Noc

Noc https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364296/bmid_noc-bSt-364296.jpg 4 1415 346

Martin Servaz série

Čtvrté pokračování bestsellerové série s kriminalistou Martinem Servazem. Během vyšetřování vraždy na ropné plošině narazí norská inspektorka Kirsten Nigaardová na sérii fotografií. O pár dní později sedí v toulouské kanceláři kriminalisty Martina Servaze, který si snímky se zájmem prohlíží. Je na nich on sám zachycený objektivem nepolapitelného sériového vraha Juliana Hirtmanna. To ale není vše. Na dalším snímku je malé dítě, Gustav. Pro Kirsten a Martina začíná děsivá výprava s ještě děsivějším nepřítelem na jejím konci.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

Nuit , 2017

iška
02.06.2018 3 z 5

Dobrá kniha a četla jsem s chutí. Jen v pár místech mi přišla zbytečně rozvláčná.

Berenise
01.06.2018

Autor nezklamal.....výborná kniha.....

Jana_Hlus
29.05.2018 3 z 5

Po nepříliš vydařeném „Zkurveném příběhu“ jsem byla ráda, že se autor vrátil k sérii se Servazem. Ani tento nejnovější díl nebyl špatný, ale nějak je z celého textu cítit úporná snaha, aby byl příběh hodně zamotaný, komplikovaný, občas mi z toho všeho balastu kolem hlavní dějové linie šla hlava kolem. Podle mého názoru si autor tentokrát ukousl větší krajíc, než bylo záhodno, a celé to překombinoval. Přitom hlavní linie byla zajímavá, i se mi líbilo, jak se vyvíjel Hirtmannův příběh. S hodně otevřeným koncem nemám problém, aspoň se mohu těšit na dalšího Servaze, stále tuto sérii řadím mezi nadprůměr. (3/5)

adaba
23.05.2018 5 z 5

Další perfektní kniha mého oblíbeného autora. Napínavé, čtivé, ani nevím, jak se mi víc jak 500 stran podařilo přečíst tak rychle. Těším se na pokračování.

Ceeca
16.05.2018 4 z 5

Mám ráda tohoto autora, kniha se mi líbila, do poslední chvíle jsem netušila konečnou zápletku. Super. Těším se na další knihy

ivzu77
08.05.2018 4 z 5

Čtvrtý díl kriminální série francouzského kriminalisty Martina Servaze mi krásné navazoval na předchozí dej a minule díly. Četlo se mi to Ry hle a dobře. Já se těším na další.

Ladinek
03.05.2018 3 z 5

Nějak cítím sestupnou tendenci celé série. První díl byl výborný. Druhý byl takový mírně slabší odvar prvního, ale pořád to bylo zábavné čtení. Třetí se nějak zcela vymkl, beru to jako takové intermezzo. Mám pocit, že v Noci to chtěl autor čtenářům asi vynahradit a vytvořil nepravděpodobně komplikovanou zápletku s koncem, který jakoby říkal : Pokračování příště.

Swaii
03.05.2018 4 z 5

Asi kvůli největším očekáváním je tohle pro mě nejslabší díl série...ale pořád hodně dobrý...

Valeyman
30.04.2018 2 z 5

Sérii s Martinem Servazem mam hodně rád, ale tento díl mě bohužel zklamal. Příběh se hodně vlekl. chyběl nějaký oživující prvek. Většinu knihy, to bylo pořád dokola - Martin komat, Martin se změnil, je to můj syn, není to můj syn, Martin se s náma nebaví a opět Martin se změnil, Martin byl v komatu, pořád dokola. Zbytečné mi přišly i momenty jako vystřižené z padesát odstínu šedi, nejsem žádnej puritán, ale tyhle popisy se mi tam prostě nehodily. Konec vyprávěnej jako z vlaku bez odpovědi na hlavní otázku. V originále už vyšlo pokračování a čtvrtý příběh s Martinem Servazem, z anotace je patrné pouze to, že se Martin bude vracet k vyšetřování jednoho z jeho prvních případů z roku 1993, o Hirtmannovi ani zmínka, tak se necháme překvapit. Knihu určitě zakoupím a budu doufat, že to bude výrazně lepší než Noc.

Moudd
28.04.2018 4 z 5

První knihy se mi líbily víc,tahle mi přišla méně napínavá.Místy zdlouhavá,kdyby se zredukoval počet stran,měla by větší spád.

