Máš mě v krvi

Máš mě v krvi https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383471/bmid_mas-me-v-krvi-bD7-383471.png 4 241 88

Jak tenká je hranice mezi nadějí a šílenstvím? Když k psycholožce Stelle Widstrandové začne na terapie chodit mladinká Isabelle Karlssonová, Stella je naprosto přesvědčená, že se jedná o její ztracenou dceru Alenku. Všichni v jejím okolí se ovšem domnívají, že se před více než dvaceti lety utopila na rodinné dovolené. Její tělo však nebylo nikdy nalezeno, pročež Stella celý život věřila, že se její dcera ten osudný den neutopila a je stále naživu. Mohla by Isabelle Karlssonová skutečně být Stellina nezvěstná dcerka? Stella o tom začíná být skálopevně přesvědčená, její okolí si však myslí, že blouzní. Co všechno je Stella ochotná riskovat, aby zjistila skutečnou identitu záhadné pacientky? Svou kariéru? Své manželství? Svou rodinu? Svůj vlastní zdravý rozum? Svůj život? Máš mě v krvi je příběh tří žen. Jedna věří, že nalezla svou ztracenou dceru, další se bojí, že přijde o své děťátko, a třetí se pokouší sžít se svou nově nalezenou svobodou. Tři příběhy. Tři pravdy. Tři ženy. Jeden propletený thriller.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Säg att du är min , 2017

oblakaknih
04.10.2020 3 z 5

3,5/5
Upřímně jsem nevěděla, co od knihy čekat a šla jsem do ní úplně naslepo. Když jsem si pak přečetla anotaci, nebyla jsem dvakrát nadšená. Tyto matka-dcera thrillery pro mě moc nejsou, ale stejně jsem dala knize šanci.
Kniha mě vtáhla od samého začátku, tím jak bylo pojaté vyprávění z pohledů hlavních hrdinek si mě získala.
Z těch tří pohledů mi nejvíce vyhovovaly kapitoly Isabelle, protože mi byla nejsympatičtější a dokázala jsem se do ní nejlépe vcítit. Stella mě často štvala svým chováním a nechápala jsem ji. Kerstin mi sympatická nebyla, ale po dočtení knihy jsem pochopila proč to nemůžu považovat za slabinu knihy.
Moc mi vyhovovaly krátké kapitoly, kniha se dobře a rychle četla a byla jsem zvědavá, jak to dopadne.
Bohužel jsem vše tak nějak odhalila už v polovině knihy. A to do všech možných detailů.
Líbilo se mi, jak autorka popsala vztahy mezi všemi postavami a její styl psaní mi dost sedl.
Celkově hodnotím jako jeden z průměrnějších thrillerů, ale užila jsem si ho a můžu doporučit.

veronika6239
02.10.2020 4 z 5

Než se zprvu zorientujete, kdo je kdo, pár stránek to trvá. Kniha je napsaná dobře, kdyby nebylo tolik prázdných 3/4 a 1/2 stran, mohla by být téměř poloviční. Námět knihy velice dobrý, nic, co by se v dnešní době nemohlo přihodit. A myšlenkové pochody postav.... Psycho. Nechtěla bych nic takového zažít. Autorky prvotina je povedená, mohu doporučit.

sabca
28.09.2020 5 z 5

Pro mě byla kniha čtivá od samého začátku, napínavá a posledních 150 stránek jsem přečetla najednou. Za mě doporučuji

niki7763
21.09.2020 3 z 5

Strašně ráda bych dala 4* ale nemůžu. Jednu hvězdu musím odebrat z důvodu opravdu zbytečně dlouhého děje prakticky do půlky knihy. Chvílemi jsem myslela, že nevydržím. A druhou hvězdu odebírám za předvídatelnost. I tak ale knihu doporučuji! :)
Od půlky knihy už to fakt jede, jen některé zbytečné popisy a myšlenkové pochody jsem přeskakovala. Nicméně kniha jako taková vlastně čtenáře baví, postupně vše graduje. Stojí za přečtení. Jen mě mrzí, že konec byl tak nějak rychle uzavřený a nedozvíte se vlastně nic o pravém otci (zajímala by mě reakce a další éra způsobu života)
Možná v knize opravdu mohlo být nějaké rozuzlení, které vám vyrazí dech, ale jako takový průměrný triller se to dá brát :) nenadchne ale ani neurazí

Monkas1
19.09.2020 5 z 5

Doporučuji

Didi15
29.08.2020 5 z 5

Od půli knihy jsem tušila, jak to asi všechno dopadne, i kdo ohrožuje rodinu apod. Nicméně tomu nebralo nic na kráse, je to čtivé a docela napínavé. I když za sebe bych uvítala jiný konec, asi víc,, smutnější,,.Nebudu to více rozebírat, abych něco neprozdradila:)

pavla.ba
20.08.2020 4 z 5

Řekněme si narovinu, člověk hned při začtení tuší, jak to celé asi dopadne, přesto jsem překvapená, že se mi knížka velmi líbila a měla jsem chuť číst a číst, ať už jsem seděla v autobuse nebo ve vaně. Byla to čtivá knížka, hodně se mi líbilo vyprávění z různých pohledů a taky jsem nad ní potom dlouho přemýšlela a jisté věci mě zasáhly a přála jsem si přenést některé postavy v čase. Takže za mě rozhodně ano :)

Hvězdinka
09.08.2020 3 z 5

Trochu rozvleklejší, ale čtivé. Příběh o lásce, o té mateřské, o té krásné a o té zvrácené. A ve všech případech jsme schopné udělat pro dítě cokoliv...

