Marta spí

Marta spí https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460088/bmid_marta-spi-got-460088.jpg 3 111 44

Jsou to už roky, kdy Nadju odsoudili za strašný zločin. Po propuštění z vězení si nic nepřeje toužebněji než vést normální život. Jenže pak dojde k vraždě a osamělý dům ve Spreewaldu se stane jevištěm bizarní hry – Nadju její minulost učiní dokonalou obětí. A dokonalou vražedkyní… Od autorky bestselleru Milé dítě.

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Marta schläft , 2020

Areska7
17.08.2021 2 z 5

Plně souhlasím s komentářem hanap. Po více jak stovce stran jsem nevěděla, která bije. Chaos v postavách, času, dějových linkách i ten styl psaní mi nevyhovoval. Dočetla jsem jen kvůli výzvě a dvě hvězdy jen za ten konec, i když i ten byl delší než by musel být. Autorčinu knihu Milé dítě jsem nečetla a po tomto "zážitku" asi ani číst nebudu.

hanap
13.08.2021 3 z 5

Prvních sto stran bylo pro mě docela utrpení, až když jsem se pročetla asi do poloviny knihy začalo mě to dávat smysl. Ke konci mírné zlepšení. Proplétání časové linky činí ve vyprávění pořádný chaos. Postavy v knize a jejich životní příběh jsou málo srozumitelné, musela jsem se vracet k předchozím kapitolám, abych si ujasnila jejich místo v dějí.

peitho.1
10.08.2021 4 z 5

S první třetinou knihy jsem se dost prala, díky neustálému skákání mezi postavami a časovými linkami jsem měla v příběhu pěkný guláš a navíc mi moc neseděl styl psaní. Díky tomu, že jsem knihu četla v rámci skupinové výzvy, jsem nakonec vytrvala. Pak se to v další části vcelku zlepšilo, příběh přestal být tak zmatený, na druhou stranu mi přišlo jednání postav příliš přehnané a nepravděpodobné. Závěr to příliš nevylepšil, moc nemůže být řeč o logickém vývoji postav, nechci spoilerovat, ale kdo četl, tak asi ví, o čem mluvím. Navíc mi přišlo, že jedna z dějových linek dostala zbytečně moc prostoru, vzhledem k tomu, že sehrála v hlavním příběhu jen minimální roli.
Váhala jsem mezi 3 a 4*, nakonec volím o něco vyšší hodnocení díky napínavosti, ale opravdu jen o chlup.

Opatov
06.08.2021 3 z 5

Milé dítě byla zajímavá detektivka s překvapivým koncem. Ale tohle se mi zas tak nelíbilo. Konec byl neméně překvapivý, ale audio jsem musela poslouchat několikrát znovu od začátku, abych se vůbec zorientovala v dějových linkách. A vlastně mě to ani moc nebavilo.

thrillery pro ženy

Romy Hausmann