Dashmo
27.04.2018 3 z 5

Miestami ma kniha veľmi nudila...pristihla som sa ako citam niektore pasaze a vlastne ani neviem o com boli a ani som nemala chut sa k nim vracat a precitat si ich znova. To ako Martin zazracne zvladne a prezije vsetko mi pride ako nerealne a preto pre mna menej zaujimave. V tristvrtine knihy som si spomenula ako sa vlastne cely pribeh zacal..a samozrejme mi hrozne chybal Vincent a Samira.nehovoriac o tom, ze to bolo vsetko strasne prekombinovane v celom obsahu a riesenie prislo na konci zhrnute na par riadkoch.Kazdopadne..vsetko nasvedcuje tomu ze Hirtmann je neporazitelny a na pokracko sa tesim

Alizon
23.04.2018 4 z 5

A vite co, mne se to opet libilo. Kdyz zde ctu nektere nagativni komentare, musim uznat, ze jejich autori maji vlastne pravdu a motiv celeho pribehu je hodne pritazeny za vlasy a Martin je opravdu asi superman, ale nejak mi to nevadilo. Vic nez 500 stranek jsem slupla jako malinu. Byla jsem rada, ze se na scenu vratil Julian Hirtmann (jsem asi jedna z mala, ktere se nejmene libil 3 dil, ktery se od linie s Hirtmanem odklonil - kniha je to tedy take dobra, ale nejak mi prisla "mimo serii). Opet paradni jizda a uz se tesim na dalsi dil, ktery snad diky jednomu pretrvavajicimu "otazniku" autor planuje.

novapekarka
21.04.2018

Zatiaľ jeho najslabšia kniha,už som sa zľakla, že JH je nesmrteľný.
Autor by sa mal vrátiť k takým knihám, ako bol Zkurvený príbeh.ten nemal chybu.

harena
21.04.2018 3 z 5

I ve čtvrtém díle Martin pronásleduje Hirtmanna, který už v předešlých dílech zavraždil mnoho žen a zdá se, že nejen Martin, ale možná i náš známý vrah přežijí tento díl a budou pokračovat do dalšího. Dobrodružství, akce i napětí, ale už dost překombinované zápletky. Martin Servaze vydrží a dokáže snad víc než Bond :)). Uvidíme, co s tím Minier provede v dalším díle.

Enamorada
21.04.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Z 4 dílné série asi nejlepší. Temná, napínavá do poslední strany, zápletka jako ve všech dílech nepředvídatelná, všechno do detailu promyšleno. Psáno čtivým jazykem. Doporučuji všem. Začátek psán očima druhé hlavní hrdinky tohoto dílu. Chvíli jsem si myslela, že čtu nějakou jinou knihu, když chyběl Martin Servaz:) Později se jejich cesty propojí.

Bybyla
17.04.2018 3 z 5

Docela dobra zapletka, chvilemi prekombinovane, ale jo, libilo se mi to. Jsem zvedava na pokracovani.

Nicmene, opet me dostavaly do varu preklepy a dokola omilane fraze. Na poslednich asi 25 stranach nedelal Servaz nic jineho, nez ze byl "zbroceny potem"... tohle slovni spojeni me ted asi nejakou dobu bude budit ze sna :-D

Hella
16.04.2018 5 z 5

Noc mi přijde z celé dosavadní tetralogie s M. Servazem nejpovedenější. Čtivé, uvěřitelné, originální. Za mě zkrátka výtečné. Doufám, že autor pojede v těchto "kolejích" a zapomene na experimenty typu Zkurvenej příběh.

Dobby888
15.04.2018 4 z 5

Z knihy mám spíš rozporuplné pocity. Na jednu stranu stále čtivá kniha, která nenudí a dobře u ní ubíhá čas. Na druhou, děj mi tentokrát moc nesedl, do konce knihy jsem čekala co se stane, nějaká akce, napínavost apod. Nicméně očekávané se nedostavilo. Oproti posledním třem dílům výrazně slabší, aspoň pro mne :-)

