Oko

Oko https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521808/bmid_oko-64edfd1eb4e52.jpg 4 340 85

Martin Servaz série

< 8. díl

Martin Servaz v továrně na horory! Osmý případ z bestsellerové série. Na samotě v horách žije slavný režisér hororových filmů Morbus Delacroix. Přestože propadl šílenství a misantropii, jeho jméno fanoušky děsivých filmů nepřestává fascinovat. A pak dojde k sérii odporných vražd, které by klidně mohly mít původ v jeho tvorbě. Kriminalistu Martina Servaze zavede pátrání až do ponurých kulis továrny na hororové filmy. V hrůzou prosáklých zdech se skrývá nejedno tajemství a na Servaze čeká možná největší záhada jeho kariéry...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Un œil dans la nuit , 2023

PetaZ
28.10.2023 4 z 5

Cela knizka byla super, ale ten konec.. No mam dost fakt :D

vera4669
28.10.2023 4 z 5

Já tuto sérii miluji a vždy jsem se na další díl těšila, i když ten poslední byl slabší.
Tomuto nelze upřít dávku napětí, ale zároveň ukápla i slza.
A o hvězdu méně dávám za konec, zde již asi dochází Minierovi nápady, jinak by to takto neukončil a další knihu poprvé úplně vyhlížet nebudu.

Katulinka69
27.10.2023 4 z 5

Začátek trochu zmatený, ale pak to jelo jako po másle

Maeven
25.10.2023 4 z 5

Příběh rychle nabírá na tempu, když začnou mít vraždy znaky, které by se mohly vázat k Delacroixově tvorbě. Martin Servaz je znovu na stopě něčemu temnému a záhadnému, a jeho pátrání ho zavede až do ponurých kulis továrny na hororové filmy.
Minierova dovednost v budování atmosféry je nesmírně silná, a čtenáře vtáhne do strhujícího a napínavého příběhu. Postavy jsou věrohodné a složité, což dodává příběhu na autentičnosti. Překvapivé zvraty a nečekané události udržují čtenáře v napětí a zanechávají ho s otázkami až do samého konce.
Čtyři hvězdy dávám kvůli několika drobným momentům, které mohou působit mírně zdlouhavě.
Nicméně, celkově lze říci, že "Oko" je temným a napínavým thrillerem, který si zaslouží pozornost všech milovníků kvalitní detektivky. Bernard Minier opět dokazuje svůj talent pro psaní temných a psychologicky náročných příběhů.

milanříský
24.10.2023 4 z 5

Tohle byla jízda! Minier v nejlepší formě, zápletka točící se kolem režiséra hororových filmů, co se stáhl do ústraní a jeho poslední film, obestřen mnoha legendami, nikdy nešel do kin. Co se stalo během natáčení? A proč najednou umírají lidé, kteří se motali na place?

Minulý Lov jsem celkem potrpěl a obecně jsem měl u Miniera stejný problém jako u Joa Nesbøho - ty nejlepší věci už napsal a teď jen setrvačně pokračuje. Ale Okem mi teď vytřel zrak, sází v textu odkazy na jeden horor za druhým, hraje si s estetikou filmového násilí a noří se do temnoty. Některé momenty patří k těm nejmrazivějším v celé sérii a Servazovi a jeho kumpánům přichystal pár nepříjemných chvilek.

S hororovým žánrem si nehraje účelně, polemiky i násilnostech na plátně i ponoření do problematiky hororu jsou skvělá nadstavba, režisér Morbus Delacroix je uvěřitelnou figurkou trýznící herce na place, aby z nich dostal to nejlepší. Ačkoliv je pár zvratů v ději trochu na sílu, garantuji že knížku budete mít problém odložit. Vtipné je pak pomkrnutí na kolegu Francka Thillieze a encyklopedický výčet zásadních hororů (se seznamem co je must see v závěru).

A cliffhanger na poslední stránce? Dejte mi hned další díl!