Máš mě v krvi

Máš mě v krvi https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383471/bmid_mas-me-v-krvi-bD7-383471.png 4 241 88

Jak tenká je hranice mezi nadějí a šílenstvím? Když k psycholožce Stelle Widstrandové začne na terapie chodit mladinká Isabelle Karlssonová, Stella je naprosto přesvědčená, že se jedná o její ztracenou dceru Alenku. Všichni v jejím okolí se ovšem domnívají, že se před více než dvaceti lety utopila na rodinné dovolené. Její tělo však nebylo nikdy nalezeno, pročež Stella celý život věřila, že se její dcera ten osudný den neutopila a je stále naživu. Mohla by Isabelle Karlssonová skutečně být Stellina nezvěstná dcerka? Stella o tom začíná být skálopevně přesvědčená, její okolí si však myslí, že blouzní. Co všechno je Stella ochotná riskovat, aby zjistila skutečnou identitu záhadné pacientky? Svou kariéru? Své manželství? Svou rodinu? Svůj vlastní zdravý rozum? Svůj život? Máš mě v krvi je příběh tří žen. Jedna věří, že nalezla svou ztracenou dceru, další se bojí, že přijde o své děťátko, a třetí se pokouší sžít se svou nově nalezenou svobodou. Tři příběhy. Tři pravdy. Tři ženy. Jeden propletený thriller.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Säg att du är min , 2017

romanecka9881
27.01.2021 4 z 5

Hodně napínavé, místy zdlouhavé...

kachnat
17.01.2021 5 z 5

Naprosto úžasně napsaná kniha. Přečetla jsme ji jedním dechem, dokud mi držely oči otevřené, knihu jsme neodložila. Příběh, který se může skutečně stát... Vtáhne Vás to do děje, přemýšlíte, kdo z nich je psychicky nemocný a kdo má pravdu.....

Ophelie
16.01.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, děj nabírá spád spíše až v polovině a poslední třetinu jsem doslova hltala. Vyprávění obohacuje pohled tří postav - Stelly, Isabelle a Kerstin. Nejdříve čtenář netuší, kdo z nich je blázen, ale ke konci vše vyplave na povrch. Knihu lze určitě doporučit.

Klenotka
04.01.2021 4 z 5

Jsem ráda, že jsem tuhle knihu začala číst během volna, protože posledních asi 200 stran jsem dočítala do tří do rána. Opravdu skvěle napsané, byť tedy hlavní otázka je zodpovězena překvapivě už někde ve 3/4 knihy. Základ je psychologie postav, a opravdu mi nebylo příjemně. Nikdy jsem dítě neměla, ani o něj nepřišla, ale popis Stelly a její ztráty mi nebyl rozhodně příjemný. Rozjíždělo se to tedy pomaleji, až jsem si říkala, že jsem se nechala zase jednou ukecat hodnoceními, ale pak se to rozjelo. A hlavně když do příběhu vstoupila Kerstin, a její myšlenkové pochody, tak jsem chtěla prostě vědět víc. Jen trochu zamrzí uspěchanější konec, respektive jeho rychlé useknutí, ale to je možná i tím, že je to autorčina prvotina. Rozhodně si budu hlídat její další knihy.

mona.benny
18.12.2020 4 z 5

Četla se dobře, určitě bych doporučila dal. Líbilo se mi vyprávění příběhu že třech úhlu pohledu, hlavně od Isabelle. Klidně bych i více rozepsala jake měla Isabelle dětství, myslím, že by to bylo příjemné rozšíření knihy. Občas mě nudila a rozčilovala Stella.

Enolain
08.12.2020 2 z 5

Uplne sklamani... Kdybych se tady v komentarik nedocetla, ze knizka se v polovine rozjede, tak bych ji skoncila pred pulkou... Jenze knizka se nerozjela, dobra, mozna trosku krivdim... Rozjela, ale byla tak nudna a predvidatelna, zadne napeti.. NEDOPORUCUJI.. Je tolik uzasnych knizek, je tahle je opravdu ztrata casu.. A nechapu to hodnoce..

Jana77
06.12.2020 5 z 5

Skvělá knížka! Gradující příběh, úžasně popsané myšlenky všech aktérů a závěr, který budete číst jedním dechem.