Hella
08.08.2020 4 z 5

Hodně povedený příběh! Doporučuji všem nadšencům do psychologických thrillerů.

Peace
20.07.2020 4 z 5

"Co to znamená, když vám někdo chybí? Když vám někdo zmizí ze života, vezme si s sebou kus z vás. Kus z vás, který už nikdy nic nenahradí. Ten smutek a ta ztráta, to ve vás zůstane navěky. A bolí to. Ta bolest vás svírá, krvácí. Zůstane po ní strup, který svědí a pak se sloupne. A zase to začne krvácet. Jednoho dne se z toho stane jizva. Rána se zahojí, ale jizva zůstane napořád."

Velmi čtivý a vydařený thriller. který určitě ráda doporučuji.

ArwenAragorn
08.07.2020 4 z 5

Jsi pro mě všechno. Jsi má krev a moje tělo! Bez tebe žít nechci. Mám tě v krvi.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dokonalý psychologický thriller o třech ženách-jedna je přesvědčena, že našla svou ztracenou dceru, druhá se bojí, že přijde o své dítě a ta třetí se mezi nimi motá.
Příběhu bych vytkla jediné: pomalejší rozjezd. Zato poslední třetina je dost dramatická.
Určitě doporučuji.

Katania
07.07.2020 4 z 5

Napínavé a čtivé. Na tenhle typ knih moc nejsem, ale tohle se mi líbilo. Trochu mě jako čerstvou matku mrazilo.

michaela.22
28.06.2020 5 z 5

Skvělá kniha, bezvadná zápletka, rozhodně jedna z nejlepších co jsem kdy četla. Akorát jednu z hlavních postav bych nejraději nakopala kamsi, ale víc neprozradím, protože by se jednalo o spoiler. Dokonalá kniha pro všechny, co milují psychothrillery.

JustWomen
18.06.2020 5 z 5

Skvělý psychothriller, pomalejší rozjezd, pak se ale vyprávění z pohledu tří žen zamotává a není jasné, která z nich je normální a která psychicky nemocná. Síť lží a šílenství graduje, pak pravda pomalu vyplouvá na povrch a nemůžete přestat číst.
Moc se mi líbí český název knihy, ale obálka by si zasloužila vylepšit.
Doporučuji.

Janča089
12.06.2020 3 z 5

Trošku pomalejší rozjezd, pak dobré, zajímavé i napínavé. MALÝ SPOILER: na konci mě Stella trochu naštvala, že musela dělat hrdinku..

Bar16
10.06.2020 5 z 5

No teda! Už dlouho jsem u autora, kterého jsem s knihou poznávala, neměla tak často zadržený dech. Za mě výborně napsané, krátké kapitoly jsou pouze plus, protože udržují napětí. Doporučuji!

Akireee
09.06.2020 5 z 5

Rozhodovala jsem se mezi 4 a 5 hvězdičkami a to hlavně kvůli vlahému začátku knihy. Pak to ovšem nabralo spád a druhou půlku jsem shltla raz dva :) Sečteno a podtrženo. Super počtení a mohu jen doporučit, takže nakonec 5 hvězd.

L.Helena
06.06.2020 4 z 5

Hodně dlouho mě to nebavilo. Sice všechny ty náznaky, vzpomínky a myšlenkové pochody hlavních postav naznačovaly, že by se z toho mohl vyklubat zajímavý příběh, ale byla jsem téměř v polovině a pořád mi to nepřišlo jako ten avizovaný strhující thriller. Naštěstí to pak postupně nabralo spád, začalo to být konkrétnější a plné napínavého děje, který vygradoval k poměrně dramatickému konci.

Pistácie
26.05.2020 5 z 5

Navzdory tomu, že jsem na posledních 50 stránkách už věděla, jak to dopadne, bylo to strhující a čtivé až do konce. Thriller je můj oblíbený žánr a tahle kniha mi to jen potvrdila. Zajímavě smotané dílo, které se krásně rozmotává s každou novou stránkou. Konec mi přišel už hrozně utnutý, jako by to chtěla autorka konečně a rychle dopsat, ale i tak mě to bavilo. Jsem ráda, že jsem dala této nové autorce šanci, a těším se na její další díla.

bookcase
21.05.2020 5 z 5

Perfektní od začátku až do konce, bez hluchých míst, napětí se stupňovalo.