čtenářova počáteční investice ve smyslu seznámení se s reáliemi na pozadí knihy je vyžadována a má nepřekvapivě pozitivní dopad na její akceptaci a hodnocení.

t_gon
20.07.2014 3 z 5

Zjevení není vyloženě špatné, jak by se mohlo z komentářů zdát a jako prvotina v písemné formě slouží jako doplněk k univerzu Mass Effect víc než dobře. Více méně se jedná o prequel k prvnímu dílu herní trilogie Mass Effect, jež vysvětluje historické pozadí některých postav z uvedené hry.
Pro nehráče by se teoreticky mohlo jednat o příjemný vstup do tohoto vesmíru, i když v porovnání s knihami založenými na jiných herních značkách by tento kousek nevyšel s příliš vysokým hodnocením. Každopádně se jedná klasicky o příjemné zpestření na dva večery, jež nedotčené buď vtáhne, nebo kompletně odradí od skvělého „živého“ vesmíru značky ME.
Poslední strany knihy jsou velmi příjemným propojením papíru s digitálním světem na monitorech (:

Ben Nevis
25.10.2012 2 z 5

Obyčejná akční rychlokvaška, která vznikla kvůli komerčnímu úspěchu hry. Dá se zařadit do přehršele knížek podle filmů, seriálů a her. A přitom vesmír Mass Effectu by si zasloužil doopravdického umělce a ne spisovatele, který píše pro peníze.

JohnCZ
14.02.2012 3 z 5

Strašně rád bych této knize dal víc. Herní předlohu zbožňuju a ač kniha je napsaná velice čtivě a měl jsem chuť neustále pokračovat, obsahově je to bída. Čekal jsem více planet, větší epičnost, více napětí. Ne, je to jen takové doplnění příběhu jedničky a tématu "jak to vlastně bylo s Andersonem a Sarenem". Pro fanoušky hry povinnost, pro ostatní řekl bych celkem tuctová kniha.

herní adaptace

Drew Karpyshyn