Maryša

Maryša https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16091/bmid_marysa-2fg-16091.jpeg 4 2529 302

Maryša je jedním z klenotů české divadelní tvorby. Neustále přitahuje významné inscenátory a její inscenace patří velmi často mezi pozoruhodné divadelní počiny. Mimochodem patří mezi nejpřekládanější česká dramata a nezřídka se objevuje i na zahraničních scénách. Dnes její hodnoty dokážeme ocenit snad ještě více, než v době jejího vzniku.... celý text

aneta6526
01.12.2016 4 z 5

Tato kniha se velmi dobře čte a vtáhne vás do děje, zalíbila se mi

marketa536
28.11.2016 5 z 5

Kniha měla zajímavý děj, který se dobře pamatuje. Jedna z lepší maturitní četby.

kacenka7206
19.11.2016 4 z 5

Pěkný příběh, zajímavý děj, jen se to hůř četlo, protože to je hanácky, ale zvykla jsem si a za hodinku přečtené. :)

Půca4
09.11.2016 5 z 5

Já si nemůžu pomoct, ale mě se tenhle příběh neskutečně líbí. Sama jsem ho hrála na základní škole, byla na něm v divadle a tak mi tak nějak přirostl k srdci.
Budu si ho psát i k maturitě :)

Susan94
24.09.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších divadelních her. Drama, které v sobě má všechny prvky. Přečetla jsem to jedním dechem a ten krátký děj mě opravdu tolik bavil. Maryšu známé spíše z parodií, ale myslím že by každý měl znát základní a nejznámější díla jakéhokoliv žánru, protože to rozšiřuje naše obzory.

StefFišerová
03.09.2016 4 z 5

Na to, že se mi do knížky nejdřív vůbec nechtělo, jsem byla nakonec příjemně překvapená jak mě autor dokázal vtáhnout do děje.

AkiB
13.08.2016 4 z 5

Docela dobře se četla, bylo skvělé pozorovat, jak se postavy postupem času mění díky svému okolí. Nářečí mi ani moc nevadilo. Nejlepší je stejně konec, ono přiznání :-)

DomenicaRisa
03.08.2016 5 z 5

Když na vysoké, v momentě, kdy vám kamarádka vaří kafe, prohodíte onu nesmrtelnou hlášku "Odkud je ta káva" a ona nereaguje a i po vysvětlení z ní vypadne, že neví o čem mluvíte, je to katastrofa.
Jedna z naprostých, nejklasičtějších klasik českého dramatu co snad kdy byla napsána, která by měla být povinnou součástí všech maturitních četeb.

Nikki.Jukki
31.07.2016 4 z 5

Místy jsem se musela pousmát nad zněním nářečí, ale tam sranda končila. Drama, které má rychlý spád a čte se velmi dobře. Hezky zpracovaný příběh nešťastné lásky. I přesto, že kniha není dlouhá, čtenáře rychle vtáhne do děje tak, že člověk opravdu s Maryšou soucítí a k jejím rodičům a Vávrovi má odpor.

Es.024
28.06.2016 5 z 5

Veliké překvapení maturitní četby :) Řeknu upřímně, ten jazyk se opravdu špatně četl. Ale když se začtete, máte dojem, že příběh má opravdu spád. A přece se tam toho tak moc neděje :). V podstatě tě by se dalo říct: psychologické drama z venkova. :)

elaine
16.06.2016 5 z 5

Patří mezi mou oblíbenou knihu. Přečteno několikrát.

hana1984
08.06.2016 4 z 5

výborné čtení,doporučuji všem

romana3473
29.05.2016 5 z 5

Tatínku, tak co bude s tó turkyňó, na poli ju žeró ptáci...
Čtivost, dramatický děj, nářečí... to vše a ještě víc, dělá z knihy zajímavou výpravu do minulosti

Eliška_P
12.04.2016 4 z 5

Velmi pěkná divadelní hra. I přes hanácké nářečí se mi četla dobře.

Xena011
27.02.2016 3 z 5

Klasika, pěkný příběh dobarvuje hanácké nářečí, které někomu může činit potíže.

Kedi
18.02.2016

Klasické dílo české literatury 19. století, které dokáže oslovit i současného čtenáře či diváka. Svědkem je inscenace zlínského divadla, kdy publikum vytahovalo kapesníky. Silný příběh nešťastné lásky. A zase není tolik vzdálen problémům některých současných vztahů.

baru_h
04.02.2016 5 z 5

Opět si mohu na seznam k maturitě připsat knihu, která mě bavila. Ze začátku jsem o tom nebyla přesvědčená, protože to nářeči je mi dost daleké a musela jsem si to domýšlet. Pak jsem si na to zvykla a už se to četlo samo. Závěr mě dost překvapil.

Zloba12
10.01.2016 4 z 5

Už jsem asi vyrostl, protože bych nikdy nebyl schopný číst divadlení hry, nicméně nyní si je užívám. Baví mě o to více, když mám koupené lístky do divadla a můžu srovnat předlohu s moderním ztvárněním.

kmotrkCZ
07.01.2016

Jedna z knížek vybraných k maturitě. Dílo se mi moc dobře nečetlo, kvůli použitému nářečí a ani mě moc nebavila. Takže těch 90 stran mně dalo celkem zabrat.

Klarkaa
06.01.2016 5 z 5