Tma

Tma https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292755/bmid_tma-z7q-292755.jpg 4 1954 1954

Martin Servaz série

Na Štědrý den objeví Christine Steinmeyerová, rozhlasová moderátorka z Toulouse, ve své poštovní schránce dopis od ženy, která v něm oznamuje svou sebevraždu. Christine je přesvědčená, že se dopis dostal do její schránky omylem. Chyba? Hoax? Jenže druhý den ji zavolá do rádia neznámý posluchač, který ji obviní z toho, že nic neudělala. Brzy se urážky, hrozby a různé incidenty znásobí. Jako by se někdo snažil převzít kontrolu nad jejím životem, který se jí začne rozpadat pod rukama jako domeček z karet a promění se v noční můru. Martin Servaz se léčí na klinice pro policisty trpící syndromem vyhoření. Pronásledují ho zlé sny o bývalé lásce Marianne, unesené sériovým vrahem Julianem Hirtmannem. Jednoho dne dostane poštou obálku obsahující elektronickou kartu od hotelového pokoje, v němž před rokem spáchala sebevraždu jakási umělkyně. Někdo si přeje, aby se Martin vrátil do práce. A Martin Servaz se cítí být připravený. Co když naši nejbližší nejsou takoví, jací se zdají? Co se stane, když někdo převezme kontrolu nad vaším životem a vztahy? A co se skrývá ve tmě? Nezhasínejte světlo… a pokud to uděláte, připravte se na nejhorší!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

N'éteins pas la lumière , 2014

Anetiina
22.06.2020 4 z 5

Zatím nejlepší díl této série. Občas se mi to zdálo až moc překombinované, což obvykle spíš nemusím, ale v tomto případě jsem se nechala strhnout.

TomTomis
18.06.2020 4 z 5

Kniha se čte dobře, jen se u ní dobře člověk necítí. I když se mi to zdálo místy trochu mimo realitu, kniha vybízí k zamyšlení, jak málo stačí, aby se člověk zbláznil, když se nějaký psychopat rozhodně, že vám zničí život...

p.pavlina
17.06.2020 4 z 5

Knihy od tohoto autora se mi celkově líbí a ráda si je přečtu. V této knize byl popsaný hodně zajímavý příběh, který mě nutil číst dál a dál, až jsem to přečetla během dvou dnů. Jen jednu hvězdičku v hodnocení ubírá fakt, že autor zbytečně detailně popisuje situaci a prostor, ve které se nachází postava a stejně tak tomu je s pocity postavy. Je sice hezké vědět, jak okolí vypadá, ale opravdu je nutné vědět, že na nebi jsou 1, 2, 3, ..... hvězdičky? :)

wildprincess
12.06.2020 5 z 5

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout....tentokrát tedy Martin trochu v pozadí, ale příběh napínavý a konec velmi překvapivý. Těším se na další.

PetaZ
29.05.2020 5 z 5

Kniha se četla sama v podstatě, ale ubrala bych půl hvězdy v každém díle.. Možná SPOILER.. To se opravdu autor neobejde bez tyrani nebo smrti zvířete?

kadgam
28.05.2020

Na začiatku som mala trochu ťažší rozbeh, ale po zorientovaní sa v postavách sa kniha nedala pustiť z ruky.

m.valova
28.05.2020 5 z 5

Tento díl byl opravdu neskutečný,místy jsem měla pocit,že snad má přivézt k šílenství i nás čtenáře..trošku mi vadilo,že tentokrát Martin a jeho tým nejsou úplně na první pohled v hlavní roli..nicméně aspoň se můžeme těšit na další díly a jejich další vývoj.A ten konec? prostě další důvod stále v této sérii pokračovat.

Zlajda95
27.05.2020 5 z 5

Pro mě velmi znepokojující kniha drásající nervy. Rozpletení záplatky zajímavé, překvapivé. Jen mě mrzí, že Martin v tomto dílu neměl moc prostoru.

Katania
26.05.2020 5 z 5

Perfektní! Líbí se mi vztah policista - zločinec. Napínavé, děsivé! Tleskám!

dagsvob
20.05.2020 5 z 5

Opět perfektní čtení.

raty
09.05.2020 5 z 5

Uf, tak tato kniha nikomu klid nepřinese. Mrazivá, temná a znepokojující atmosféra pohltí čtenáře už při prologu a nenechá ho ani na chvíli oddechnout. No a epilog? Sakra, jdu si shánět další díl.

kleo9554
05.05.2020 5 z 5

Tak jo... nemohla jsem spát a musela to dočíst... dlouho mě žádná detektivka tak nevzala...

burei
04.05.2020 2 z 5

Šílená, deprimující kniha. První třetina dobrá, ale pak jsem ji musela odložit, protože jsem přímo prožívala tu hrůzu a deprese. Taky mi vadilo, že se tam ubližuje zvířeti, to nesnáším. Další třetinu jsem jen prolistovala, pak mi to nedalo a konec jsem dočetla. Ale za mě je to pro silné povahy.

Jurfinka
26.04.2020 5 z 5

Jako vždy skvěla volba

Barticek
26.04.2020 3 z 5

Přišlo mi to moc překombinované, nejslabší díl z prvních čtyř dílů, které jsem četla. Martin Servaz měl v tomto dílu na můj vkus docela málo prostoru.

Gi-Gi
24.04.2020 5 z 5

tak tahle byla fakt hustá, asi mi přišla nejděsivější ze "Servazů", protože fakt věřím, že to takhle jde a takhle snadno, vzhledem k tomu, že místo reálného světa vítězí ten virtuální, ve kterém je o nás ale úúúúúúúúúúúúplně všechno.

ivanaci
22.04.2020 4 z 5

Opět napínavý a plný zvratů

aishimizu
18.04.2020 2 z 5

Po dvou skvělých dílech jsem čekala podobný zážitek. Bohužel se nekonal. Celá kniha byla až moc přehnaná, neuvěřitelná a po první čtvrtce mě přestala bavit.

petrpospa
14.04.2020 4 z 5

Minnier. Dlouhý, ale dobrý. A to se dle vlastní zkušenosti vylučuje. Tedy aspoň většinou... U Minniera nevnímám čas, potřebný k popsání a pochopení hlavní hrdinky či hrdinů, jako ztracený. On to tak prostě má a svoje příběhy staví trpělivě, bohužel někdy i trochu krkolomně. Ale o tom psychothrillery jsou. Pokud budu chtít jednoduchou zabíjačku, sáhnu po Dánovi z Bratislavy. Ale i Frantík z Tulůz je dobrá volba.

Astral
03.04.2020 4 z 5

Přečteno jedním dechem, neustálé zvraty Vám ani nic jiného nedovolí, prostě musíte zjistit, kdo se za vším skrývá.

francouzská literatura napětí násilí manipulace (psychologie)

Bernard Minier
francouzská, 1960