Micha-Él
05.12.2020 5 z 5

Naprosto úžasný, strhující psychothriller! Pomalejší rozjezd připomínající spíš psychologický román mi rozhodně nevadil, protože mám ráda cokoliv psycho.
Všechny důležité postavy byly propracované do nejmenšího detailu a zápletka podaná úplně dech beroucím způsobem. Jediná malinká slabina je podle mě useknutý závěr, ocenila bych, kdyby mu autorka věnovala větší pozornost. Zrovna v tomhle případě by se mi líbilo, kdyby měla kniha navazující díl. Přesně takhle si ale představuju kvalitní psychothriller, na autorčinu prvotinu vynikající!

vera4669
24.11.2020 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Nic navíc, jen pořádná porce psychologického thrilleru, kterému nic nechybělo. Přečteno za pár hodin a autorku rozhodně zařadím do oblíbených. Wau

juliesze
22.11.2020 4 z 5

Kniha, která mi nějak podprahově zvedla tepovku, až jsem se při závěrečných 100 stranách potila až za krkem. Velice zajimavý výběr motivu, se kterým jsem se teda vůbec nesetkala. Ta psycholgoie postav byla neskutečně kvalitně propracovaná. Skoro jsem si říkala, že autorka snad muse projít ztrátou dítěte. Mělo to spád, logickou souvislost a dokonce si dokážu představit, že se to skutečně mohlo stát. I když mi Kerstin připadala neskutečně vyšinutá, opravdu věřím, že takové osoby jsou tiše mezi námi.

Petraxxx
22.11.2020 5 z 5

Moc pěkná, čtivá.

i.stefany
03.11.2020 5 z 5

Začínám těm seveřanům přicházet na chuť, i když jsou parádně vyšinutí. :-)
Jak tenká je hranice mezi nadějí a šílenstvím? Tak na tuhle otázku vám dá odpověď tato kniha, pokud vydržíte a nenecháte se zviklat pomalejším rozjezdem. Ten ale být musí, abychom procítili situaci a vnořili se do napínavého příběhu. Bavilo mě to a nově připravovanou knihu autorky si určitě nenechám ujít.

Nonča
29.10.2020 5 z 5

Za mě krásný příběh,hodně komentářů tu bylo o tom že je to zbytečně moc rozepsané, za mě bych snesla klidně i více informací. Knížka byla opravdu velice čtivá, příběh zajímavý a úplně mě pohltil, chvilku jsem opravdu nevěděla kdo je blázen...

maličkán
29.10.2020 5 z 5

Tak na rozdíl od autorů několika komentářů, kteří se zpočátku nemohli začíst, mne chytla kniha hned od začátku. Zase po delší době perfektní psychothriller, který jsem si opravdu užívala. S přibývajícími stránkami napětí stoupalo. Posledních 150 stránek jsem dočetla jedním dechem.

Heli20
27.10.2020 5 z 5

Tak tohle bylo super počtení,napínavé od začátku do konce.Přiznám ze,ze jsem během čtení měla pochyby,kde je pravda a kde lež,ale ke konci už jsem si byla téměř jistá.Za mne plný počet!

Renča44
15.10.2020 4 z 5

Knížka se mi líbila, ale myslím, že se děj trochu táhl. Divila jsem se, že Stella řeší vše sama a neobrátí se na policii. To by asi zápletku o dost zkrátilo. Jako oddechovka dobrý.

KuroHaru
12.10.2020 4 z 5

Fajn severský thriller, čte se dobře, místy však postavy jednaní nepochopitelně a děj je trochu přitažený za vlasy. Jako oddechovka se však tato kniha hodí skvěle!

PetraCy
11.10.2020 3 z 5

Začátkem jsem se musela hodně nutit číst a někdy se i vracet k tomu co čtu, ale pak se hodně zlepšila a konec jsem prokousala rychle...

Gabkažabka
11.10.2020 4 z 5

Přesně tak jak píšou ostatní... začátek zbytečně utahaný. Od poloviny děj nabere spád.
Z této knihy jsem měla zvláštní pocit .... najednou mi bylo líto, že už kniha bude končit :) přitom u jiných knih se na konec těším jako každý čtenář. Pro mě to byla super oddechovka.

soukroma
05.10.2020 3 z 5

Zbytečně dlouhé: první část utahaná, uprostřed - aby čtenář neusnul - tam honem autorka dala nějaké sexuální hrátky (a vůbec přidala jiné než ženské hrdinky) a na závěr to tak nějak celé v rámci celkového šílenství dala dohromady.
Nadšení se nekoná, nic moc mi to nedalo (ani napětí, ani zábavu), pouze jen podumání, jak by žena s psychicky pohnutou minulostí, pro niž byla internovaná a pod dohledem léčena, mohla vzápětí působit jako psychoterapeutka...