jana0378
12.04.2018 2 z 5

[Spoiler] První dvě knihy série byly super, s třetí to šlo už trochu z kopce, ale řekla jsem si, že dám čtvrté šanci. Kromě toho jsem potřebovala letos vydanou knihu do Čtenářské výzvy 2018, kterou mám v plánu i letos dočíst. S autorem to jde teda prudce z kopce. Je to ještě větší katastrofa než předchozí díl. Šílenost přitažená za vlasy, která nedává žádný smysl..teda alespoň mně ne, protože někdo zapomněl tak trochu vykreslit pohnutky postav nebo jsou protichůdné tomu, co o nich víme. Tak co mě na knize vytočilo: Detektivka to byla tak prvních deset procent než nám autor v podstatě bez jakéhokoliv vyšetřování sdělil, kdo je vrah. Posledních pět procent knihy to byl pokus o triler, ale teda špatný. Mezi tím, rozplizlá změť o tom, co dokáže udělat z člověkem, když se ocitne blízko smrti, a telenovela "rodinné vztahy " sežeňme synovi játra. Hirtmann změknul nebo zblbnul. Samotář, který má nutkavou potřebu ukájet se lidským utrpením (primárně mučením žen) najednou pracuje ve dvojici, ještě mu záleží na dítěti, které mohl hned po porodu někomu šoupnout a už se o něho nestarat, a ještě se nechá v podstatě dobrovolně chytit a zabásnout. Nutně potřebuje rychle sehnat játra na transplantaci, včera bylo pozdě, ale místo, aby si se svými kontakty našel jakéhokoliv vhodného dárce/omráčil Servaze a unesl ho/unesl mu dceru a donutil ho jít na transplantaci, tak je nechá přes policii dvou států (místo hledání vraha) honit dítě na fotce, které nemá s případem nic společného. Hirtmann nemá problém kde komu vyhrožovat, ale najednou, když chce někoho zabít, tak ho láká do turistického městečka, kde lišky dávají dobrou noc, místo abych chlapa podřízl někde na ulici ve Vídni- prostě překombinované až hrůza. No a o co se snaží se Servazem, to mi teda hlava nebere. Tak buď ho teda baví trápit lidi, tak ho teda psychicky zdrtím, nebo s ním teda hraji nějakou hru, ale roky? A spousta detailů, které se mi zdály úplně mimo nebo přitažené za vlasy. Jako celé to prodávání historky do novin a kdo pro koho shání informace. Natažené to je jako smažený eidam a to tak, že už je mi jedno, jak to dopadne, protože z poměrně dobrého autora se stal akorát ždímač peněz.
EDIT (po třech dnech po dočtení): Doufám, že tímto neurazím dva "palcodárce", ale popisovala jsem výše, že mi vadila spousta mně nelibých detailů a dala jsem jen jeden příklad, tak aby to nebyla obecná fráze, dodávám další. 1) Torakotomie levé komory. To si ze mě dělají srandu? (Mělo být použito kardiotomie.) Jelikož jsem nečetla originál, nevím zda hanit autora nebo překladatele. Ale každopádně to před vydáním po obou měla číst spousta lidí a ani jeden neumí použít Google, když neznají cizí slovo? To mě utvrdilo, že kniha/překlad jsou šity horkou jehlou a hlavní cíl je vydělávat. 2) Hirtmann šaškuje s falešnými doklady pro Servaze na pronajmutí auta včetně výběru autopůjčovny a neví, jak se tam platí? Ano, ve Francii je problém si půjčit auto bez kreditky i debetní karta je pro některé autopůjčovny problém, natož hotovost. Ale tak když jsem na útěku pod falešným jménem, tak snad ani techniky neznalý Servez není takový idiot, aby použil svoji vlastní kartu k placení. 3) Detaily z aktuálního dění v dané době (v tomto případě z USA), nápadně se to podobalo Nesbømu, akorát ten už použil v knize amerického prezidenta před asi dvaceti lety a mělo to souvislost s dějem, nebyl to jen takový plác do vody bez kontextu. Možná moje chyba, že jsem mezi knihami neměla při čtení delší rozestup, ale hned mě napadlo: Když dva dělají to samé, není to to samé. A proč jsem při tolika stížnostech dala dvě hvězdy? Není to odpad (např. Kuchařka Ládi Hrušky) a je to lepší než souložící šílenosti od V. Besó, které jsem dala jednu.

Titas9001
11.04.2018 4 z 5

Miniera čtu ráda. Je pravda, že prvních 100 stránek jsem se trochu ztrácela a pořád jsem čekala, kdy TO přijde :) A přišlo! Prostě trochu náročnejší čtení. Těším se tudíž na další - Julian, Martin....a Gustav? Uvidíme....

detektivní a krimi romány

Bernard Minier